Αποστολέας Θέμα: Αλληλοβοηθεια - Αλληλεγγυη στη πραξη  (Αναγνώστηκε 1069 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NDUV

• Διαχειριστής
  • Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Happy
    Happy
Αλληλοβοηθεια - Αλληλεγγυη στη πραξη
« στις: 20 Σεπτέμβριος 2010, 09:59:22 μμ »
στους πολυ δυσκολους καιρους που διανυουμε, σε μια περιοδο που η αλληλεγγυη μεταξυ μας πρεπει να αποκτησει μια αλλη εννοια, πιο ουσιωδη, η διαχειριση του φορουμ, θα ενταξει για τα μελη της, ενα χωρο διαφημησης τους, της επιχειρησης τους, της δουλειας τους η οτι αλλο θελουν τα μελη, ετσι ωστε να υπαρχει αλληλοβοηθεια οχι μονο στα λογια αλλα και στη πραξη.

Οπου μπορουμε βοηθαμε, οπου μπορουμε δινουμε ενα χερι βοηθειας, εστω και αυτο που εχουμε
με τις μικρες μας δυναμεις.
Σημασια δεν εχει αν θα σωθουμε, αλλα εστω και η παραμικρη συμβολικη κινηση προς ολους οσους
θελουν να βοηθηθουν.

Η ολη βεβαια προσπαθεια εντασσεται στη λογικη του φορουμ, οπως περιγραφεται στους ορους χρησης.
Για οποιαδηποτε τετοια κινηση δεν υπαρχουν οικονομικα ανταλλαγματα, αλλα μονο η φιλοσοφια της αλληλεγγυης αναμεταξυ μας.

Ελπιζω να υπαρχουν κινησεις ειτε προσφορας ειτε ζητησης και η προσπαθεια να βοηθησει εστω και στο ελαχιστο οποιοδηποτε μελος.

η αλληλεγγυη ειναι το οπλο μας
οταν δεν προσεχεις αυτο που εχεις, θα το προσεξει αλλος για σενα :)

Αποσυνδεδεμένος Andreas

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Busy
    Busy
Απ: Αλληλοβοηθεια - Αλληλεγγυη στη πραξη
« Απάντηση #1 στις: 22 Σεπτέμβριος 2010, 08:19:03 μμ »
Η δουλεια μου εχει να κανει με κηπους...οποιος θελει βοηθεια ας κανει ενα ποστ και αν δεν το δω θα με ειδοποιησει ο Admin.
Επισης οπως προσφερα βοηθεια στο φορουμ αυτο οταν χρειαστηκε ανιδιοτελως εχω προσφερει και σε αλλα sites χωρις τη παραμικρη αμοιβη. Οποιος θελει κατι απο μενα ας το παρει τωρα που ειμαι νεος  :D

Αποσυνδεδεμένος shadow

• Απλό μέλος
  • **
Απ: Αλληλοβοηθεια - Αλληλεγγυη στη πραξη
« Απάντηση #2 στις: 23 Σεπτέμβριος 2010, 12:56:06 πμ »
Παιρνω παντα καποιον απο την σταση για να τον κατεβασω στο ΙΚΕΑ..δεν εχει τακτικη συγκοινωνια το χωριουδακι μας...
Επισης πηγαινω σχολειο τα παιδια του γειτονα,μια πορτα ειμαστε και φευγουν πολυ πρωι για τη δουλεια...
Βλεπω την χαρα στα ματια τους και αυτο μου φτιαχνει την μερα!!

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory