Αποστολέας Θέμα: Σχεσεις  (Αναγνώστηκε 30 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος deskon

• Πλήρες μέλος
Σχεσεις
« στις: 28 Μάιος 2022, 04:03:16 μμ »
Δεν ξέρω αν θυμάστε πέρυσι που όταν γνώρισα κάποιον επενέβησαν οι γονείς μου και ο αδελφός μου για να μας τα χαλάσουνε. Μάλιστα ο αδελφός μου παρακολουθούσε τα μεσεντζερ μου και το κινητό μου και δεν με άφηνε ούτε καν να βγαίνω μαζί με το αγόρι. Τελικά όμως καλώς συνέβησαν αυτά γιατί ο πρίγκηπας αποδείχτηκε βατράχι . Φοβάμαι όμως σε επόμενη σχέση μου να μην μου ξανασυμβεί το ίδιο τι να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Σχεσεις
« Απάντηση #1 στις: 29 Μάιος 2022, 08:23:28 μμ »

Μια σχέση

Ήταν κάποτε σε κοντινή χώρα,ένα δημοκρατικό πολίτευμα με πολλούς και καλούς πολίτες.
Ο προθυπουργος της χώρας,σπάνια ασχολείτο με τους νομοθέτες.
Τους άφηνε ελεύθερους να κάνουν τα δικά τους.
Οι νομοθέτες είχαν δύο επιλογές:
Να νομοθετούν καθημερινά ο,τι τους κατέβει και ο,τι τους συμφέρει.
ή
Να κάθονται ολιμερις να τρώνε και να πίνουν
Και να πηγαίνουν ταξίδια με το προθυπουργικο διαστημόπλοιο ,ξοδεύοντας την καθόλου ευκαταφρόνητη βουλευτική αποζημίωση.

Μέσα στο αλαλούμ που προέκυψε,καθότι κανεις δεν συμφωνούσε με κανέναν, ένας μόνο άνθρωπος εμφανίστηκε από το πουθενά για να επιβάλει την τάξη.

Ήταν ένας απόστρατος ράπτης.
Όχι,δεν είχε πολεμήσει ,όμως είχε καταταγεί κανονικά στο στρατό και όπως ήταν φυσικό,ως ράπτης ,είχε επιφορτιστεί με τη συντήρηση των στρατιωτικών στολών.

Μαζί με το χαρτοφυλάκιο,του είχε επιδοθεί μια μυστική επιστολή που όφειλε να τη διαβάσει κατανοήσει εκτελέσει στον πόντο ,συγνώμη,στο έπακρο δηλαδη.
Ο ράπτης δεν ήξερε από αυτά.
"Να κρατήσει του έλεγαν τις ισορροπίες".

Έτσι,πήρε τη μεζούρα του και άρχισε να μετρά τις στολές όλων των στρατευμένων,από του μικρότερου,έως του μεγαλύτερου βαθμού.

Πήρε και τα ψαλίδια και τις βελόνες του και έπιασε δουλειά.
Έκοβε,έραβε,μπαλωνε,στένευε,φαρδαίνει ανάλογα τα μέτρα του καθενός.

Θα φαντάζεστε βέβαια ότι στους παχουλός τα φαρδαίνει τα ρούχα,ενώ στους λεπτούς τα στένευε,αλλά ,φίλοι μου,κάνετε λάθος.
Ο έξυπνος ραπτακος,έκανε εντελώς το αντίθετο.
Έτσι,σε λίγο χρονικό διάστημα,οι παχουλοί αναγκάστηκαν να χάσουν βάρος, προκειμένου να χωρούν στις στενές στολές τους.
Αντίθετα,οι λεπτοί,έτρωγαν περισσότερο,για να κάνουν κοιλίτσα και να εφαρμόσει πάνω τους η τεράστια στολή.

Τα μέτρα πάρθηκαν επαρκως και η ισορροπία κιλών ,επιτεύχθηκε σύντομα.

Είχε έρθει πλέον η ώρα,να παραδώσει το χαρτοφυλάκιο του (τον σφραγισμένο δηλαδή φάκελο) ,στον ψυχοθεραπευτή του στρατού.

Οι ισορροπίες κι εκεί εφαρμόστηκαν στην εντέλεια

:-ty

:-ty

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Σχεσεις
« Απάντηση #2 στις: 29 Μάιος 2022, 08:26:00 μμ »
Πριν μπεις στη στολή /σχέση που σου ετοίμασαν, έλεγξε μήπως και ο ράπτης έχει λάβει παρόμοιες οδηγίες

Μη δεχτείς αλλαγές στη στολή σου

Δεξου να αγοράσεις μόνο τη στολή που σου ταιριάζει εξ αρχής

:spruce_up:

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory