Αποστολέας Θέμα: Υποφερω. Τον χωρισα...με κακοποιουσε...ερωτας ζωης...δεν  (Αναγνώστηκε 658 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PROspa8W

• Αρχάριο μέλος
  • *
Ειμαι χαλια...Και δνε ξερω πως ν αξεκινησω και τι να πρωτοπω...και η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν θα βρω το κουραγιο τελικα να τα γραψω και να τα πω, είμαι χαλια και δεν μπορω να δουλεψω...Ειμαι τοσο χαλια που δεν ξερω αν θα μπορεσω να συνελθω ποτε...με σφραγισε με σημαδεψε...προσφατα διαζυγιο ειχα παρει...γι αυτον, κι εχω ενα παιδι...Δεν ξερω πως εγιναν ολα ετσι....Δεν ξερω πώς απο μια σχεση τοσο  μεγαλου παθους γεννηθηκε τοση παρανοια και εντελει και κακοποιηση απο την πλευρα του. Αραγε θα μπορουσε ν αγιατρευτει ποτε;Αυτο σκεφτομαι....Αν πηγαινε ποτε σε ειδικο να γιατρευοταν;...Τον εβαλα παντου μεσα στη ζωη μου....περιμενα πως καποια στιγμη θα κανουμε τη δικη μας οικογενεια, οταν λεω παντου εννοω σε ολους τους τομεις, αλλα δεν ηταν φανερη η σχεση μας ηταν κρυφη..Αυτο που σκεφτομαι συνεχεια ειναι αν θα μπορουσε καποια στιγμη να ηρεμησει, η παθολογικη του ζηλια να ελεγχθει, γιατι αυτη ειναι η αιτια του κακου και τρελαινεται και ξεφευγει.... Δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι ο ανθρωπος που μου χαρισε τετοιες ανεπαναληπτες στιγμες ερωτα θα μπορουσε να μου προκαλεσει πονο με την παρανοικη του ζηλια....

Αποσυνδεδεμένος lalaland

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υποφερω. Τον χωρισα...με κακοποιουσε...ερωτας ζωης...δ
« Απάντηση #1 στις: 17 Φεβρουάριος 2017, 10:56:01 μμ »
Μην ελπιζεις οτι θα αλλαξει κ μεινε μακρια απο αυτον.Ανθρωποι που κακοποιουνε εχουν πολλα ψυχολογικα αλυτα θεματα κ αν ζηλευει παθολογικα δεν υπαρχει λογικη οτι κ να του λες.Ακριβως γιατι τετοιου ειδους ζηλεια ειναι παθολογια δλδ αρρωστια κ εσυ δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα.Μπορεις ομως να κανεις κατι για τον εαυτο σου για να παρεις στηριξη.Μπορεις να αποταθεις σε ενα κεντρο φυχικης υγειας στη γειτονια σου η σε κεντρο κακοποιημενων γυναικων κ να μιλησεις με μια ψυχολογο.Θα σε βοηθησει να ηρεμησεις.Μην ξεχνας οτι δεν εισαι μονη αου.Απειρες γυναικες αρχισαν μια σχεση με τρελλο ερωτα για να προσγειωθουν μετα δυσαρεστα κ να εισπραξουν ψυχολογικη η και σωματικη βια.

Αποσυνδεδεμένος eirhnhvi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υποφερω. Τον χωρισα...με κακοποιουσε...ερωτας ζωης...δ
« Απάντηση #2 στις: 02 Απρίλιος 2017, 09:50:40 μμ »
ΜΑΚΡΥΆ ΑΠΌ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΆΓΓΙΞΕ ΧΈΡΙ ΕΠΆΝΩ ΣΟΥ. Όσο και να τον αγαπάς μείνε μακριά..Δείξε το καλό παράδειγμα στο παιδί σου και μην επιτρέψεις να γίνει ξανά κάτι τέτοιο .Αυτά τα πράγματα δεν αλλάζουν !Το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι το παιδί και να στεφτείς τι παράδειγμα πρέπει να του δώσεις.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory