Αποστολέας Θέμα: Ποτο, ανειλικρείνια και συνέπιες  (Αναγνώστηκε 638 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Ποτο, ανειλικρείνια και συνέπιες
« στις: 04 Αύγουστος 2017, 01:46:40 μμ »
Καλημέρα να συστηθω με λένε Gabriele και είμαι 55 χρόνων. Να ξεκινήσω είμαι 33 χρονιά παντρεμένη. Έχω δυο παιδιά και όλα φαίνονται καλά σε όλους.
Δεν είμαι όμως καλά. Θέλω να προσπαθήσω να μη δικαιολογηθώ για τα λάθη που έκανα στην ζωή μου άπλα να διηγηθώ..

Όταν ήμουν 24 χρόνον ήμουν ήδη με τον άντρα μου 4 χρονιά μαζί, Και τότε έκανα μια απιστία. Θα με ρωτάτε γιατί... Ο λόγος δεν είχα πότε οργασμό από την ήμερα που τα φτιάξαμε..... Εγώ η ίδια του είπα τι έκανα και γιατί. Με συγχώρεσε .  Τον πρώτο καιρό προσπάθησε πολύ να τα πάμε καλά σαν ζευγάρι.. ( κάτι γινόταν ) μετά από λίγο καιρό όμως .. πάλι τα ίδια.... .. δεν μίλησα ντρεπόμουν.
ΕΔΩ δικό μου φταίξιμο ... έπρεπε να μιλήσω. Μέτα γέννησα, το πρώτο παιδί.. μου φαινόταν δεύτερη ανάγκη το σεχ. Ήμουν 26 χρόνον. καταλαβαίνετε μετά είχαμε αγώνα να φτιάξουμε μια οικογένεια.
Περνούσαν τα χρονιά και έφτασα 30 , τοτε κάναμε το δεύτερο παιδί. επειδή δεν είχαμε βοήθειά από κανέναν έπιασα δουλειά σαν καθαρίστρια.  Βράδυνες ώρες. από 18.00 μέχρι 23.00 η ώρα. Ο άντρας μου ο καλύτερος .. έκανε πολλές δουλείες μαγείρευε κτπ. Κάποια στιγμή μετά από 6 χρονιά έλεγα δεν μου άρεσε να καθαρίζω μόνο. Όποτε έψαξα για δουλειά. Βρήκα μια καλή ( σε αυτή είμαι ακόμα ) Στης αρχάς όμως δεν άφησα την δουλειά σαν καθαρίστρια γιατί φοβόμουν μη χάσω την άλλη δουλειά .. και μετά ??
Σε αυτές 2 δουλείες έκατσα 10 χρονιά. ( βοήθαγαν τα χρήματα )  Σε κάποια στιγμή όταν έφτασα 38 χρόνων γνώρισα έναν άνθρωπο. Δύστυχος έκανα πάλι μια Μαλ.. στην αρχή ήταν λογία, ήταν και αυτό που μου έλειπε, κουβέντες με άλλον άνθρωπο. και γενικά  ενδιαφέρων ... ξανά απάτησα τον άντρα μου. Πιστέψτε μου δεν μου είναι καθόλου εύκολο .. νοιώθω πολύ ενοχή για την πορεία μου Υπήρξαν επίσης συνομιλίες , φωτογραφίες κτλ. Με αυτόν τον άνθρωπο είχα οργασμό.. ήταν σαν ναρκωτικό. Δεν ήθελα όμως να χωρίσω ούτε εκείνος.. Τέλος μια μέρα ανακάλυψε ο άντρας μου όλα τα γραπτά .. και έψαξε σε όλα μέσα από το κινητό, PC... IP. Ξανά μιλήσαμε ξανά με συχώρεσε ΠΡΟΣΠΑΘΟΎΣΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ...
Εντωμεταξυ εγώ άρχισα να πίνω.. πολύ και μονή.. κάθε μέρα Είχα φτάσει σε κακό σημείο.
Με βοήθησε να το ξεπεράσω... τα κατάφερα .. σχεδόν.. Τώρα πίνω μόνο μαζί του το Σαββάτο. Άλλα όταν υπάρχει πρόβλημα ( σπάνια ) τότε ξανά πίνω γιατί μου έρχονται όλα τα που έχω μέσα μου άλυτα. Τοτε γίνομαι εγώ η κακιά... μου έρχονται όλα τα κακά που έχω κάνει στο μυαλό... Αυτολύπηση :(  σκέφτομαι τα δικά μου είναι βάρια.. τα δικά του .. ε και τι έγινε.
Στα 33 χρονιά ο καθένας μας έχει κάνει .. διάφορα πράγματα ο ένας αυτό ο άλλος κάτι άλλο.  Άλλα δύστυχος εγώ με το πότο... εκεί που έχω δίκιο .. το χάνω. Να συμπληρώσω ... μετά από την δεύτερη φορά.. ούτε βγαίνω μονή μου πουθενά  .. ούτε έχω φίλους .. και δουλεύουμε μαζί με τον άντρα μου.. Γιατί δεν έχω φίλους .. Έπεσα με τα μούτρα στης υποχρέωσής μου σαν μητέρα, είμαι ξένη όποτε .. δεν έτυχε να έχω αποκτήσει καμιά φίλη, φίλο   ...δεν είχα χρόνο για αυτά.
Σας ζάλισα, δεν περιμένω καμιά συμβολή ... ξέρω τι θα έπρεπε να κάνω .. να του μιλάω... άλλα δεν έχω το κουράγιο γιατί θα πρέπει να έχουμε πάλι μια τεταμένη ατμοσφαίρα, παλια θα θυμάται οποτε... Άπλα ήθελα κάπου να το πω που δεν με κρίνουν μονο.
Ευχαριστω που με διαβάζετε.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Ποτο, ανειλικρείνια και συνέπιες
« Απάντηση #1 στις: 04 Αύγουστος 2017, 02:52:26 μμ »
δυσκολη ζωη και δυσκολος γολγοθας τα οσα γραφεις αγαπητη φιλη....

Στο μεγαλο σου κειμενο μου γεββηθηκε μια απορια,
στο ερωτικο κομματι με τον αντρα σου, φαινεται οτι εισαστε σε χαμηλο επιπεδο.
Τι νομιζεις οτι φταιει για αυτο? υπαρχουν περιθωρια να το δουλεψετε?

Θελω να πω, οτι δεν βρισκω κατι που εκανες σαν μεμπτο, με την εννοια οτι μπορεις να σταματησεις να εισαι ανθρωπο και να θελεις να ικανοποιεισαι στη ζωη σου? η μηπως αυτο που κανουμε στη ζωη ειναι δουλεια, οικογενεια και υπνο?
Ας αφησουμε λοιπον τις ενοχες στην ακρη, και ας δουλεψουμε το προβλημα.
Βρισκω οτι εισαι ενα πολυ ειλικρινες ατομο για να ψαχνεσαι για ενοχες και λαθη :)
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 04 Αύγουστος 2017, 03:20:48 μμ »
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ειλικρινα βουρκωσα λιγο. Ειναι καλο να ακους που και που οτι εισαι καλος, ειλικρινης ανθρωπος. Να υπαρχει λιγη αναγνωριση . Μερικες φορες χρειαζομαστε αναγνωριση . Εαν υπαρχουν περιθορια για βελτιωση ?? παντα υπαρχει το .. θα προσπαθησω.. απλα εγω εχω κουραστει. Αυτο δεν πανα πει οτι δεν τον αγαπαω... απλα υπαρχει ενα μεγαλο κενο.. Πολλες φορες εχω προσπαθησει.. αλλα εαν δεν κανω εγω την αρχη .. τσιφος.. Θα επρεπε μετα απο ολα αυτα που εχεις διαβασει να μου δωσει προσοχη η εστο να αναρωτιεται ... Γιατι πινει, να ρωτησω για να δουμε υπαρχει λυση.

Ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #3 στις: 04 Αύγουστος 2017, 03:51:44 μμ »
εχεις δικαιο, μερικες φορες η αναγνωριση χρειαζεται  :-rl

Απο οτι καταλαβα ο αντρας σου στο σεξ δεν το πολυεχει....
θες να πεις οτι εχεις εξαντλησει ολα τα περιθωρια και τα κουραγια σου εχουν στερεψει?  :-\
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #4 στις: 04 Αύγουστος 2017, 03:56:21 μμ »
Ετσι ειναι δεν το εχει... θελω να πω οτι αυτη την στιγμη ειμαι πολυ down για να προσπαθησω ξανα. Δεν ειναι και ευκολο μη νομιζεις. Υπαρχουν ενα σωρο πραγματα που εχουν μαζευτει μεσα μου.. που ενταξι δεν θελω να τα πω δημωσια . Μικρο πραγματα βεβαια .. αλλα φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι :)

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 05 Αύγουστος 2017, 10:05:17 πμ »
χμμμ αν υποθεσουμε οτι το... εχει  :)) πιστευεις οτι θα ερθεις σε φαση ικανοποιησης?
δηλαδη εχετε πετυχημενες προσπαθειες γενικα?

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #6 στις: 05 Αύγουστος 2017, 12:42:08 μμ »
Λίγες φορές. Θα πρέπει να το κανω θεμα ξανά απο αρχη .θα πρέπει να πω γιατί προσποιουμαι. Κακός το κάνω αλλά .. Είναι σαν να το έχω πάρει απόφαση.  Να λέω δεν βαριέσαι. . Δεν ξέρω μερικές φορές πέφτουν πολλα.μαζί και με πιάνει το παράπονο.
« Τελευταία τροποποίηση: 05 Αύγουστος 2017, 01:23:38 μμ από Anemos »

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #7 στις: 05 Αύγουστος 2017, 03:27:44 μμ »
ας αφησουμε τα παραπονα και ας μεινουμε στο προβλημα  :^f

Καταρχην πρεπει να αποδεχτεις οτι δεν παντρευτηκες τον σουπερ γκρικ λοβερ οκ?  :-rl
με αυτον εισαι με αυτον θα προσπαθησεις.
Κατα πρωτον να μην προσποιείσαι κανεις κακο στη ψυχολογια σου και δεν προσφερεις τιποτα θετικο σε εσενα
παρα μονο ψευδαισθησεις στον συζυγο :-rl

Ας υποθεσουμε οτι δεν αντεχεις αλλο να εισαι με τον συζυγο, μεχρι που θα το τραβουσες
για να βελτιωθει η ζωη σου?

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #8 στις: 06 Αύγουστος 2017, 07:45:33 μμ »
Αυτό που έχω ξανά κανει... να ξανά μιλαω από την αρχή μαζί του . Απλά δεν είναι ευκολο. Ξέρεις γιατί οι γυναίκες προσποιούντε ? Δεν θέλουν να στεναχωρουν τους αντρες. Το ότι εγώ φταίω σε αυτό το κομμάτι ξέρω πολύ καλά . Και ότι δεν κάνω καλά ξερω. Γιατί στην ουσία εγώ έχω το προβλημα. Και για την τελευταία σου ερώτηση. . Αν εννοείς αν χώρισα ? Όχι πότε για αυτόν τον λογο.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #9 στις: 06 Αύγουστος 2017, 08:03:31 μμ »
Αυτό που έχω ξανά κανει... να ξανά μιλαω από την αρχή μαζί του . Απλά δεν είναι ευκολο. Ξέρεις γιατί οι γυναίκες προσποιούντε ? Δεν θέλουν να στεναχωρουν τους αντρες. Το ότι εγώ φταίω σε αυτό το κομμάτι ξέρω πολύ καλά . Και ότι δεν κάνω καλά ξερω. Γιατί στην ουσία εγώ έχω το προβλημα. Και για την τελευταία σου ερώτηση. . Αν εννοείς αν χώρισα ? Όχι πότε για αυτόν τον λογο.

αρα καλως η οχι, με αυτον τον ανθρωπο θα γερασεις.....  :-c
δεν το κρινω, ειναι η επιλογη σου και αρα σεβαστη γιατι ετσι το βλεπεις.
Απο την αλλη ομως, ειμαι κατα του να απατας τον συντροφο σου, τουλαχιστον εσυ βρηκες το σθενος να
μην μεινει ο αλλος στο σκοταδι....

Τωρα για την στεναχωρια των αντρων (αν και αντρας) εμενα μου κανει ξυδι! και ας στεναχωρηθει ο αλλος οσο θελει.
Οσες γυναικες το κανουν αυτο, σκαβουν τον λακο τους.
Το να εχεις ας πουμε καλη σεξουαλικη ζωη ειναι δικαιωμα οχι παραχωρηση η ικεσια.

Συνοπτικα,
κοψε το ποτο, δεν εχει νοημα να "σκοτωνεις" τον εαυτο σου, και πολεμα να διεκδικησεις την ζωη που δικαιουσαι.
Ισως δεν τα καταφερεις στο 100% των επιδιωξεων σου αλλα και τα μισα να φτασεις παλι νικη ειναι.

Ξερεις θα σου πω το εξης,
μερικους ανθρωπους ειναι τελειως παραδοξο να θελουμε να γινουν σουπερμαν η οτι αλλο ονειρευομαστε.
Θελω να πω για να ερθουμε στον αντρα σου, οτι και αυτος εχει ορια στο τι και με ποιο τροπο μπορει να κανει καποια πραγματα.
Μην τα ξεπερασεις ποτε, γιατι θα χασεις πανηγυρικά, μπορεις ομως να τα φτασεις σε καλο οριο αρμονικο και για αυτον
και για σενα. Οποτε βρες την χρυση τομη οπου να εισαστε και οι δυο (θεωρητικα) ευχαριστημενοι :)

Αποσυνδεδεμένος Anemos

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #10 στις: 07 Αύγουστος 2017, 01:13:26 μμ »
Καλημερα, καλη εβδομαδα,

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου. Να εισαι καλα :)

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory