Αποστολέας Θέμα: χωρισμος μετα απο 9 χρονια  (Αναγνώστηκε 562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mik3e

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
χωρισμος μετα απο 9 χρονια
« στις: 13 Μάρτιος 2017, 02:39:24 πμ »
γεια σας... θέλω την άποψη σας για κάποια πράγματα...
είμαι με την κοπέλα m 9 χρονια από τα 18 μας(έχουμε την ίδια ηλικία) τώρα είμαστε 27 και σκέφτομαι τον χωρισμό σαν λύση γιατί αυτή έχει προγραμματίσει να παντρευτούμε στα 28 μας ενώ εγώ δεν το έχω καν στο μυαλό και θεωρώ ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμος για ένα τέτοιο βήμα gt δεν έχω κάνει πολλά πράγματα p θέλω ακόμα στην ζωή m p θέλω να κάνω πριν παντρευτώ. την αγαπάω k δεν θέλω να την χάσω αλλα έχω δει ότι δεν ταιριάζουμε σ πολλά πράγματα έχουμε εντελώς διαφορετικές άποψης για διαφορα καθημερινά θέματα p οδηγεί σε σχεδόν καθημερινούς τσακωμούς...
ξέρω πως δεν θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολα k περίπλοκα t πράγματα σε μια σχέση αλλα πιστεύω κιόλας ότι δεν θέλω άλλη k δεν έχω σκεφτεί τον εαυτό m με άλλη...

γενικά η κατάσταση μας είναι λίγο περιπλοκη για εμενα gt μένουμε μαζί 1 χρόνο τώρα έχουμε αρραβωνιαστεί κιόλας αλλα όχι με την προοπτική t γάμου(έτσι νόμιζα) αλλα για να μείνουμε μαζί gt οι γονείς τις είναι παλιών αρχων

και τώρα έχει τεθεί t θέμα t γάμου στην μέση k δεν θέλω να παντρευτώ αλλα δεν θέλω να την χάσω κιόλας

mik3e να χρησιμοποιεις ελληνικα φοντς,
βοηθανε στην αναγνωση του μηνυματος σου και αυξανεις τις πιθανοτητες να λαβεις απαντησεις  :-b

« Τελευταία τροποποίηση: 13 Μάρτιος 2017, 06:50:31 μμ από NDUV »

Kal9888

• Επισκέπτης
Απ: χωρισμος μετα απο 9 χρονια
« Απάντηση #1 στις: 14 Μάρτιος 2017, 08:36:40 πμ »
Γεια σου φίλε, αρχικά δεν εχω καταλάβει αν εχεις επιλέξει τον χωρισμό σαν λύση οπως λες επειδη δεν θες να παντρευτείς ακομα ή επειδη έχετε ένταση και τσακωμούς στην καθημερινότητα σας; Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Παντως πρεπει να το συζητήσετε και να είστε ξεκάθαροι και ακριβείς μεταξύ σας. Γενικά θες να παντρευτείς; Αν οχι μην την αφήνεις να ελπίζει. Μετα απο μια τοςο μεγαλη σχέση και ενώ είστε ήδη αρραβωνιασμένοι ή παντρεύεστε ή χωρίζετε δεν μενει κατι αλλο. Ομως και οι 2 θεωρώ πως πρεπει να πείτε ακριβώς οπως νιώθετε και τι σκέφτεστε για να μπορέσει ο καθένας να αποφασίσει αν θα συνεχίσει ή οχι. Δεν χωράνε ασάφειες

Αποσυνδεδεμένος eirhnhvi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: χωρισμος μετα απο 9 χρονια
« Απάντηση #2 στις: 02 Απρίλιος 2017, 09:37:41 μμ »
Αρχικά αν σκοπεύεις να αρραβωνιαστείς με μια γυναίκα και δεν σκοπεύεις να παντρευτείς το κάνεις από την αρχή πλήρως κατανοητό ώστε να μην υπάρξουν αυτά ακριβώς τα προβλήματα(μιλάω από γυναικείας άποψης) .Ο χωρισμός εάν την αγαπάς δεν είναι λύση ..η λύση είναι μια να την το ξεκαθαρίσεις να το συζητήσεις μαζί της να της πεις όσα αισθάνεσαι (όσα είπες σε εμάς δηλαδή) και μετά να βάλετε στην θέση τους τους γονείς οποιουδήποτε αναμειχθεί!Είστε μαζί και οι δυό σας αποφασίζεται !Αν παντρευτείτε και δεν ταιριάζετε σε ΠΟΛΛΑ πράγματα (όπως ανέφερες) και δεις ότι δεν μπορείς να ζήσεις μαζί της για το υπόλοιπο το μόνο αποτέλεσμα είναι ένας αποτυχημένος γάμος.Μίλα της πες της όσα νιώθεις και μετά όλα τα άλλα.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory