Αποστολέας Θέμα: Ταινίες που είδατε προσφατα  (Αναγνώστηκε 17096 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Winston_man_2

• Πλήρες μέλος
  • Φύλο: Άντρας
Ταινίες που είδατε προσφατα
« στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 12:12:50 πμ »
Ανοίγω αυτο το θρεντ με σκοπο να γραφουμε τις ταινιες που ειδαμε προσφατα και να λεμε και δυο λογια γιαυτες. Αν μας αρεσαν ή οχι και αν τις προτείνουμε στους άλλους.

Μόλις ειδα το experiment - 2010. Πραγματικα η ταινια ειναι ΦΟΒΕΡΗ πρεπει ολοι να την δείτε. 10/10

Μια ομαδα ατομων δεχεται να λάβει μερος σε ενα ψυχολογικο πειραμα εναντι αμοιβης. Για 2 εβδομαδες θα γινει μια προσομοιωση φυλακής και θα χωριστουν σε φυλακες και φυλακισμενους. Οι πρωτοι διαταζουν και οι αλλοι υπακουν με σκοπο τη διατηρηση της ταξης. Όμως η ανθρωπινη φύση φερνει τα πανω κατω....  ;D Η συνεχεια επι της οθόνης σας.  :-X

Αποσυνδεδεμένος lalala

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Mischievous
    Mischievous
  • Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΑ
Απ: Ταινίες που είδατε προσφατα
« Απάντηση #1 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 12:21:17 πμ »
το τελος δυσαρεστο η ευχαριστο ?μονο αυτο πες,τι γευση αφηνει?
ΓΙΝΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ :)

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #2 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 12:22:31 πμ »
το τελος δυσαρεστο η ευχαριστο ?μονο αυτο πες,τι γευση αφηνει?

Εξαρταται απο ποια πλευρα το βλέπεις... Δεν θελω να πω κατι που θα χαλασει το σασπενς. Απλα δες το.  ::)

Αποσυνδεδεμένος sabb

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Calm
    Calm
  • Universe's history, is written upon dice
    • A Life's Chronicle
« Απάντηση #3 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 12:40:40 πμ »
Προχθές είδα το INSEPTION...Φοβερή ταινία, συναρπαστικό σενάριο, μαγική σκηνοθεσία, πολύ καλές ερμηνείες - τελικά ο Ντι Κάπριο, είναι εξαιρετικός ηθοποιός , μετά το Aviator είχε μόνο καλές παρουσίες σε όσες ταινίες γύρισε. Την ταινία την συστήνω ανεπιφύλακτα....
If you wanna be an open minded person, first you got to unlock your heart

Αποσυνδεδεμένος mesmerize

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Okay
    Okay
« Απάντηση #4 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 02:19:04 πμ »
Μόλις είδα το shutter island πάλι με Dicaprio... Μου άρεσε, αν και άργησε να τραβήξει το ενδιαφέρον μου, η ταινία αποκτά σασπένς από τη μέση και μετά... Ένας αστυνομικός τη δεκαετία του '50 πάει σε ένα νησί όπου βρίσκεται έαν ψυχιατρικό ίδρυμα για εγκληματίες για να εξιχνιάσει την εξαφάνιση μιας ασθενούς... Τα πράγματα αρχίζουν να μπλέκουν, το παρελθόν του τον κυνηγά και βρίσκεται στο επίκεντρο μιας συνομωσίας... Όμως δεν είναι όλα όπως δείχνουν.... 
Ατμόσφαιρα και σασπένς!   :o
"I 've learned so much from my mistakes...
  I'm thinking of making a few more. "

Αποσυνδεδεμένος sabb

• Απλό μέλος
  • **
    Calm
    • A Life's Chronicle
« Απάντηση #5 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 01:40:14 μμ »
Μόλις είδα το shutter island πάλι με Dicaprio... Μου άρεσε, αν και άργησε να τραβήξει το ενδιαφέρον μου, η ταινία αποκτά σασπένς από τη μέση και μετά... Ένας αστυνομικός τη δεκαετία του '50 πάει σε ένα νησί όπου βρίσκεται έαν ψυχιατρικό ίδρυμα για εγκληματίες για να εξιχνιάσει την εξαφάνιση μιας ασθενούς... Τα πράγματα αρχίζουν να μπλέκουν, το παρελθόν του τον κυνηγά και βρίσκεται στο επίκεντρο μιας συνομωσίας... Όμως δεν είναι όλα όπως δείχνουν.... 

Το είχα δει πριν μερικούς μήνες...Συμφωνώ απόλυτα , πέρα από την πλοκή και το σασπένς, ξεχώρισα για άλλη μια φορά το ταλέντο του Ντι Κάπριο σ' ένα ρόλο που του ταίριαξε απόλυτα ή που τον "ταίριαξε απόλυτα" καλύτερα ο ηθοποιός ο ίδιος. Αξίζει να την δει κανείς αυτή την ταινία , εγώ είχα  την "ατυχία" να έχω διαβάσει και το βιβλίο πρώτα, αλλά παρ' όλα αυτά μου άρεσε σαν να μην ήξερα την ανατροπή που επιφυλάσσει το τέλος..

Αποσυνδεδεμένος mesmerize

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Okay
    Okay
« Απάντηση #6 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 08:26:01 μμ »

Το είχα δει πριν μερικούς μήνες...Συμφωνώ απόλυτα , πέρα από την πλοκή και το σασπένς, ξεχώρισα για άλλη μια φορά το ταλέντο του Ντι Κάπριο σ' ένα ρόλο που του ταίριαξε απόλυτα ή που τον "ταίριαξε απόλυτα" καλύτερα ο ηθοποιός ο ίδιος. Αξίζει να την δει κανείς αυτή την ταινία , εγώ είχα  την "ατυχία" να έχω διαβάσει και το βιβλίο πρώτα, αλλά παρ' όλα αυτά μου άρεσε σαν να μην ήξερα την ανατροπή που επιφυλάσσει το τέλος..

Αν δεν έχεις το Departed, να το δεις, πιστεύω θα σου αρέσει... Είναι επίσης του Σκορτσέζε και παίζουν οι Ντι Κάπριο, Ματ Ντέιμον και Τζακ Νίκολσον. Νομίζω ότι ο Ντι Κάπριο έπρεπε να βρει έναν σκηνοθέτη που θα του ταιριάζει και ο Σκορτσέζε του βγάζει ό,τι καλύτερο έχει...  Η ταινία έχει δυνατές ερμηνείες και σου κρατάει το ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος, χωρίς το χολιγουντιανό happy end.  :)

"I 've learned so much from my mistakes...
  I'm thinking of making a few more. "

Αποσυνδεδεμένος sabb

• Απλό μέλος
  • **
    Calm
    • A Life's Chronicle
« Απάντηση #7 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 09:19:23 μμ »
[

Αν δεν έχεις το Departed, να το δεις, πιστεύω θα σου αρέσει... Είναι επίσης του Σκορτσέζε και παίζουν οι Ντι Κάπριο, Ματ Ντέιμον και Τζακ Νίκολσον. Νομίζω ότι ο Ντι Κάπριο έπρεπε να βρει έναν σκηνοθέτη που θα του ταιριάζει και ο Σκορτσέζε του βγάζει ό,τι καλύτερο έχει...  Η ταινία έχει δυνατές ερμηνείες και σου κρατάει το ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος, χωρίς το χολιγουντιανό happy end.  :)

Το είχα στα υπ' όψη μου και κάποια στιγμή θα το δω..Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή...

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #8 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 10:25:12 μμ »
Είδα το "You dont know Jack" με Αλ Πατσινο και Σουζαν Σαραντον. Έχει να κανει με την ζωη του γιατρου Τζακ Κεβορκιαν που εκανε ευθανασια σε καπου 130 άτομα. Πολυ καλες ερμηνειες που σε κανουν να μην θες να ξεκολλήσεις. Το εργο περιστρεφεται κυριως γυρω απο τον αγωνα των διωκτικων αρχων να τον σταματησουν και φερουν ενωπιον της δικαιοσυνης ως εγκληματια.

Δειτε το, περιστρεφεται γυρω απο την ψυχολογια τη δικη του αλλα και των ανθρωπων που λογω ανιατων ασθενειων θελησαν να βαλουν τελος στη ζωη τους με τη βοήθειά του. 8,5/10

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #9 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 11:33:31 μμ »
ειδα το salt

>:( >:( >:(

οχι οτι δεν κραταει το ενδιαφερον,
αλλα πρεπει να εισαι πολυ αμερικανος για να πιστεψεις οτι ενας ανθρωπος
θα εκανε εστω και τα μισα.

Επισης αυτοι οι αμερικανοι,
εχουν χοντρο βιτσιο με τα πυρηνικα....
ολο θα σκασουν και στο 99% πατανε το cancel....
 :P :P :P :P

ξουτ
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #10 στις: 05 Σεπτέμβριος 2010, 11:36:34 μμ »
Επισης αυτοι οι αμερικανοι,
εχουν χοντρο βιτσιο με τα πυρηνικα....
ολο θα σκασουν και στο 99% πατανε το cancel....
 :P :P :P :P

ξουτ

Στο the sum of all fears εσκασε παντως...

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #11 στις: 06 Σεπτέμβριος 2010, 12:15:18 πμ »

Στο the sum of all fears εσκασε παντως...

να το δω τοτε...
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος shadow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #12 στις: 11 Σεπτέμβριος 2010, 11:50:26 μμ »
ειδα το "ενας νομοταγης πολιτης" περιπετεια για να περασει η ωρα..αμερικανια δεν το συζητω αλλα μου αρεσε!!

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #13 στις: 17 Σεπτέμβριος 2010, 12:02:24 πμ »
ειδα το "ενας νομοταγης πολιτης" περιπετεια για να περασει η ωρα..αμερικανια δεν το συζητω αλλα μου αρεσε!!

Το είδα και εγώ. Υπερβολικα ΠΟΛΥ ψεμα αλλα καλο σε γενικες γραμμές.  :)

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #14 στις: 17 Σεπτέμβριος 2010, 12:15:56 πμ »
ειναι αυτο που ειναι ενας τυπος στη φυλακη,
και κανει μια πολη ανω κατω απο εκει μεσα?