Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 10452 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #375 στις: 31 Μάρτιος 2021, 07:46:15 πμ »
Η αυτοπεποίθηση ομορφαίνει τον άνθρωπο ακόμη και να μην έχει τέλεια χαρακτηριστικά και είναι πολύ σημαντική γιατί νιώθουμε εμείς όμορφα με τον εαυτό μας και προσελκύουμε άλλα άτομα.Κάποιοι άνθρωποι στη ζωή μας είναι μαθήματα που μας διδάσκουν.Να μας αγαπούν γι'αυτό που ακριβώς είμαστε και να μην αλλάζουμε για κανέναν παρά μόνο όταν νιώθουμε εμείς την ανάγκη.

Marharitina μου πάντα εγώ τα είχα καλά με το ευατο μου κ ειλικρινά επειδή το ήθελα εγώ άλλαζα τον Ευατο μου!!!ο άντρας μου κ γι αυτό με  αγάπησε!!!ο συγκεκριμένος άνθρωπος ο προιγουμενος... εντάξει τι να πω!!ίσως κ να μην είχε ξεκολλήσει από την πρώην του,όπως σου είπα δεν ξέρω αν ένιωσε κάτι για εμένα!!ίσως ήταν από εγωισμό..αν τύχαινε ειλικρινά να συνεργαστώ μαζί του , ειλικρινά θα μου περνούσε εντελώς αδιάφορος αν τον έβλεπα!!αλλά ποτέ ειλικρινά αυτό το κόμπλεξ που είχε κ προσπάθησε να το περάσει σ εμένα ,δεν τα κατάφερε!! γιατί ήξερα εγώ πως είμαι κ αν αρέσω στους υπόλοιπους!! γενικά δεν είμαι παχιά κοπέλα,απλά είχα λίγα παραπάνω κιλά!! :-c

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #376 στις: 31 Μάρτιος 2021, 11:59:11 πμ »
Marharitina μου πάντα εγώ τα είχα καλά με το ευατο μου κ ειλικρινά επειδή το ήθελα εγώ άλλαζα τον Ευατο μου!!!ο άντρας μου κ γι αυτό με  αγάπησε!!!ο συγκεκριμένος άνθρωπος ο προιγουμενος... εντάξει τι να πω!!ίσως κ να μην είχε ξεκολλήσει από την πρώην του,όπως σου είπα δεν ξέρω αν ένιωσε κάτι για εμένα!!ίσως ήταν από εγωισμό..αν τύχαινε ειλικρινά να συνεργαστώ μαζί του , ειλικρινά θα μου περνούσε εντελώς αδιάφορος αν τον έβλεπα!!αλλά ποτέ ειλικρινά αυτό το κόμπλεξ που είχε κ προσπάθησε να το περάσει σ εμένα ,δεν τα κατάφερε!! γιατί ήξερα εγώ πως είμαι κ αν αρέσω στους υπόλοιπους!! γενικά δεν είμαι παχιά κοπέλα,απλά είχα λίγα παραπάνω κιλά!! :-c
Πέρασε αυτό τώρα.Τίποτα δεν είναι όπως ήταν.Παντρεύτηκες εσύ παντρεύτηκε κι αυτός οπότε έχετε προχωρήσει και τα αφήνετε όλα πίσω.Για σένα είναι μία ανάμνηση γι'αυτόν δεν ξέρουμε τι είναι αλλά όπως και να έχει ο κάθε άνθρωπος που συναντάμε είναι ένα μάθημα που μας διδάσκει.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #377 στις: 31 Μάρτιος 2021, 12:25:17 μμ »
Πέρασε αυτό τώρα.Τίποτα δεν είναι όπως ήταν.Παντρεύτηκες εσύ παντρεύτηκε κι αυτός οπότε έχετε προχωρήσει και τα αφήνετε όλα πίσω.Για σένα είναι μία ανάμνηση γι'αυτόν δεν ξέρουμε τι είναι αλλά όπως και να έχει ο κάθε άνθρωπος που συναντάμε είναι ένα μάθημα που μας διδάσκει.

Εννοείται έχουμε πάει παρακάτω!!!καλά γενικά όταν γνώρισα τον άντρα μου,ειμουν εκεί!!!δεν με ενδιέφερε κανένας άλλος!!!είδη τον έχω διαγράψει κ από την μνήμη μου!!!ήταν κ ένα μάθημα κ καταλαβα ότι καλύτερα που δεν το συνεχίσαμε!!!αλλά με απασχολούν τώρα ποια!!! :-c

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #378 στις: 31 Μάρτιος 2021, 01:27:00 μμ »
Εννοείται έχουμε πάει παρακάτω!!!καλά γενικά όταν γνώρισα τον άντρα μου,ειμουν εκεί!!!δεν με ενδιέφερε κανένας άλλος!!!είδη τον έχω διαγράψει κ από την μνήμη μου!!!ήταν κ ένα μάθημα κ καταλαβα ότι καλύτερα που δεν το συνεχίσαμε!!!αλλά με απασχολούν τώρα ποια!!! :-c
Ναι και έτσι πρέπει.Ό,τι αξίζει μένει και παλεύουμε γι' αυτό που πραγματικά μας ενδιαφέρει.Το αισθηματικό κομμάτι είναι σημαντικό αλλά υπάρχουν και σοβαρότερα θέματα που πρέπει μας απασχολούν.Δεν έχασες από όλο αυτό αλλά κέρδισες.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #379 στις: 01 Απρίλιος 2021, 01:28:57 πμ »
Ναι και έτσι πρέπει.Ό,τι αξίζει μένει και παλεύουμε γι' αυτό που πραγματικά μας ενδιαφέρει.Το αισθηματικό κομμάτι είναι σημαντικό αλλά υπάρχουν και σοβαρότερα θέματα που πρέπει μας απασχολούν.Δεν έχασες από όλο αυτό αλλά κέρδισες.

Ναι έχω έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα μου!!!δεν έχω παράπονο!!! σήμερα κ γενικά κ τις υπόλοιπες μέρες με βοηθάει πολύ στο σπίτι μέσα κ με το παιδί μας!!επειδή κάποιες μέρες δεν έχουμε κοιμηθεί καλά κ η μικρή έχει γίνει ζορικη..μου βγήκε η γκρίνια επειδή ήθελα να κοιμηθώ γιατί είμαι νύχτα απόψε στην δουλειά κ με την φασαρία στην πολυκατοικία , ξύπνησα!!! ένιωσα άσχημα επειδή ο άντρας μου με βοήθησε κ βοηθάει συνέχεια κ με το παιδί τώρα που έχει άδεια κ με έπιασε η γκρίνια!! νιώθω πολύ άσχημα!!θέλω να επανορθώσω!!! :-c

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #380 στις: 01 Απρίλιος 2021, 12:36:25 μμ »
Οι δουλειές του σπιτιού και η ανατροφή των παιδιών είναι υποχρέωση και των δύο γονέων.

Και η χαρά τους βέβαια  :spruce_up:

Μην αισθάνεσαι άσχημα που απολαμβάνεις το αυτονόητο.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #381 στις: 01 Απρίλιος 2021, 12:43:15 μμ »
Ναι έχω έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα μου!!!δεν έχω παράπονο!!! σήμερα κ γενικά κ τις υπόλοιπες μέρες με βοηθάει πολύ στο σπίτι μέσα κ με το παιδί μας!!επειδή κάποιες μέρες δεν έχουμε κοιμηθεί καλά κ η μικρή έχει γίνει ζορικη..μου βγήκε η γκρίνια επειδή ήθελα να κοιμηθώ γιατί είμαι νύχτα απόψε στην δουλειά κ με την φασαρία στην πολυκατοικία , ξύπνησα!!! ένιωσα άσχημα επειδή ο άντρας μου με βοήθησε κ βοηθάει συνέχεια κ με το παιδί τώρα που έχει άδεια κ με έπιασε η γκρίνια!! νιώθω πολύ άσχημα!!θέλω να επανορθώσω!!! :-c
Θα δείξει κατανόηση αφού σε αγαπάει και σε νοιάζεται.Θα μοιράζεστε τις δουλειές και γενικά τις υποχρεώσεις για να μην εξαντληθείς σωματικά και ψυχικά.Πολύ σημαντικό να υπάρχει κατανόηση,σεβασμός και αμοιβαιότητα.Οι υποχωρήσεις πρέπει να είναι αμοιβαίες.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #382 στις: 02 Απρίλιος 2021, 01:27:42 μμ »
Θα δείξει κατανόηση αφού σε αγαπάει και σε νοιάζεται.Θα μοιράζεστε τις δουλειές και γενικά τις υποχρεώσεις για να μην εξαντληθείς σωματικά και ψυχικά.Πολύ σημαντικό να υπάρχει κατανόηση,σεβασμός και αμοιβαιότητα.Οι υποχωρήσεις πρέπει να είναι αμοιβαίες.

Έτσι είναι πρέπει να  είναι αμοιβαία όλα!!! :-i

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #383 στις: 02 Απρίλιος 2021, 07:12:11 μμ »
Έτσι είναι πρέπει να  είναι αμοιβαία όλα!!! :-i
Ναι αυτό ακριβώς.Χωρίς αυτά δεν υπάρχει πραγματική σχέση.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #384 στις: 13 Απρίλιος 2021, 10:26:55 πμ »
Θα ήθελα να θέσω μερικά ερωτήματα για να μου λυθούν απορίες.Πώς μεταφράζεται η αδιαφορία κάποιου, ως έλλειψη ενδιαφέροντος ή ως έντονο ενδιαφέρον που έχει φθίνει μετά από καιρό;Όταν κάποιος δεν σε βομβαρδίζει κάθε μέρα με μηνύματα σημαίνει πώς δεν σε θέλει ή περιμένει από το άλλο άτομο να κάνει την κίνηση;Επίσης,όταν ένα άτομο δείχνει να ενδιαφέρεται αλλά δεν βρίσκει πάντα χρόνο για σένα μήπως δεν είναι η προτεραιότητά του;Μπορείς να κάνεις ένα άτομο που δεν είναι των σχέσεων να σε δει σοβαρά;Αυτές οι ερωτήσεις δεν αφορούν τον τύπο για τον οποίο έχω μιλήσει για να μην φανώ εμμονική αλλά οι περισσότεροι από εμάς θα έχουν τέτοιου είδους απορίες και θα ήθελα κάποιες απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #385 στις: 13 Απρίλιος 2021, 11:37:42 πμ »
Θα ήθελα να θέσω μερικά ερωτήματα για να μου λυθούν απορίες.Πώς μεταφράζεται η αδιαφορία κάποιου, ως έλλειψη ενδιαφέροντος ή ως έντονο ενδιαφέρον που έχει φθίνει μετά από καιρό;Όταν κάποιος δεν σε βομβαρδίζει κάθε μέρα με μηνύματα σημαίνει πώς δεν σε θέλει ή περιμένει από το άλλο άτομο να κάνει την κίνηση;Επίσης,όταν ένα άτομο δείχνει να ενδιαφέρεται αλλά δεν βρίσκει πάντα χρόνο για σένα μήπως δεν είναι η προτεραιότητά του;Μπορείς να κάνεις ένα άτομο που δεν είναι των σχέσεων να σε δει σοβαρά;Αυτές οι ερωτήσεις δεν αφορούν τον τύπο για τον οποίο έχω μιλήσει για να μην φανώ εμμονική αλλά οι περισσότεροι από εμάς θα έχουν τέτοιου είδους απορίες και θα ήθελα κάποιες απόψεις.

Το ενδιαφέρον κάποιου για κάποιον δεν φαίνεται  από τον αριθμό και τη συχνότητα των μηνυμάτων
αλλά από το περιεχόμενο αυτών.
 :-i

Με τον καιρό η ποσοτητα και η συχνότητα λιγοστεύουν επειδή στην αρχή έχουμε μεγαλύτερη ανάγκη την επικοινωνία μέχρι να μάθουμε κάποια πράγματα για τον άλλο

Δηλαδή να μάθουμε πώς περνάει την καθημερινότητα του,τι πίνει το πρωί, πώς πάει στη δουλειά,το περιβάλλον του,τι κάνει και πού πάει μετά τη δουλειά
τι τρώει για μεσημέρι
Αν μαγειρεύει μόνος του ή αν τρώει στους γονείς του
Αν και πώς και κάθε πότε καθαρίζει το σπίτι του
Ποιους κάνει παρέα
Πού πάνε και που διασκεδαζουν
Αν έχει χόμπι και πότε τα κάνει
Αν έχει αλλεργία σε κάτι και σε κάποιους και σε κάποιες καταστάσεις

Είναι πάρα πολλά αυτά που θες να μάθεις στην αρχή

Με τον καιρό τα μαθαίνεις και δε χρειάζεται να μιλάς συνέχεια μαζί του

Αλλά

Αν με τα πολλά μηνύματα δεν έχεις μάθει κάτι μετά από μήνες ολόκληρους

Τότε

Αυτός δεν ενδιαφέρεται για εσένα

Επίσης ,αν έχει φίλους και χόμπι και διαθέτει χρόνο σε αυτά
Δε σημαίνει ότι δεν σε έχει προτεραιότητα

Γιατί
Όπως και να το κάνεις

Κάποιες ώρες θα πρέπει να διαθέσει και για άλλα πράγματα όχι μόνο για εσένα

Ένα Σαββάτο βράδυ μια στις τόσες

Μπορείτε να βγείτε χωριστά

Το έχετε ανάγκη και αυτό

Όταν νοιώσεις ασφάλεια ,εμπιστοσύνη να μιλήσεις ,όταν σε εμπιστευεται κι εκείνος
όταν νοιώσεις ότι κοντά του η καλή σου πλευρά αναπτύσεται και ότι θέλεις να γίνεσαι όλο και καλύτερη

Τότε είσαι στο σωστό μέρος

:spruce_up:

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #386 στις: 13 Απρίλιος 2021, 12:27:02 μμ »

Το ενδιαφέρον κάποιου για κάποιον δεν φαίνεται  από τον αριθμό και τη συχνότητα των μηνυμάτων
αλλά από το περιεχόμενο αυτών.
 :-i

Με τον καιρό η ποσοτητα και η συχνότητα λιγοστεύουν επειδή στην αρχή έχουμε μεγαλύτερη ανάγκη την επικοινωνία μέχρι να μάθουμε κάποια πράγματα για τον άλλο

Δηλαδή να μάθουμε πώς περνάει την καθημερινότητα του,τι πίνει το πρωί, πώς πάει στη δουλειά,το περιβάλλον του,τι κάνει και πού πάει μετά τη δουλειά
τι τρώει για μεσημέρι
Αν μαγειρεύει μόνος του ή αν τρώει στους γονείς του
Αν και πώς και κάθε πότε καθαρίζει το σπίτι του
Ποιους κάνει παρέα
Πού πάνε και που διασκεδαζουν
Αν έχει χόμπι και πότε τα κάνει
Αν έχει αλλεργία σε κάτι και σε κάποιους και σε κάποιες καταστάσεις

Είναι πάρα πολλά αυτά που θες να μάθεις στην αρχή

Με τον καιρό τα μαθαίνεις και δε χρειάζεται να μιλάς συνέχεια μαζί του

Αλλά

Αν με τα πολλά μηνύματα δεν έχεις μάθει κάτι μετά από μήνες ολόκληρους

Τότε

Αυτός δεν ενδιαφέρεται για εσένα

Επίσης ,αν έχει φίλους και χόμπι και διαθέτει χρόνο σε αυτά
Δε σημαίνει ότι δεν σε έχει προτεραιότητα

Γιατί
Όπως και να το κάνεις

Κάποιες ώρες θα πρέπει να διαθέσει και για άλλα πράγματα όχι μόνο για εσένα

Ένα Σαββάτο βράδυ μια στις τόσες

Μπορείτε να βγείτε χωριστά

Το έχετε ανάγκη και αυτό

Όταν νοιώσεις ασφάλεια ,εμπιστοσύνη να μιλήσεις ,όταν σε εμπιστευεται κι εκείνος
όταν νοιώσεις ότι κοντά του η καλή σου πλευρά αναπτύσεται και ότι θέλεις να γίνεσαι όλο και καλύτερη

Τότε είσαι στο σωστό μέρος

:spruce_up:
Με κάλυψες με τις απαντήσεις σου αλλά δεν μου απαντήθηκε το τέταρτο ερώτημα πώς δηλαδή μπορεί κάποιος να κάνει ένα άτομο που δεν είναι των σχέσεων να το δει σοβαρά;

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #387 στις: 13 Απρίλιος 2021, 05:49:20 μμ »
Με κάλυψες με τις απαντήσεις σου αλλά δεν μου απαντήθηκε το τέταρτο ερώτημα πώς δηλαδή μπορεί κάποιος να κάνει ένα άτομο που δεν είναι των σχέσεων να το δει σοβαρά;

οσοι δεν ειναι των σχεσεων, ζουν στο αγιο ορος.
Οι υπολοιποι που δεν ειναι των σχεσεων, εννοουν οτι δεν ειναι των σχεσεων με βαση τις γυναικες που ξερουν.
Αλλα αυτο δεν ειναι σταθερο, αυριο γνωριζεις καποια καινουρια, και το τσιτατο εκπνεει....
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #388 στις: 13 Απρίλιος 2021, 07:44:12 μμ »
οσοι δεν ειναι των σχεσεων, ζουν στο αγιο ορος.
Οι υπολοιποι που δεν ειναι των σχεσεων, εννοουν οτι δεν ειναι των σχεσεων με βαση τις γυναικες που ξερουν.
Αλλα αυτο δεν ειναι σταθερο, αυριο γνωριζεις καποια καινουρια, και το τσιτατο εκπνεει....
Οι περισσότεροι θέλουν να περάσουν καλά και δεν θέλουν δεσμεύσεις.Αυτό εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #389 στις: 13 Απρίλιος 2021, 09:20:47 μμ »
Οι περισσότεροι θέλουν να περάσουν καλά και δεν θέλουν δεσμεύσεις.Αυτό εννοώ.

λογικο μου κανει, οι περισσοτεροι ανθρωποι αποφευγουν τις δεσμευσεις.
Το θεμα ειναι αν εμεις ειμαστε απο αυτους η οχι και με το ποιους μπλεκουμε.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory