Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 12839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #360 στις: 28 Μάρτιος 2021, 09:58:56 μμ »
Αυτά τα είπα γενικά.Προσπαθώ να είμαι ξεκάθαρη αλλά κάποιες φορές δεν μου βγαίνει.Απλά το προσπερνώ και πάω παρακάτω.

ειναι πολλες οι σελιδες...
αλλα 5 χρονια τωρα προσπαθεις να πας παρακατω?  ???
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #361 στις: 28 Μάρτιος 2021, 10:42:03 μμ »

ειναι πολλες οι σελιδες...
αλλα 5 χρονια τωρα προσπαθεις να πας παρακατω?  ???
Αυτό έπρεπε να το είχα κάνει ήδη αλλά δεν είχα το κουράγιο.Έτσι δεν πρέπει;Να πάω παρακάτω εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #362 στις: 28 Μάρτιος 2021, 11:13:47 μμ »
Ναι βέβαια,  απλά μου φάνηκαν πολλά τα πέντε χρόνια,
Βέβαια ας πούμε αν τα κάνεις δέκα θα είναι ακόμα πιο πολλά...

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου ε? :-a
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #363 στις: 29 Μάρτιος 2021, 08:10:03 πμ »
Ήθελε δηλαδή να περάσει καλά μόνο,δεν ήθελε σχέση;Δεν του είχες αναφέρει κάτι γι'αυτό;Ή γνωριμία σας πώς έγινε αν επιτρέπεται;

Η γνωριμία μας ...ένα βράδυ ήρθα στο νοσοκομείο να δω μια φίλη γιατρό κ είχα. Εφημερία μαζί...τον είδα τότε,μου είπε η κοπέλα τον ξέρεις αυτόν είναι από τα μέρη σου...της λέω όχι...δεν  έδωσα σημασία...με βρήκε στο ίντερνετ,μου έκανε αίτημα φιλίας μετά από καιρό...μου ζήτησε να βγούμε... βγήκαμε, συναντηθήκαμε...τα ψιλό ήπιαμε κ καταλήξαμε σπίτι του.. επειδή κ εγώ δεν ειμουν σε φάση να οδηγήσω...δεν έγινε κάτι...απλά εξαφανίστηκε μετά,κάτι οι εφημερίες που είχε... συναντηθήκαμε τυχαία,πάλι ήθελε να βρεθούμε...αλλά δεν μας έβγαινε στο παρακάτω... γενικά όλο έτσι πήγαινε η κατάσταση...του άρεσα πολύ...μου το είχε δείξει...αλλά δεν πήγαινε στο παρακάτω..εγώ πιστεύω ίσως είχε κολλήσει κ με την πρώην με την οποία είναι παντρεμένος.. κάποια στιγμή έκοψα εντελώς...κ μετά από καιρό τον συναντούσα όλο κ ποιο συχνά ...λες κ το ήθελε ο θεός κ μέχρι τώρα ακόμα.. φαντάσου..κ τώρα που δούλευα στο νοσοκομείο τον είδα πάλι μπροστά μου,αλλά μπορεί να μην με κατάλαβε κ με την μάσκα..είχα ψιλοκολλησει,αλλά μου έφυγε γιατί το πήρα απόφαση!! ήθελα να πάω παρακάτω ,να βρω έναν άνθρωπο να με θέλει πραγματικά κ τελικά βρέθηκε!!!δεν πιστεύω πότε να ένιωσε κάτι για εμένα,μόνο αποθηνενο του ειμουν για τον συγκεκριμένο λόγο..

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #364 στις: 29 Μάρτιος 2021, 12:18:53 μμ »
Ναι βέβαια,  απλά μου φάνηκαν πολλά τα πέντε χρόνια,
Βέβαια ας πούμε αν τα κάνεις δέκα θα είναι ακόμα πιο πολλά...

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου ε? :-a
Τα αισθήματα δεν αλλάζουν έτσι από την μια στιγμή στην άλλη.Έχω ακόμη έντονα συναισθήματα γι'αυτόν αλλά πρέπει να τα δαμάσω για να προχωρήσω.Πιστέψτε με είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό αλλά και χρονοβόρο.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #365 στις: 29 Μάρτιος 2021, 12:33:42 μμ »
Η γνωριμία μας ...ένα βράδυ ήρθα στο νοσοκομείο να δω μια φίλη γιατρό κ είχα. Εφημερία μαζί...τον είδα τότε,μου είπε η κοπέλα τον ξέρεις αυτόν είναι από τα μέρη σου...της λέω όχι...δεν  έδωσα σημασία...με βρήκε στο ίντερνετ,μου έκανε αίτημα φιλίας μετά από καιρό...μου ζήτησε να βγούμε... βγήκαμε, συναντηθήκαμε...τα ψιλό ήπιαμε κ καταλήξαμε σπίτι του.. επειδή κ εγώ δεν ειμουν σε φάση να οδηγήσω...δεν έγινε κάτι...απλά εξαφανίστηκε μετά,κάτι οι εφημερίες που είχε... συναντηθήκαμε τυχαία,πάλι ήθελε να βρεθούμε...αλλά δεν μας έβγαινε στο παρακάτω... γενικά όλο έτσι πήγαινε η κατάσταση...του άρεσα πολύ...μου το είχε δείξει...αλλά δεν πήγαινε στο παρακάτω..εγώ πιστεύω ίσως είχε κολλήσει κ με την πρώην με την οποία είναι παντρεμένος.. κάποια στιγμή έκοψα εντελώς...κ μετά από καιρό τον συναντούσα όλο κ ποιο συχνά ...λες κ το ήθελε ο θεός κ μέχρι τώρα ακόμα.. φαντάσου..κ τώρα που δούλευα στο νοσοκομείο τον είδα πάλι μπροστά μου,αλλά μπορεί να μην με κατάλαβε κ με την μάσκα..είχα ψιλοκολλησει,αλλά μου έφυγε γιατί το πήρα απόφαση!! ήθελα να πάω παρακάτω ,να βρω έναν άνθρωπο να με θέλει πραγματικά κ τελικά βρέθηκε!!!δεν πιστεύω πότε να ένιωσε κάτι για εμένα,μόνο αποθηνενο του ειμουν για τον συγκεκριμένο λόγο..
Αφού εσύ προχώρησες και αυτός προχώρησε αυτό πλέον είναι μία ανάμνηση.Του έμεινες απωθημένο μόνο και μόνο επειδή δεν έγινε κάτι μεταξύ σας;΄Δεν μπορεί κάτι πιστεύω θα ένιωθε έστω και λίγο αλλά αν ήταν αληθινό θα ήσασταν τώρα μαζί.Μπορεί κάποιος να είναι  παντρεμένος αλλά να σκέφτεται άλλες ή να κάνει και κάτι αναλόγως βέβαια.Οι άνθρωποι έχουν περίεργη ψυχοσύνθεση άλλα λένε ,άλλα κάνουν, άλλα σκέφτονται και άλλα εννοούν.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #366 στις: 29 Μάρτιος 2021, 04:36:54 μμ »
Για εμένα ναι,μια ανάμνηση είναι !!!δεν νομίζω να ένιωσε κάτι για εμένα!!!αν κ στην δουλειά εδώ ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν...κ δεν το περίμενα....ότι εηταν πολύ διακριτικός κ πότε δεν γύρισε να κοιτάξει η να την πέσει σε καμία κοπέλα από εκεί μέσα!!μου κάνει μεγάλη εντύπωση!! ειλικρινά!!

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #367 στις: 29 Μάρτιος 2021, 05:40:26 μμ »
ηταν πολύ διακριτικός κ πότε δεν γύρισε να κοιτάξει η να την πέσει σε καμία κοπέλα από εκεί μέσα!!μου κάνει μεγάλη εντύπωση!! ειλικρινά!!

να... ειδες? τον χαραξες τον ανθρωπο και οπως και να το δεις, μια πληγη θα την εχει....  :-rl

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #368 στις: 29 Μάρτιος 2021, 09:59:27 μμ »
Για εμένα ναι,μια ανάμνηση είναι !!!δεν νομίζω να ένιωσε κάτι για εμένα!!!αν κ στην δουλειά εδώ ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν...κ δεν το περίμενα....ότι εηταν πολύ διακριτικός κ πότε δεν γύρισε να κοιτάξει η να την πέσει σε καμία κοπέλα από εκεί μέσα!!μου κάνει μεγάλη εντύπωση!! ειλικρινά!!
Δεν πρέπει να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα για τους ανθρώπους.Άλλο το φαίνεσθαι και άλλο το είναι.Για κάποιους μπορεί ένας να είναι έντιμος και για κάποιους άλλους να είναι ανέντιμος.Ίσως και να κρύβουν καλά τον πραγματικό εαυτό τους για να κερδίσουν εντυπώσεις και να πετύχουν αυτό που θέλουν.Μερικοί άνθρωποι συμπεριφέρονται ανάλογα με τι τους βγάζει ο άλλος με τη συμπεριφορά και το χαρακτήρα του ή να τους θυμίζουν κάποιο άτομο που τους έχει σημαδέψει,τους έχει πληγώσει ή προδώσει.Δεν ξέρουμε τα βιώματα και τις εμπειρίες του καθενός και τους λόγους που συμπεριφέρονται άσχημα σε κάποιους γιατί όπως προανέφερα ο άνθρωπος γενικά έχει περίεργη ψυχοσύνθεση.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #369 στις: 29 Μάρτιος 2021, 11:42:31 μμ »
να... ειδες? τον χαραξες τον ανθρωπο και οπως και να το δεις, μια πληγη θα την εχει....  :-rl

Ναι jimb σίγουρα ....θα έχει πληγή... | :/c  μην με πειράζεις τώρα!!!

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #370 στις: 29 Μάρτιος 2021, 11:46:49 μμ »
Δεν πρέπει να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα για τους ανθρώπους.Άλλο το φαίνεσθαι και άλλο το είναι.Για κάποιους μπορεί ένας να είναι έντιμος και για κάποιους άλλους να είναι ανέντιμος.Ίσως και να κρύβουν καλά τον πραγματικό εαυτό τους για να κερδίσουν εντυπώσεις και να πετύχουν αυτό που θέλουν.Μερικοί άνθρωποι συμπεριφέρονται ανάλογα με τι τους βγάζει ο άλλος με τη συμπεριφορά και το χαρακτήρα του ή να τους θυμίζουν κάποιο άτομο που τους έχει σημαδέψει,τους έχει πληγώσει ή προδώσει.Δεν ξέρουμε τα βιώματα και τις εμπειρίες του καθενός και τους λόγους που συμπεριφέρονται άσχημα σε κάποιους γιατί όπως προανέφερα ο άνθρωπος γενικά έχει περίεργη ψυχοσύνθεση.

Κ εγώ αυτό πιστεύω ότι έκρυβε καλά τον εαυτό του στους άλλους, άσχετα το έβγαλε σ εμένα!!!αλλά ειλικρινά αν τον ενδιέφερα θα με διεκδικούσε...εεε τώρα τι να σου πω,ότι είχε θέμα κ με τα κιλά μου...κ ότι δεν του έβγαινε???? δηλαδή πήγε να περάσει την ανασφάλεια του. Σ' εμένα???αφού είχε κολλημα με τα κιλά , γιατί με κυνηγούσε κ μου έλεγε έχουμε αφήσει κάτι στην μέση???απλά από εγωισμό κ μόνο το έκανε!!!

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #371 στις: 30 Μάρτιος 2021, 12:00:33 μμ »
Κ εγώ αυτό πιστεύω ότι έκρυβε καλά τον εαυτό του στους άλλους, άσχετα το έβγαλε σ εμένα!!!αλλά ειλικρινά αν τον ενδιέφερα θα με διεκδικούσε...εεε τώρα τι να σου πω,ότι είχε θέμα κ με τα κιλά μου...κ ότι δεν του έβγαινε???? δηλαδή πήγε να περάσει την ανασφάλεια του. Σ' εμένα???αφού είχε κολλημα με τα κιλά , γιατί με κυνηγούσε κ μου έλεγε έχουμε αφήσει κάτι στην μέση???απλά από εγωισμό κ μόνο το έκανε!!!
Δεν μπορώ να κρίνω κάποιον αν δεν τον γνωρίσω εγώ η ίδια πολύ καλά.Είχε θέμα τα κιλά σου αλλά σε κυνηγούσε για να πάρει αυτό που θέλει.Όσο του αντιστεκόσουν τόσο πείσμωνε αλλά μετά βαρέθηκε και πήγε στην πρώην.Ίσως τον καίει ακόμη που δεν έγινε κάτι αλλά πραγματικά έδινε βάση στο σώμα επειδή είχες παραπάνω κιλά;΄Τέτοια συμπεριφορά απλά σε αφήνει αδιάφορη για τον άλλο.Σε άλλους αρέσουν οι γυναίκες με καμπύλες και με καλογυμνασμένο σώμα σε άλλους αυτές που έχουν σώμα μοντέλου με ψηλά,μακριά πόδια και άλλα πολλά που ελκύει τον αντρικό πληθυσμό.Αν δεν αγαπήσει ο άλλος το σώμα τη γυναίκας όπως είναι τι να το κάνεις μετά;

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #372 στις: 30 Μάρτιος 2021, 03:26:34 μμ »
Δεν μπορώ να κρίνω κάποιον αν δεν τον γνωρίσω εγώ η ίδια πολύ καλά.Είχε θέμα τα κιλά σου αλλά σε κυνηγούσε για να πάρει αυτό που θέλει.Όσο του αντιστεκόσουν τόσο πείσμωνε αλλά μετά βαρέθηκε και πήγε στην πρώην.Ίσως τον καίει ακόμη που δεν έγινε κάτι αλλά πραγματικά έδινε βάση στο σώμα επειδή είχες παραπάνω κιλά;΄Τέτοια συμπεριφορά απλά σε αφήνει αδιάφορη για τον άλλο.Σε άλλους αρέσουν οι γυναίκες με καμπύλες και με καλογυμνασμένο σώμα σε άλλους αυτές που έχουν σώμα μοντέλου με ψηλά,μακριά πόδια και άλλα πολλά πολυ ελκύει τον αντρικό πληθυσμό.Αν δεν αγαπήσει ο άλλος το σώμα τη γυναίκας όπως είναι τι να το κάνεις μετά;

Ο άντρας μου είναι γυμνασμενος κ ασχολιόταν κ με το γυμναστήριο πολλά χρόνια κ αδύνατος κ εμφανισημος πολύ μπορώ να πω κ όμως με ήθελε για αυτό που ειμουν!!δεν κόλλησε ποτέ με τα κιλά δεν είχε θέμα!!!με ήθελε για κάτι σοβαρό από την αρχή μου το είχε πει!!!αλλά μετά αδυνάτισα γιατί ήθελα κ για να κάνουμε παιδί κ όταν παντρευτηκαμε ειλικρινά ,το νυφικό που ήθελα μου έκατσε τόσο ωραία!!!ήταν αυτό που φανταζομουν!!! ένιωσα άλλος άνθρωπος!!!αν κ δεν είχα θέμα ποτέ με την εμφάνιση μου!!!ειμουν μια γεματουλα κοπέλα!!!εδώ στην εγκυμοσύνη όλοι μου έλεγαν ότι αδυνάτισα κ δεν φενοτανν να έχω πάρει κιλά κ τώρα μετά την γέννα τα έχω χάσει τα ποιο πολλά ,αλλά μου πήρε 1 χρόνο!!! γενικά πάντα είχα τις κατακτήσεις μου κ μάλιστα πολλές...τα είχα καλά με τον εαυτό μου κ το σώμα μου... απλά από έναν χωρισμό κ μετά αφού είχα αδυνατίσει το έριξα στο φαγητό κ δεν σκεφτόμουν τότε..είχα μπλέξει κ με παρέες που έτρωγαν κ έτρωγα κ εγώ χαχαχαχα!!!όσο για αυτόν στο θέμα μας...αυτός είχε πάθει πλάκα έλεγε με το πρόσωπο μου τα μάτια μου... πιστεύω τον χάλαγαν τα κιλά μου τότε...ίσως επειδή είχε μάθει με την πρώην του με άλλο σωματότυπο όπως έλεγε...έλα τώρα που έχω αδυνατίσει κ που να με δει!!!!την τελευταία φορά που με είδε πιστεύω μπορει κ να μην με κατάλαβε!!! :/c α παντός πιστεύω το έκανε από εγωισμό...τώρα α με έβλεπε αυτή την στιγμή δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε κ τι θα έκανε??? γενικά πότε δεν πέρναγα απαρατήρητη από κανέναν όπως σου είπα,είχα κατακτήσεις πολλές κ αυτό που τους τράβαγε πολύ ακόμα περισσότερο είναι επειδή ειμουν ακομπλεξαριστο άτομο!!!  :-ty

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #373 στις: 30 Μάρτιος 2021, 03:53:58 μμ »

κ αυτό που τους τράβαγε πολύ ακόμα περισσότερο είναι επειδή ειμουν ακομπλεξαριστο άτομο!!!  :-ty

μεγαλη ουσια αυτο.... πολλοι αντρες τους κινει το ενδιαφερον ενα ακομπλεξαριστο ατομο, που δεν κουβαλαει πολλα απωθημενα
και γενικα εχει ενα αερα οτι ξερει τι θελει απο την ζωη της και τι δεν θελει.
Γενικα μιλωντας, οταν αποπνεεις στον αλλον, ποια εισαι και τι ρολο βαρας, κερδιζεις πολυ χρονο απο την ζωη σου
γιατι οι ασχετοι θα την κανουν με ελαφρα πηδηματακια και οι ενδιαφερομενοι θα ερθουν πολυ γρηγορα.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #374 στις: 30 Μάρτιος 2021, 07:48:15 μμ »
Ο άντρας μου είναι γυμνασμενος κ ασχολιόταν κ με το γυμναστήριο πολλά χρόνια κ αδύνατος κ εμφανισημος πολύ μπορώ να πω κ όμως με ήθελε για αυτό που ειμουν!!δεν κόλλησε ποτέ με τα κιλά δεν είχε θέμα!!!με ήθελε για κάτι σοβαρό από την αρχή μου το είχε πει!!!αλλά μετά αδυνάτισα γιατί ήθελα κ για να κάνουμε παιδί κ όταν παντρευτηκαμε ειλικρινά ,το νυφικό που ήθελα μου έκατσε τόσο ωραία!!!ήταν αυτό που φανταζομουν!!! ένιωσα άλλος άνθρωπος!!!αν κ δεν είχα θέμα ποτέ με την εμφάνιση μου!!!ειμουν μια γεματουλα κοπέλα!!!εδώ στην εγκυμοσύνη όλοι μου έλεγαν ότι αδυνάτισα κ δεν φενοτανν να έχω πάρει κιλά κ τώρα μετά την γέννα τα έχω χάσει τα ποιο πολλά ,αλλά μου πήρε 1 χρόνο!!! γενικά πάντα είχα τις κατακτήσεις μου κ μάλιστα πολλές...τα είχα καλά με τον εαυτό μου κ το σώμα μου... απλά από έναν χωρισμό κ μετά αφού είχα αδυνατίσει το έριξα στο φαγητό κ δεν σκεφτόμουν τότε..είχα μπλέξει κ με παρέες που έτρωγαν κ έτρωγα κ εγώ χαχαχαχα!!!όσο για αυτόν στο θέμα μας...αυτός είχε πάθει πλάκα έλεγε με το πρόσωπο μου τα μάτια μου... πιστεύω τον χάλαγαν τα κιλά μου τότε...ίσως επειδή είχε μάθει με την πρώην του με άλλο σωματότυπο όπως έλεγε...έλα τώρα που έχω αδυνατίσει κ που να με δει!!!!την τελευταία φορά που με είδε πιστεύω μπορει κ να μην με κατάλαβε!!! :/c α παντός πιστεύω το έκανε από εγωισμό...τώρα α με έβλεπε αυτή την στιγμή δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε κ τι θα έκανε??? γενικά πότε δεν πέρναγα απαρατήρητη από κανέναν όπως σου είπα,είχα κατακτήσεις πολλές κ αυτό που τους τράβαγε πολύ ακόμα περισσότερο είναι επειδή ειμουν ακομπλεξαριστο άτομο!!!  :-ty
Η αυτοπεποίθηση ομορφαίνει τον άνθρωπο ακόμη και να μην έχει τέλεια χαρακτηριστικά και είναι πολύ σημαντική γιατί νιώθουμε εμείς όμορφα με τον εαυτό μας και προσελκύουμε άλλα άτομα.Κάποιοι άνθρωποι στη ζωή μας είναι μαθήματα που μας διδάσκουν.Να μας αγαπούν γι'αυτό που ακριβώς είμαστε και να μην αλλάζουμε για κανέναν παρά μόνο όταν νιώθουμε εμείς την ανάγκη.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory