Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 11545 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Πλήρες μέλος
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #405 στις: 20 Απρίλιος 2021, 07:55:29 μμ »

ειπα να μην σχολιασω αλλα μετα το μεσημεριανο καφε μου ηρθε εμπνευση  :-c
Ακομα και για ενα καφε να ερθει μαζι σου, ειναι δεσμευση, εστω μιας ωρας, αλλα ειναι και αυτο δεσμευση.
Τα προνομια της ελευθεριας του, τα χανει καποιος γιατι κερδιζει κατι αλλο πιο δυνατο.
Αρα το ζητουμενο ειναι, υπαρχει αυτο η οχι?

Ετσι οπως το βαζεις, ειναι σαν να ψαχνεις προγαμιαιο συμβολαιο δεσμευσης.
Μπορει καποιος να σου δηλωσει οτι θα κανει σοβαρη σχεση μαζι σου ετσι με το καλημερα?
Εκτος αν σου πει, οτι εγω θελω ελευθερη σχεση αλλο αυτο.
Αλλα απο εκει και περα, το ποια σοι δεσμευση θελει να δωσει σε εσενα, εχει να κανει με το τι σημαινει εσυ για αυτον.
Αν δεν του προκυπτει κατι τετοιο, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν θελει να δεσμευτει, αλλα οτι δεν θελει να δεσμευτει μαζι σου, οχι γενικα με ολο τον πλανητη.
Συνεπως το πιο πιθανο ειναι οτι εχεις (εχετε) κανει λανθασμενη επιλογη.
Μην το ζοριζουμε, παμε παρακατω, ετσι ωστε να βρεθουν δυο ατομα, για τα οποια το να ειναι μαζι δεν θελει συμφωνητικα.

Να στο βαλω και αλλιως,
ας βαλουμε ενα σεναριο εργασιας, οτι ο Χ τυπος που την παλευεις μαζι του αδοξα, μαθαινεις οτι εκανε μετα απο ενα μηνα μια σοβαρη σχεση.
Ξαφνικα του ηρθε η φωτιση απο τον ουρανο η τελικα βρηκε τον ανθρωπο που η δεσμευση ηταν κατι πολυ απλο για αυτον - αλλα με την συγκεκριμενη γυναικα?

Συμφωνώ με αυτά που λες jimb.Το πιο πιθανό είναι να μην του βγαίνει να κάνει κάτι σοβαρό μαζί μου.Εδώ δεν ξέρω καν τι και αν νιώθει για μένα και αν του είχε περάσει από το μυαλό να κάνει κάτι σοβαρό αλλά δεν προέκυψε στην πορεία.Ίσως να μην είμαι κατάλληλη γι'αυτόν σύμφωνα με τις δικές του προτιμήσεις ,συνήθειες ,να μην ταιριάζουμε.Δεν έχουμε κάνει μεταξύ μας.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #406 στις: 20 Απρίλιος 2021, 08:01:13 μμ »
Δεν είμαι σε απόγνωση αλλά θέλω να ξέρω κάποια πράγματα γιατί η υπομονή κάποια στιγμή εξαντλείται.Από τη δική μου τη πλευρά τα αισθήματα είναι ειλικρινά και δεν παίζω αλλά μερικές φορές είναι σαν να θέλει παιχνίδια.Μπορεί να με θεωρεί δεδομένη και όλο αυτό να τον έχει κουράσει.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.Το έχω υπεραναλύσει όλο αυτό.Απλά το πήρα απόφαση και βλέπω ότι δεν αισθάνεται κάτι ουσιαστικό για μένα και πρέπει να προχωρήσω.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #407 στις: 21 Απρίλιος 2021, 12:01:40 πμ »
και πρέπει να προχωρήσω.

Το πιο σωστο που εχεις γραψει εδω μεσα  :/b
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #408 στις: 21 Απρίλιος 2021, 02:34:31 μμ »
Το πιο σωστο που εχεις γραψει εδω μεσα  :/b
Δεν είναι εύκολο για μένα όπως έχω ξαναπεί αλλά και για τα περισσότερα άτομα που βιώνουν κάτι παρόμοιο.Τα συναισθήματα δεν αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.Στη δική του όπως φαίνεται δεν είναι το ίδιο.Πίστευα ότι θα αλλάξει έστω και λίγο, να κάνει κάποιες υποχωρήσεις για μένα αλλά δεν είδα καμιά τρομερή αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #409 στις: 21 Απρίλιος 2021, 04:05:54 μμ »
Δεν είναι εύκολο για μένα όπως έχω ξαναπεί αλλά και για τα περισσότερα άτομα που βιώνουν κάτι παρόμοιο.Τα συναισθήματα δεν αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.Στη δική του όπως φαίνεται δεν είναι το ίδιο.Πίστευα ότι θα αλλάξει έστω και λίγο, να κάνει κάποιες υποχωρήσεις για μένα αλλά δεν είδα καμιά τρομερή αλλαγή.

Margarita μου δεν πρόκειται να αλλάξει,σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει ..άκουσε με....άφησε τον Ευατο σου ελεύθερο..να γνωρίσεις άλλους ανθρώπους κ πίστεψε θα τον ξεπεράσεις...έχω νιώσει όπως εσύ!!!! :-i

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #410 στις: 21 Απρίλιος 2021, 09:08:57 μμ »
Αυτό έπρεπε να είχα κάνει αλλά δεν γινόταν γιατί αυτό που ένιωθα και ακόμη νιώθω είναι πολύ δυνατό κάτι που για τον ίδιο δεν ισχύει.Πλέον η μόνη λύση είναι να προχωρήσω και πρέπει να το κάνω για μένα όσο δύσκολο και αν είναι.Παίζει μαζί μου και είμαι το πιόνι του και αυτό πρέπει να αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #411 στις: 22 Απρίλιος 2021, 10:49:07 πμ »
 :-c

Μια απόφαση είναι

Δύσκολη

Κι εγώ,όσο ήμουν με τον Χάρη

Ξεχνούσα να ερωτευτώ  :-\

Αλλά τώρα

Γνώρισα έναν καλλιτέχνη  :-i

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #412 στις: 22 Απρίλιος 2021, 12:17:16 μμ »
:-c

Μια απόφαση είναι

Δύσκολη

Κι εγώ,όσο ήμουν με τον Χάρη

Ξεχνούσα να ερωτευτώ  :-\

Αλλά τώρα

Γνώρισα έναν καλλιτέχνη  :-i
Κάθε άνθρωπος θέλει το χρόνο του.Προσωπικά δεν μπορώ να προχωρήσω αμέσως επειδή υποφέρω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #413 στις: 22 Απρίλιος 2021, 12:21:34 μμ »
Κάθε άνθρωπος θέλει το χρόνο του.Προσωπικά δεν μπορώ να προχωρήσω αμέσως επειδή υποφέρω πολύ.

Εγώ δεν ήμουν ερωτευμένη με τον Χάρη

Ήθελα μονο να τον ερωτευτώ

Αλλά εκείνος δεν ήθελε

:'(

Εσύ είσαι ερωτευμένη ?

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #414 στις: 22 Απρίλιος 2021, 07:26:28 μμ »

Εγώ δεν ήμουν ερωτευμένη με τον Χάρη

Ήθελα μονο να τον ερωτευτώ

Αλλά εκείνος δεν ήθελε

:'(

Εσύ είσαι ερωτευμένη ?
Ναι είμαι πολύ ερωτευμένη έτσι νιώθω τουλάχιστον αλλά αυτός δεν είναι από ό,τι φαίνεται οπότε θα προχωρήσω.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory