Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 12839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #330 στις: 24 Μάρτιος 2021, 12:41:16 πμ »
και δεν ξέρω τι φταίει.

Την πιθανότητα να μην τον ενδιαφέρεις το έχεις σκεφτεί?
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #331 στις: 24 Μάρτιος 2021, 10:54:26 πμ »
Την πιθανότητα να μην τον ενδιαφέρεις το έχεις σκεφτεί?
Ναι το έχει σκεφτεί αρκετές φορές είναι η αλήθεια αλλά όταν μιλάμε με ρωτάει τι κάνω ,θέλει να μάθει πράγματα.Η επικοινωνία βέβαια που είχαμε έχει αραιώσει και δεν είναι όπως ήταν.Βασικά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη που τον ενδιαφέρει.Έχω κουράσει πολύ με αυτό το θέμα αλλά αν δεν τον ήθελα και δεν τον νοιαζόμουν δεν θα έγραφα στo forum για να μου δώσετε λύσεις και συμβουλές.Απλά θέλω χρόνο για να αναθεωρήσω κάποια πράγματα και να σκεφτώ τι πραγματικά θέλω.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #332 στις: 24 Μάρτιος 2021, 01:40:57 μμ »

Βασικά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη που τον ενδιαφέρει

Βασικά δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει εσένα και τέτοιο
Παρα μόνο το σημείο ότι δεν θέλει εσένα.
Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο το καλύτερο για σένα.
Ξέρεις τα χρόνια περνάνε,  και ο καθένας μπορεί να αφήνει τον χρόνο να περνάει έτσι χωρίς νόημα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #333 στις: 24 Μάρτιος 2021, 07:43:58 μμ »
Βασικά δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει εσένα και τέτοιο
Παρα μόνο το σημείο ότι δεν θέλει εσένα.
Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο το καλύτερο για σένα.
Ξέρεις τα χρόνια περνάνε,  και ο καθένας μπορεί να αφήνει τον χρόνο να περνάει έτσι χωρίς νόημα.
Δεν με θέλει λογικά για να συμπεριφέρεται έτσι αλλά εγώ δεν είμαι άτομο που θα προχωρήσω τόσο γρήγορα.Το έχω καταλάβει αλλά θα προσπαθήσω να κάνω καινούρια βήματα σταδιακά.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #334 στις: 24 Μάρτιος 2021, 10:33:22 μμ »
Δεν με θέλει λογικά για να συμπεριφέρεται έτσι αλλά εγώ δεν είμαι άτομο που θα προχωρήσω τόσο γρήγορα.Το έχω καταλάβει αλλά θα προσπαθήσω να κάνω καινούρια βήματα σταδιακά.

Καλά δεν είπα να κάνεις κάτι βιαστικό, πάρε το χρόνο σου.
Εξάλλου νομίζω είσαι κάτω από τα 30 χρόνια σωστά?

Συνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #335 στις: 25 Μάρτιος 2021, 01:37:24 πμ »
''Τροφή'' για σκέψη λοιπόν.Όλοι χρειαζόμαστε δουλειά με τον εαυτό μας άλλοι χρειάζονται λιγότερη άλλοι περισσότερη.Η πολλή συζήτηση για φαγητό θα ανοίξει την όρεξη.Με αυτόν τον τύπο τι να κάνω;΄Πώς θα τα καταλάβω τι θέλει πραγματικά;΄Με την κουβέντα δεν έχω καταφέρει και πολλά μέχρι στιγμής και δεν ξέρω τι φταίει.

Μπορεί να φταίει και το ότι δεν είμαστε μέντιουμ να μάθουμε τι θέλει ο άλλος.

Ας σκεφτούμε για λίγο εμάς πρώτα και μετά τους άλλους λοιπόν. :spruce_up:

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #336 στις: 25 Μάρτιος 2021, 08:30:08 μμ »
Καλά δεν είπα να κάνεις κάτι βιαστικό, πάρε το χρόνο σου.
Εξάλλου νομίζω είσαι κάτω από τα 30 χρόνια σωστά?
Σχεδόν ναι.Το ξέρω ότι τα χρόνια περνούν και θα ήθελα κάτι σοβαρό για γάμο και οικογένεια αλλά χλωμό το βλέπω.Δεν χρειάζεται όμως και βιασύνη.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #337 στις: 25 Μάρτιος 2021, 08:34:27 μμ »

Μπορεί να φταίει και το ότι δεν είμαστε μέντιουμ να μάθουμε τι θέλει ο άλλος.

Ας σκεφτούμε για λίγο εμάς πρώτα και μετά τους άλλους λοιπόν. :spruce_up:
Μακάρι να είχαμε μαντικές ικανότητες αλλά μπορούμε να βασιστούμε στο ένστικτό μας που τις περισσότερες φορές δεν είναι αλάνθαστο.Ναι κυρίως να κοιτάξουμε πρώτα τον εαυτό μας και μετά τους άλλους.Εμείς θα κάνουμε την αλλαγή΄στον εαυτό μας με δική μας πρωτοβουλία και όχι επειδή το θέλει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #338 στις: 25 Μάρτιος 2021, 09:55:29 μμ »
Σχεδόν ναι.Το ξέρω ότι τα χρόνια περνούν και θα ήθελα κάτι σοβαρό για γάμο και οικογένεια αλλά χλωμό το βλέπω.Δεν χρειάζεται όμως και βιασύνη.

Προς το παρόν αυτό που χρειάζεται είναι να μην ξοδεύεσαι και να κάτσεις να τα βρεις με τον εαυτό σου,  στο τι θέλει και τι ζητάει.

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #339 στις: 26 Μάρτιος 2021, 12:10:20 μμ »
Marharitina άκουσε με!!!έχω περάσει από την ίδια φάση σαν την δικιά σου!!!κοίτα εσένα!!!για εμένα μην σπαταλάς τον χρόνο σου ...έτσι κ εγώ με έναν τύπο μου την έπεσε...τον κυνηγούσα κ εγώ με τον τρόπο μου, γιατί μου άρεσε κ πίστευα ότι με θέλει...αλλά μάλλον απωθημένο του ειμουν κ μετά παρόλο που έλεγε για την πρώην ότι δεν την θέλει ,την παντρεύτηκε κ παιδί έκανε μαζί της... τουλάχιστον έχω βρει τον άνθρωπο μου τώρα.. πίστεψε με έχω εμπειρία αρκετή από σχέσεις..όταν ήθελε ο άντρας μου για σοβαρή σχέση με σκοπό τον γάμο,δεν το πίστευα με τοσο απογοήτευση που είχα περάσει κ να που είμαστε τώρα!!! προχωρά μπροστά!!!δεν χρειάζεται να αναλωνεσαι για άτομο που δεν αξίζει!!!

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #340 στις: 26 Μάρτιος 2021, 08:20:25 μμ »

Προς το παρόν αυτό που χρειάζεται είναι να μην ξοδεύεσαι και να κάτσεις να τα βρεις με τον εαυτό σου,  στο τι θέλει και τι ζητάει.
Ναι αυτό πρέπει να κάνω αν και έπρεπε να το είχα κάνει ήδη γιατί αρκετά ταλαιπωρήθηκα.Από την πλευρά μου πάντως τα αισθήματα είναι έντονα και ειλικρινή και δεν παίζω μαζί του.Δεν έρχονται πάντα όπως τα θέλουμε αλλά θα προσπαθήσω να προχωρήσω.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #341 στις: 26 Μάρτιος 2021, 08:28:31 μμ »
Marharitina άκουσε με!!!έχω περάσει από την ίδια φάση σαν την δικιά σου!!!κοίτα εσένα!!!για εμένα μην σπαταλάς τον χρόνο σου ...έτσι κ εγώ με έναν τύπο μου την έπεσε...τον κυνηγούσα κ εγώ με τον τρόπο μου, γιατί μου άρεσε κ πίστευα ότι με θέλει...αλλά μάλλον απωθημένο του ειμουν κ μετά παρόλο που έλεγε για την πρώην ότι δεν την θέλει ,την παντρεύτηκε κ παιδί έκανε μαζί της... τουλάχιστον έχω βρει τον άνθρωπο μου τώρα.. πίστεψε με έχω εμπειρία αρκετή από σχέσεις..όταν ήθελε ο άντρας μου για σοβαρή σχέση με σκοπό τον γάμο,δεν το πίστευα με τοσο απογοήτευση που είχα περάσει κ να που είμαστε τώρα!!! προχωρά μπροστά!!!δεν χρειάζεται να αναλωνεσαι για άτομο που δεν αξίζει!!!
Αυτό θα κάνω αφού δεν βρίσκω άλλη λύση και δεν βγάζει πουθενά.Δεν είναι ψεύτικο αυτό που νιώθω γι'αυτόν αλά δεν έχω δει προκοπή και ούτε μου έχει πει για κάτι σοβαρό,δηλαδή για γάμο και για οικογένεια.Θα προχωρήσω αν και πονάει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #342 στις: 27 Μάρτιος 2021, 09:34:26 πμ »
Καλημέρα!!!άκουσε με γλυκιά μου!!!δώσε την ευκαιρία στον εαυτό σου να γνωρίσεις κ άλλους ανθρώπους!!!! Άκουσε με!!!σε τι ηλικία είστε κ οι 2 αν επιτρέπεται?

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #343 στις: 27 Μάρτιος 2021, 02:05:06 μμ »
Καλημέρα!!!άκουσε με γλυκιά μου!!!δώσε την ευκαιρία στον εαυτό σου να γνωρίσεις κ άλλους ανθρώπους!!!! Άκουσε με!!!σε τι ηλικία είστε κ οι 2 αν επιτρέπεται?
Ναι αυτό θα κάνω αλλά δεν μπορώ αμέσως.Σταδιακά θα προχωρήσω.Συνομήλικοι είμαστε αλλά λογικά πρέπει να υπάρχει κάποια διαφορά ηλικίας για να πετύχει η σχέση.Δεν είναι και απόλυτο βέβαια εξαρτάται από το κάθε άτομο.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #344 στις: 27 Μάρτιος 2021, 02:17:13 μμ »
Ναι αυτό θα κάνω αλλά δεν μπορώ αμέσως.Σταδιακά θα προχωρήσω.

εννοεις σταδιακα θα αποχωρησεις, γιατι στην ουσια εισαι μονη σου, ο αλλος εχει παει σε αλλη παραλια και παιζει μπαλα αλλιως.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory