Αποστολέας Θέμα: με θέλει για σχέση η μόνο να περάσει καλα?  (Αναγνώστηκε 2744 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nefel

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Γεια σε όλους.. Είμαι 24 και εδώ και 2 μήνες έχω επικοινωνία μέσω τηλεφώνου πολύ καλή με ένα αγόρι της ηλικίας, τον γνώριζα από παλιά ήμασταν συμμαθητές. Με πήρε μια φορά να τα πούμε και από τότε ξεκίνησε μια καθημερινή επικοινωνία και συζήτηση.Μου εκδήλωσε το ενδιαφέρον του έντονα αλλά και εγώ γιατί μου άρεσε και τότε και δεν του το χα πει ποτέ.Ήρθε η στιγμή που βρεθήκαμε διότι ήταν σε άλλο μέρος και φιληθήκαμε κάνοντας και κάποια παιχνιδάκια χωρίς να προχωρήσουμε βέβαια.  Να σημειώσω ότι εγώ δεν έχω εμπειρία.είχα κάποια σχέση στο παρελθόν αλλά όχι ολοκληρωμένη. Εγώ του το είπα όταν "παίζαμε", διότι θέλω να είμαι ξεκάθαρη. Όταν ήρθε η ώρα να αποχωριστούμε τον ρώτησα πως το βλέπει με εμάς...και μου απάντησε: "δεν μου αρέσει η πίεση, δεν θέλω να κάνω σχέδια, θα δούμε πως θα πάει μεταξύ μας το πράγμα και άλλα τέτοια." Όταν μου τα είπε αυτά ψιλοχαλάστηκα να σας πω την αλήθεια γιατί με όλο αυτό που γινόταν όλο το διάστημα και με αυτά που έλεγε μου φάνηκε πως ήθελε να κάνουμε σχέση. Τώρα λέγεται αυτό? Δηλαδή ρωτάμε κάποιον αν τα έχουμε? Έχω μπερδευτεί!!Θα ήθελα τη γνώμη σας, όσοι και όσες γνωρίζετε κάτι παραπάνω για όλα αυτά από την πείρα σας..σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Φιλικά Κατερίνα!

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: με θέλει για σχέση η μόνο να περάσει καλα?
« Απάντηση #1 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 03:18:04 μμ »

"δεν μου αρέσει η πίεση, δεν θέλω να κάνω σχέδια, θα δούμε πως θα πάει μεταξύ μας το πράγμα και άλλα τέτοια."

μενω σε αυτο, γιατι απο εδω μονο βγαινει ενα πρωτο συμπερασμα.
Δειχνει οτι κατι σε οτι κανετε μαζι εσυ πηγες αρκετα γρηγορα απο οτι ο ιδιος.
Μπορει οντως να παιζει μαζι σου, μπορει να εχει κατι αλλο με αλλη κοπελα, παντως δεν εισαστε στον ιδιο αξονα.

Τωρα τι μπορεις να κανεις εσυ?
αναλογα, εχεις διαθεση να κοψεις λιγο ρυθμους? να κανεις και αλλα πραγματα ταυτοχρονα?
η περιμενεις με το κινητο στο χερι μπας και ερθει κανενα μυνημα?
Αν εισαι στη 1η φαση τοτε συντονισου (χωρις αυτο να σου εξασφαλιζει κατι)
αν ομως πας στη 2η, τοτε μην το αργεις καθολου..... κανε κινηση ματ και ξεκαθαρισε την υποθεση.....
Στην χειροτερη τρως την αρνηση και πας παρακατω, αλλα δεν ψυριζεις την μαιμου για να περναει η ωρα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος nefel

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 03:32:46 μμ »
Μου είπε ότι δεν έχει σχέση, ότι δεν θέλει να κοροΙδεύει και να λέει ψέματα και πως δεν έχει σκοπό να πάιξει μαζί μου, γιατί του είπα εξαρχής"δεν θέλω να κάνεις παιχνίδια μαζί μου" και μου απάντησε πως δεν θα έκανε παιχνίδια με κανέναν και πόσο μάλλον με εμένα. Ίσως να βιάζομαι λίγο και να έχεις δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #3 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 03:50:54 μμ »
τωρα το τι σου λεει μην δινεις και πολυ βαση.....
ισως αν ξεραμε το τι συμβαινει ακριβως να ησουν εκτος εαυτου σημερα.
Παρολα αυτα μιλαμε με εικασιες, οποτε την απαντηση την ξερεις μονη σου με βαση το ποσο αντεχεις
στο να χειριστεις την ολη υποθεση.

Με βασητο ενστικτο μου, θα ελεγα να μειωσεις ελαφρα την επικοινωνια για να δειξεις οτι συμβαδιζεις
και παραλληλα κανε τα δικα σου. Μην μεινεις ομως αγκιστρωμενη πανω του και να περιμενεις σε καμια περιπτωση.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος nefel

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #4 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 04:17:00 μμ »
Εννοείτε πως δεν έχω σκοπό να αγκιστρωθώ πάνω του. Απλά με "τρώει" όλο αυτό, γιατί τα αισθήματα μου προς αυτόν που τα είχα από παλιά νιώθω πως έρχονται στην επιφάνεια μετά από όλα αυτά. Δηλαδή θέλω να τον βλέπω, να επικοινωνούμε, να γνωριστούμε ακόμα καλύτερα. Με καταλαβαίνετε? Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει ο χρόνος να δείξει που θα οδηγήσει όλο αυτό, έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 05:03:51 μμ »
καποιος ο οποιος εντυπωσιαστηκε απο αυτο που ενιωσε απο εσενα,
εκτιμω οτι θα βιαζοταν σαν το κεντερη
(click to show/hide)
και δεν θα μιλαγε για πιεσεις, συμφωνεις?
Η τελευταια σου προταση ισχυει 100%, ωστοσο μην επενδυεις σε κατι
το οποιο σε αφηνει στη θολουρα, η αλλιως απαιτησε να μαθεις τι ακριβως θελει η δεν θελει απο εσενα.

Αποσυνδεδεμένος nefel

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #6 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 09:55:20 μμ »
μου είπε πως τον πίεσα κάπως.Να μην πιέζουμε καταστάσεις και πως ο χρόνος θα δείξει καλύτερα. Χαζομαρες λέω εγώ..άμα με ήθελε πραγματικά θα μου το λεγε στα ίσια..ξερεις σε γουστάρω, θέλω να κάνουμε πράγματα μαζί, θες να προσπαθήσουμε? όλα τα άλλα είναι βλακείες. Δεν θα κάθομαι εγώ να περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #7 στις: 22 Νοέμβριος 2011, 10:41:07 μμ »
πριν αρχισεις τους κεραυνους, δειξε λιγο ευελικτη....
πχ επιδιωξε μια συναντηση και καποια στιγμη κανε γνωστο τι θα ηθελες.
Και αν παρεις απαντηση οτι πιεζεις, τοτε πες
"αυτο ειναι δικο σου θεμα, εγω ειπα οτι ειχα να πω και εσυ ξερεις τι θα κανεις"

Στο βαθμο που θα δεις εδαφος, ασχολησου.
Αν οχι, ριξε μαυρη πετρα.
Δεν υπαρχει αλλος δρομος....

Αποσυνδεδεμένος Anastasia

• Απλό μέλος
  • **
  • Όλα στη ζωή μας γίνονται για κάποιο σκοπό.!
« Απάντηση #8 στις: 23 Νοέμβριος 2011, 02:14:09 μμ »
μου είπε πως τον πίεσα κάπως.Να μην πιέζουμε καταστάσεις και πως ο χρόνος θα δείξει καλύτερα. Χαζομαρες λέω εγώ..άμα με ήθελε πραγματικά θα μου το λεγε στα ίσια..ξερεις σε γουστάρω, θέλω να κάνουμε πράγματα μαζί, θες να προσπαθήσουμε? όλα τα άλλα είναι βλακείες. Δεν θα κάθομαι εγώ να περιμένω.
Ο χρονος θα δειξει... Σοφο θα ελεγα.! Σιγουρα ομως οταν γουσταρουμε καποιον δε μιλαμε για πιεσεις οπως ακριβως προειπες.!  Απομακρυνσου ειναι η γνωμη μου,  αφησε αυτον να κανει την επομενη κινηση, αν κ εφοσον πραγματικα το θελει. Οταν αυτο συμβει θα εχεις το πανω χερι για να ξεκαθαρισεις πως εχουν τα πραγματα κ τι ειναι αυτο ακριβως που θελεις απο αυτον. Τοτε θα μπορεις να παιξεις με τους δικους σου ορους κ αν εχει τη διαθεση θα παιξει κ αυτος....... Αν παλι οχι, να θυμασαι πως η ζωη δεν τελειωνει ποτε σε εναν αντρα.......  Μαλλον δεν ηταν αυτος που σου αξιζε... Κοιτα μπροστα για να βρεις τον επομενο που θα ειναι ιδανικος για σενα.!!!