Αποστολέας Θέμα: Ψυχολογικό  (Αναγνώστηκε 128 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Ψυχολογικό
« στις: 10 Ιανουάριος 2020, 12:54:01 πμ »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το φόρουμ!!!
Λοιπόν ας μην τα πολυλογώ...Είμαι 20 χρονών.Είχα πριν ένα χρόνο μια σχέση που μου άφησε πολλά ψυχολογικά.Το κυριότερο ψυχολογικό που μου άφησε ήταν πάνω στο κομμάτι του σεξ.Στην αρχή λόγω άγχους δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω και αντιμετώπιζα προβλήματα στυτικής δυσλειτουργίας.Αργότερα αυτό το πρόβλημα παρέμεινε και με στεναχωρούσε πολύ που έφτασα σε σημείο να κλαίω από το ψυχολογικό τραύμα.Με λίγα λόγια στο κομμάτι του σεξ αντιμετώπιζα δυσκολία λόγω του ότι πρώτη φορα πήγαινα με κοπέλα (είχα κάνει και άλλα πράγματα στο παρελθόν με άλλες κοπέλες αλλά δεν προχώρησε στο ζουμί το όλο πράγμα) και παρόλο που ήρθα σε μια επαφή (χωρίς να ολοκληρώσω και χωρίς πλήρη διείσδυση που κράτησε λίγο) δε ξέρω αν θεωρούμαι ακριβώς παρθένος.Απλώς έχω τον φόβο πως αν κάποιος με ρωτήσει για κάποιον λόγο αν έχω κάνει σεξ δε θα ξέρω τι να απαντήσω και θα με κάνει να έρθω σε δύσκολη θέση.Επίσης όλο αυτό το τραύμα με έχει αποξενώσει κάπως από γνωριμίες με άλλες κοπέλες διότι 1.είμαι φουλ ντροπαλός με τις κοπέλες και 2.κουβαλάω ακόμα το ψυχολογικό.Έχω μιλήσει με αρκετούς για το θέμα μου και μου έχουν πει πως τζάμπα αγχώνομαι και ότι θα πάνε όλα καλά και θέλω πραγματικά να το πιστέψω.Ξέρω πως όλο αυτό ακούγεται σαν να θέλω να αποδείξω σε κάποιον ποιός είμαι απλώς το θέμα είναι πώς έχω έρθει σε πολύ δύσκολη θέση και η μόνη λύση είναι να βρω μια ψυχολογική υποστήριξη με απόψεις άλλων ατόμων που θεωρώ πως θα μου κάνει καλό.Θεωρώ πως μια τέτοια συζήτηση θα με κάνει να νιώσω καλύτερα έτσι ώστε να αντιμετωπίσω με καλύτερο αποτέλεσμα την κατάσταση μου.
Όλες οι απαντήσεις είναι ευπρόσδεκτες!!!Συγγνώμη για το κατεβατό!!!

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ψυχολογικό
« Απάντηση #1 στις: 10 Ιανουάριος 2020, 09:10:01 πμ »
 :-c

Καλύτερες απαντήσεις βέβαια θα πάρεις από άντρες

Πρώτα απ' όλα ,σιγουρεψου ότι το πρόβλημα δεν είναι οργανικό
Δηλ ,μόνος σου "λειτουργείς"?

Αν ναι ,τότε απλά ή δεν είσαι συναισθηματικά έτοιμος για ολοκλήρωση με γυναίκα ,ή δεν ήταν η κατάλληλη

Κάποιοι άνθρωποι προτιμούν να πειραματίζονται και να μαθαίνουν έτσι
Κάποιοι άλλοι προτιμούν να διδάσκονται από παρτενέρ που είναι εμπειροτεροι

Το πρώτο δεν σου βγήκε και τόσο καλά

Δοκίμασε το δεύτερο ,να δεις ,χρόνο και χρόνια εχεις μπροστά σου ,μην πανικοβάλλεσαι  :/s

:/s

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 10 Ιανουάριος 2020, 11:33:18 πμ »
Μόνος μου λειτουργώ κανονικοτατα δεν υπάρχει θέμα και είμαι σίγουρος πως το θέμα δεν είναι οργανικό.Το ότι δεν ήταν η κατάλληλη μου το λένε πολλοί.Ξερω ότι έχω χρονια μπροστά μου απλώς θέλω να ακούσω δεύτερες γνώμες πάνω στο θέμα αυτό. Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #3 στις: 11 Ιανουάριος 2020, 10:34:21 μμ »
Εγώ σου προτείνω να χαλαρώσεις και να βγάλεις το "εγχειρίδιο του έρωτα" από το μυαλό σου...
Βγες,διασκεδασε για σένα πρώτα,να είσαι ανοιχτός σε νέες γνωριμίες,να είσαι ο εαυτός σου,
Και αν πάει το πράμα στο σεξ,απλά άστο να συμβεί..
Απόλαυσε το από το πρώτο φιλί κ.α  και θα κυλήσει ομαλά θα το δεις! :)

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #4 στις: 12 Ιανουάριος 2020, 10:41:25 πμ »
καλημερα,

απο οσα γραφεις βλεπω τα εξης θεματα,

1. Τι θα απαντησεις οποιον σε ρωτησει αν εισαι παρθενος.
Εσυ πως νιωθεις? δεν βλεπω κανενα θεμα αν απαντησεις οτι δεν εισαι, χωρις λεπτομεριες φυσικα.
Γιατι πιστευεις οτι το σεξ ειναι σαν να δινεις πανελληνιες?

2. Για το κυριο προβλημα σου,
αρκετοι εφηβοι η πρωτη τους εμπειρια δεν ειναι με απολυτη επιτυχια.
Συνηθως θελει αρκετες δοκιμες και θα ελεγα ενα καλο συνδυασμό σαν ζευγαρι.
Στην περιπτωση σου αυτο δεν ειχε το σωστο συνδυασμό απο οσα γραφεις τουλαχιστον.

Μην περιμενεις να τα μαθεις ολα απο την πρωτη στιγμη,
το σημαντικο ειναι να καταγραψεις τα οσα εγιναν, να δεις τι σου εκατσε στραβα για να τα διορθωσεις στην συνεχεια.
Η επομενη κοπελα που θα επιχειρησεις να κανεις κατι, φροντισε πριν καταληξετε στο σεξ,
να εχετε αρκετη οικειότητα και εμπιστοσυνη για να πας στο επομενο βημα.

Να θυμασαι οτι για να εχεις - εχετε επιτυχια,
χρειαζεται εκτος απο συναισθηματα, να εχετε ανεση, εμπιστοσυνη και σιγουρα μια οικειοτητα αναμεσα σας
για να μπορεσετε η ολη η διαδικασια να ειναι μια απολαυση και για τους δυο σας.
Το συμβαν που καταγραφεις δεν δειχνει οτι εγιναν ολα οσα σου αναφερω πιο πανω.

Αν εχεις αποριες στα παραπανω πες μου να σου απαντησω.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #5 στις: 12 Ιανουάριος 2020, 03:33:22 μμ »
1.Νιωθω ότι είμαι και δεν είμαι. Δηλαδή νιώθω επειδή δεν κατάφερα να ολοκληρώσω κανονικά και δεν νιώθω επειδή ήρθα σε μια επαφή μαζί της. Ξέρω είναι χαζό να διχαζομαι για κάτι τέτοιο απλώς εχω μπερδευτεί.

2. Ναι γνωρίζω πολύ καλά πως αυτό συμβαίνει σε πολλά άτομα της ηλικίας μου και σε μεγαλύτερους κιόλας. Και ξέρω ότι δεν είναι εύκολο πράγμα το σεξ απλώς ολο αυτό που πέρασα μου έχει δημιουργήσει ανασφάλειες και αμηχανία κάθε φορά που μιλάμε για αυτό το θέμα σε μια παρέα.Ανεση είχαμε αλλά είχαμε και άγχος οπότε λογικό να συμβεί όλο αυτο το ξέρω.Απλως με πήρε φουλ από κάτω.Βλακεια μου το ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #6 στις: 12 Ιανουάριος 2020, 04:01:22 μμ »
Staind,
1. Ξέρω ότι είναι άγραφος κανόνας για εσάς τα αγόρια να "το κάνει" και να απαλλαγεί κάποιος από τη ταμπέλα "παρθένος"...
Και νομίζω ότι αυτο είναι η αρχή του άγχους σου...
Ισως αν το δεις λιγότερο σαν άθλημα και περισσότερο σαν κάτι που το θέλεις πραγματικά να νιώσεις και να λειτουργήσεις καλύτερα την επόμενη φορά..

2.ποιος είπε ότι δεν είναι εύκολο πράγμα το σεξ!?μη μπαίνεις απ' τις πρώτες φορές στο λούκι των φοβερών επιδόσεων...
Η γνώμη μου είναι να έχει συναισθηματική βάση αρχικά.

Αυτά από εμένα!  :^f

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #7 στις: 12 Ιανουάριος 2020, 04:17:49 μμ »
Κάθε φορά και καλύτερα! :-gm
...Φαντάζομαι... ???

Επίσης,δεν είσαι μόνος σου σ αυτό!Με συνεργασία και με μια ανοιχτή συζήτηση πριν,όλα θα πάνε καλά..
Και καλύτερα...και καλύτερα...και πάει λέγοντας.. :/b

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #8 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 09:15:43 πμ »
Εσύ θεωρείς ότι είμαι η όχι;
Πχ αν ερχόμουν και σου έλεγα την όλη φάση θα θεωρούσες ότι είμαι παρθένος η όχι; Ξέρω ότι σημασία έχει τι νιώθω εγώ μέσα μου αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #9 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 09:25:48 πμ »
Staind,
Δεν θα σε θεωρούσα παρθένο σύμφωνα με τα παραπάνω.Δεν είναι ότι δεν έχεις ιδέα! :-gm
Όμως βλέπω να χεις περισσότερο ενδιαφέρον για τη ταμπέλα παρά για την πράξη. :-hm
Και αυτό σε μπερδεύει..

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #10 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 09:32:20 πμ »
Εσύ θεωρείς ότι είμαι η όχι;
Πχ αν ερχόμουν και σου έλεγα την όλη φάση θα θεωρούσες ότι είμαι παρθένος η όχι; Ξέρω ότι σημασία έχει τι νιώθω εγώ μέσα μου αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες

Staind
Χρειάστηκαν δύο ολόκληρα χρόνια και 3-4 ερωτικούς συντρόφους για να κατορθώσω να "ολοκληρώσω" με έναν άντρα

Αυτό δε σημαίνει πως ήμουν παρθένα βέβαια

Να σου πω όμως γιατί μου πήρε τόσο πολύ ??
Διότι ,ντρεπόμουν ναιλησω κατά τη διάρκεια και να πω τιου αρέσει και τι όχι από αυτα που έκαναν οι σύντροφοι μου

Τα περίμενα όλα από αυτούς

Μέχρι που μια μέρα ,εντελώς ξαφνικά ,μου ήρθε η ιδέα να αναλάβω το όλο σκηνικό και να το καθοδηγήσω

Ήταν απίστευτη εμπειρία

Από εκείνη την ημέρα ,δεν υπάρχει ούτε μία φορά στη ζωή μου που να μην έχω ολοκληρώσει.
Άσχετα από συντρόφους ,άσχετα από συναισθήματα ,χρόνο ,τόπο κτλ

Ούτε ατελείωτες συζητήσεις κάνω ,ούτε καν συζητήσεις

Εκείνη την ώρα βλέπεις και πράττεις

Ξάπλωσε ,χαλάρωσε και ξεκινηστε.

Καθοδήγησε την εκεί που θέλεις και "άκου" τις δικές της ανάγκες .

Αν το απολαύσει εκείνη θα το απολαύσεις κι εσύ .

Όταν ήμουν στην ηλικία σου δεν υπήρχε ούτε ίντερνετ και οι συζητήσεις για αυτά τα θέματα ήταν ακόμη ταμπού

Αυτό λοιπόν που έμαθα μόνη μου ,στο μεταφέρω

Επικοινωνείτε στο κρεβάτι κατά τη διάρκεια και όχι πριν
Οι συζητήσεις πριν ,ξενερώνουν κάποιους ανθρώπους ,επίσης υπάρχει ο κίνδυνος να αποκλείσεις εσύ ή εκείνη κάποια πράγματα που αν τα προτεινατε επί τόπου όχι μόνο δεν θα τα αρνιοσασταν αλλά θα τα ευχαριστιοσασταν εξίσου και οι δύο

Μην επιτρέψεις να σε πιέσουν για κάτι που δε θέλεις και μην πιέσεις εσύ για κάτι που δεν θέλει η κοπέλα .

Όλα είναι θεμιτά όταν τα θέλουν και οι δύο

Εστίασε στην ικανοποίηση της κοπέλας και η δική σου θα έρθει αβίαστα

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #11 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 09:39:54 πμ »
Νταξει...Vachi... O:-)

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #12 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 02:13:06 μμ »
Κοίτα...Ούτε εγώ είμαι τύπος που κολλάει ταμπέλες σε ανθρώπους γιατί δεν μαρεσει να κρίνω τους άλλους για διάφορες επιλογές...Ακόμα και αν το κάνω ασυνείδητα νιώθω άσχημα και το διορθώνω...Απλώς έχω έρθει σε μια απόγνωση που δεν με κάνει να σκέφτομαι καθαρά τον τελευταίο καιρό...Ίσως αυτό το φόρουμ είναι ότι χρειαζομουν για να βγάλω από μέσα μου ότι έχω και πραγματικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας με έχουν βοηθήσει αρκετά ειλικρινά.

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #13 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 02:19:46 μμ »
Στην προκειμένη περίπτωση η ταμπέλα γράφει την ιδιότητα.. :/c
Είναι αναπόφευκτο μερικές φορές, άνθρωποι με αδυναμίες ειμαστε στο κάτω κάτω... :-pf
Ε λοιπόν!!!!Καλώς ήρθες Staind!!!! :-w

Αποσυνδεδεμένος Staind

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #14 στις: 13 Ιανουάριος 2020, 03:42:57 μμ »
  :/c :/c

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory