Αποστολέας Θέμα: Όμορφα μάτια  (Αναγνώστηκε 86 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Kiki m

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Όμορφα μάτια
« στις: 30 Νοέμβριος 2019, 12:46:11 μμ »

Όμορφα μάτια,για να αλλάξετε τρόπο που βλέπεις τον κόσμο ,παντε οφθαλμίατρο. Ο κόσμος γκαβαδια δεν είναι τόσο όμορφος . Να θυμάστε να φορατε τα γυαλιά σας και όλα θα πάρουν πιο ζωντανά χρώματα.  Μουντά ,θολά όλα. Σκουντουφλαγα στο ισιωμα. Έχει μυωθει η μυωπία μου ( πιθανόν έχω και πρεσβυωπια) και απέκτησα και αστιγματισμό. Αγαπηστε τα γυαλιά σας . Κάντε τα καθημερινότητα σας . Μου την δίνουν τα γυαλιά . Δεν βλέπω μακριά. Βγάζω τα γυαλιά βλέπω κοντά. Τα φοραω βλέπω μακριά.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Απλό μέλος
  • **
Απ: Όμορφα μάτια
« Απάντηση #1 στις: 02 Δεκέμβριος 2019, 12:53:08 πμ »
 :/s
Εγώ χωρίς γυαλιά δε βλέπω να διαβάσω εδώ
 :-i

Συνδεδεμένος Kiki m

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 02 Δεκέμβριος 2019, 08:14:43 πμ »
 Εγώ τα βγάζω για να διαβάσω,τα βάζω για να δω ταινία γιατί δεν βλέπω τα γράμματα. Και τα φοραω στον δρόμο. Από κοντά αναγνωρίζω τους γνωστούς μου ,εάν βρίσκουνε στο απέναντι πεζοδρόμιο δεν το εχω . Από τρεις βαθμούς η μυωπία μου κατέβηκε στο ενάμιση . Με προβλημάτισε ο αστιγματισμός που απέκτησα μην και είναι βλάβη από το Ehlers Danlos Syndrom.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #3 στις: 02 Δεκέμβριος 2019, 11:42:39 πμ »
 :)
ο,τι σου πει ο οφθαλμίατρος.
Άκουσα ότι είτε φοράμε τα γυαλιά μας είτε όχι η πορεία της "βλάβης" του ματιού δεν επηρεάζεται .

Τα φοράμε για να είμαστε καλά και να βλέπουμε χωρίς προσπάθεια

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory