Αποστολέας Θέμα: Θέλω γνώμες πριν τρελαθώ  (Αναγνώστηκε 34 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fani19971997

• Αρχάριο μέλος
  • *
Θέλω γνώμες πριν τρελαθώ
« στις: 05 Οκτώβριος 2019, 01:40:36 μμ »
Καλησπέρα έχω σχέση με ένα παιδί 29 χρόνων εγώ είμαι 22 είμαστε μαζί 1 χρόνο όλα πήγαιναν καλά μέχρι που ανακάλυψα ότι είχε φτιάξει προφίλ σε ένα σαιτ γνωριμιων και έφτιαξα ψεύτικο προφίλ και μίλησα μαζί του και μου έδωσε τον αριθμό του για να του στείλω στο βαιμπερ την επόμενη μέρα του είπα ότι είμαι εγώ γτ δεν είχα πως να μπω σε βαιμπερ από άλλο μου νουμερο τσακώθηκαμε μου είπε ότι ζήλευε εμένα που μου έστειλε μνμ ένας πρώην όχι ότι το πίστεψα αλλά του έδωσα μια ευκαιρία και πριν λίγες μέρες μπήκα στο ιστορικό του στο ίντερνετ και είδα ότι έψαχνε μπουρδελα και μπαρ για γνωριμία είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν πήγε και έμεινε μόνο στο να ψάχνει αλλά και αυτό είναι πολύ άσχημο μπορεί να μην πήγε σήμερα αλλά θα πάει αύριο δεν νομίζω ότι το ψάχνεις επειδή βαριέσαι επίσης βλέπει πολύ συχνά τσόντες... Η σεξουαλικη μας ζωή είναι πολύ καλά 2 φορές την εβδομάδα συνήθως πλέον αν και εγώ θέλω πάρα πάνω αυτός λέει ότι δεν μπορεί όταν τον ρωτάω αν δεν περνάει καλά μαζί μου ή κάτι μου λέει ότι όλα είναι καλά και όλα αυτά που έχει κάνει τα βρησκει φυσιολογικά... Τον αγαπάω πολύ εκτός από αυτά σε όλα τα άλλα είναι τέλειος μου φαίνεται πολύ καλά τι να κάνω; γιατί ψάχνει άλλες αφού μαζί μου είναι καλά;; επίσης μένουμε μαζί στο σπίτι του κάποια βραδιά και έχω επαφες με όλη την οικογένεια του. Νομίζω πως έχει ένα πρόβλημα ψυχολογικό σίγουρα με το άγχος αλλά και κάτι πάρα πάνω και συμφώνησε να πάμε σε ψυχολόγο να τον δει... Είναι ψυχοπαθείς και γιαυτό δεν ελέγχει τα ψέματα του;; δεν έχει τύψεις και συνεχίζει;; μένω η φεύγω; πείτε μου γνώμες

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Θέλω γνώμες πριν τρελαθώ
« Απάντηση #1 στις: 06 Οκτώβριος 2019, 12:58:40 μμ »
 :-\
Η αφοσίωση είναι πολύ σημαντική σε μια σχέση .
Και ο φίλος σου κάθε άλλο από αφοσιωμένος στη σχέση σας είναι .
 :-ty

Αποσυνδεδεμένος Fani19971997

• Αρχάριο μέλος
  • *
« Απάντηση #2 στις: 06 Οκτώβριος 2019, 05:03:00 μμ »
Δηλαδή εσύ το βλέπεις εντάξει;; είμαι εγώ υπερβολική;; και γιατί του αρέσει να μιλάει με άλλες γυναίκες;;

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #3 στις: 06 Οκτώβριος 2019, 10:50:26 μμ »
Φαίνομαι να λέω ότι είναι εντάξει ??
 :-hm

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #4 στις: 06 Οκτώβριος 2019, 10:54:53 μμ »
Καλησπέρα έχω σχέση με ένα παιδί 29 χρόνων εγώ είμαι 22 είμαστε μαζί 1 χρόνο όλα πήγαιναν καλά μέχρι που ανακάλυψα ότι είχε φτιάξει προφίλ σε ένα σαιτ γνωριμιων και έφτιαξα ψεύτικο προφίλ και μίλησα μαζί του και μου έδωσε τον αριθμό του για να του στείλω στο βαιμπερ την επόμενη μέρα του είπα ότι είμαι εγώ γτ δεν είχα πως να μπω σε βαιμπερ από άλλο μου νουμερο τσακώθηκαμε μου είπε ότι ζήλευε εμένα που μου έστειλε μνμ ένας πρώην όχι ότι το πίστεψα αλλά του έδωσα μια ευκαιρία και πριν λίγες μέρες μπήκα στο ιστορικό του στο ίντερνετ και είδα ότι έψαχνε μπουρδελα και μπαρ για γνωριμία είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν πήγε και έμεινε μόνο στο να ψάχνει αλλά και αυτό είναι πολύ άσχημο μπορεί να μην πήγε σήμερα αλλά θα πάει αύριο δεν νομίζω ότι το ψάχνεις επειδή βαριέσαι επίσης βλέπει πολύ συχνά τσόντες... Η σεξουαλικη μας ζωή είναι πολύ καλά 2 φορές την εβδομάδα συνήθως πλέον αν και εγώ θέλω πάρα πάνω αυτός λέει ότι δεν μπορεί όταν τον ρωτάω αν δεν περνάει καλά μαζί μου ή κάτι μου λέει ότι όλα είναι καλά και όλα αυτά που έχει κάνει τα βρησκει φυσιολογικά... Τον αγαπάω πολύ εκτός από αυτά σε όλα τα άλλα είναι τέλειος μου φαίνεται πολύ καλά τι να κάνω; γιατί ψάχνει άλλες αφού μαζί μου είναι καλά;; επίσης μένουμε μαζί στο σπίτι του κάποια βραδιά και έχω επαφες με όλη την οικογένεια του. Νομίζω πως έχει ένα πρόβλημα ψυχολογικό σίγουρα με το άγχος αλλά και κάτι πάρα πάνω και συμφώνησε να πάμε σε ψυχολόγο να τον δει... Είναι ψυχοπαθείς και γιαυτό δεν ελέγχει τα ψέματα του;; δεν έχει τύψεις και συνεχίζει;; μένω η φεύγω; πείτε μου γνώμες

τωρα μενω η φευγω βαριες αποφασεις και ιδιως απο καποιους που δεν εχουν γνωση για το πως το ζειτε ολο αυτο, αλλα οκ.
Ετσι οπως τα παρουσιαζεις, ο συντροφος σου δεν δινει οσα ζητας, εισαι ενα κομματι μεσα σε διαφορα αλλα κομματια της καθημερινοτητας του.
Εντελως ψυχρα θα σου ελεγα φευγεις, αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
Αλιμονο αν φευγαμε σε καθε τι στραβο που τυχαινει στη ζωη μας, αυτο σαν αποψη ειναι πολυ κακος συμβουλος.

Συνεπως μενεις μεν αλλα με συζητηση δε.
Ανοιξε μια συζητηση επι παντος επιστητου για τα οσα σε ενοχλουν, οπως τα κατεγραψες εδω.
Πες τι σε ενοχλει και δες τι ανταποκριση εχεις, απο μια σιερα τέτοιων συζητησεων θα παρεις και την απαντηση που ζητας.
Αν βρεις ανταποκριση και ανοιξετε σοαρο διαλογο, η φαση θα γειρει προς το μενω.
Αν αντιθετα υπαρξουν ασαφειες και αοριστες δικαιολογιες που δεν σου ξεκαθαριζουν την κατασταση, τοτε κλεινεις προς το φευγω.

Γενικα αυτο που θα σε συμβουλευα σαν κανονα σχεσεων ειναι τα εξης:

1. δεν ταιριαζουμε ολοι με ολους και αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο.
2. θελει πολλους πειραματισμους και πολλους συντροφους για να κατσει κατι που θα ισσοροπεις - -ειτε.
3. δεν ειναι παντα ο αλλος το προβλημα, ισως και εμεις να μην εχουμε ξεκαθαρα τι ακριβως θελουμε.
4. πολλες φορες κανουμε πισω στα θελω μας, χωρις αυτο να προκυπτει απο αμοιβαια συζητηση, απλα και μονο να κρατησουμε νεκροζωντανη μια σχεση.
5. μαθε να λυνεις τα ζητηματα που σε βασανιζουν με αδιακοπη συζητηση και διαλογο.
6. Μην κλεινεσαι στον εαυτο σου και μαθε να διεκδικεις οτι πιστευεις οτι σου αξιζει.
7. Να θυμασαι οτι μονο κερδισμενη θα βγεις οταν ανοίγεσαι και λες συχνα πυκνα τις σκεψεις σου, τις ανησυχιες σου, τις φοβιες σου κλπ.
Αυτος που θα προσπαθησει να σε αναχαιτησει και δεν θα κατσει να σε ακουσει, κοψε παρτιδες αμεσα μαζι του.
8. Μαθε οτι καποιες σχεσεις στη ζωη μας (ιδιως ατομα στη δικη σου ηλικια) ειναι αναγκαστικο και μοιραιο να διαλυθουν, ερχεται η ωρα αυτη που τα πραγματα γινονται δυσκολα και ανυποφορα. Να εχεις το κουραγιο να το τελειωνεις, γιατι οτι αλλο θα ειναι καταστροφη και στη καλυτερη η συνεχεια μονο δραμα εχει.
9. Καμια σχεση δεν ειναι για πεταμα, οσο ασχημη και αν ηταν η τελειωσε, ολες οι σχεσεις ειναι ενα σκαλοπατι της ζωης για την επομενη. Το σημαντικο ειναι σε καθε σχεση οταν τελειωνει, να μπαινουμε σε μια διαδικασια σκεψεων και απολογισμων. Πρεπει να στησεις τον εαυτο σου και να τον κρινεις να ψαξεις να βρεις τα σφαλματα σου και να δεις για ποιο λογο εγιναν. Αν καταληξεις οτι δεν εκανες κανενα σφαλμα, τοτε τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι νομιζεις, δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην κανει σφαλματα, ειναι μερος της ανθρωπινης υπαρξης.
10. Δεν εχει δεκα :P απλα οσο εγραφα καθ οδον σκεφτηκα να κανω δεκαλογο και δεν βρηκα αλλο τροπο :-sk

Καλη τυχη σου ευχομαι και με λιγη ψυχραιμια ολα θα πανε καλα, ειτε μεινεις ειτε φυγεις  O:-)
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory