Αποστολέας Θέμα: ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ  (Αναγνώστηκε 86 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Koni82

• Επισκέπτης
ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ
« στις: 16 Ιούλιος 2019, 12:03:53 πμ »
Καλησπέρα,
Ημασταν μια παρεα 8 ατομων(4 ζευγάρια), όπου τα κορίτσια ήμασταν οι φίλες αρχικά. Με τη μια κοπέλα ειμαστε φιλες απο το το σχολειο κοντα στα 15 χρόνια, ολα μαζι εχει βαφτισει και τον αδερφο μου, με την μια ήμαστε φίλες κοντά στα 10 χρονια, την γνώρισα εγω στην πρώτη, και με την τρίτη κοπέλα μετράμε σχεδόν 10 χρονια, την οποια μας την γνωρισε η πρωτη.. Οι άντρες μας υπάρχουν στη ζωη μας 6 με 8 χρόνια.. Δεμένη παρέα, ολα μαζι.. Έρωτες, χωρισμοι, χαρες, αποφοιτησεις, διακοπές, πασχα, χριστουγεννα, πρωτομαγιες, γενεθλια, προτάσεις γαμου, κουμπαριές, εγκυμοσυνες, θάνατοι, πανω και απο τις οικογένειες αυτοι.. Ωσπου για να μην τα πολυλογω, ερχεται η στιγμη που συμβαινει κατι δυσαρεστο στην παρεα.. Ο σύζυγος μου εμφανιζει μια παρορμηση κλεπτομανιας, οπου μεχρι να τον ανακαλύψουν περασε περιπου ενα 6μηνο.. Του βγηκε μια ψυχικη διαταραχη, οπως μας ειπε η ψυχολόγος που σχετιζεται με τον ερχομο του παιδιου μας.. Εγω απο την πρωτη στιγμη τον πιστευα και τον πιστεύω, τον στηριζω σε αυτη τη δύσκολη στιγμή, δεν ειχα αμφιβολια εξ αρχής οτι το εκανε με σκοπο και δολο, ουτε εθελοτυφλω επειδή είναι αντρας μου.. Αυτοι οι φιλοι λοιπόν οταν αρχισαν να εχουν υποψίες και ηταν πλέον 99% σίγουροι οτι το εκανε εκείνος, απλα ηθελαν να έχουν μια χειροπιαστη αποδειξη όπως είπαν, το συζητουσαν μεταξυ τους αρκετό καιρο, όχι μόνο μεταξύ τους αλλα και σε τριτους δικους τους φιλους και ανθρωπους, για το λογο οτι ηταν και αυτοι μπλεγμένοι μέσα σε αυτο(οτι τους ελειπαν χρήματα δηλαδή), αντι να έρθουν σε μενα ή και στους δυο μας να μαε μιλήσουν και να μας πουν ευθεως οτι "ξέρετε παιδιά συμβαίνει αυτό και αυτό εδω και καποιο καιρό στην παρεα, υποψιαζομαστε τον ταδε, και θελουμε να μάθουμε τι συμβαινει", αυτοι εβαλαν καμερα στο υπνοδωμάτιο του σπιτιού του ενος ζευγαριού, που τυχαίνει η κοπελα να μου εχει βαφτισει το παιδι μου, για να πιάσουν τον" κλεφτη".. Και αυτο συνέβη την παραμονή της βαφτισης, οπου μας εκανε το τραπεζι η κουμπαρα μου επειδή θα γινοταν νονα, στο τραπέζι ηταν και οι τριτοι που προανεφερα, που γνωριζαν τα πάντα, ενω εμεις τιποτα απολύτως.. Και εκεινη τη στιγμή που τρωγαμε ολοι μαζι στην αυλη, ο αντρας μου, μπηκε στο δωματιο να πάρει τον φορτιστή του, και αυτοι αφου ειχαν στήσει ακριβως μπροστα στην κάμερα 3 τσαντες, εκεινος τις εψαξε και πηρε κάτι μικροποσα τύπου 20 ευρώ και 2 ευρω απο 2 τσαντες.. Και το κοιτουσαν live εκεινη τη στιγμή που συνέβαινε, ενω εγω ημουν μπροστά.. Την επομενη μερα στη βαφτιση ενώ εγω ημουμ μεσ την τρελή χαρα, εκείνοι υποκρινονταν οτι ολα ειναι τελεια.. Και το βραδυ της ιδιας μέρας με καλεσαν στο σπίτι του ενος ζευγαριού οπου ηταν ολοι μαζεμένοι και μου το ειπαν δριχνιντας μου το βίντεο.. Εν ολίγοις πηγα σπίτι, του το ειπα αμεσως, το παραδέχτηκε κατεβάζοντας το κεφαλι και λέγοντας μου δεν ξέρω γιατί το έκανα αλήθεια δεν εχω απαντήσεις.. Τις επόμενες μέρες κανονίσαμε συνάντηση όλοι μαζι, οπου ολοι ηταν θυμωμενοι, δεν εβσζαν ούτε 1% πιθανότητα στο μυαλο τους για τον αντρα μου οτι οντως μπορεί να είναι κάτι περα απο τον εαυτο του.. Υπγρχαν στα λογια τους μόνο κατηγορίες και προσβολές.. Εγω λοιπόν ειχα θολωμένο μυαλο και δεν μπορουσα να σκεφτω καθαρα, αλλα πλεον μετα απο 2 μήνες, που εχει καθαρίσει το μυαλο μου, το μονο που μενει είναι η πικρια και η προδοσία της φιλίας αυτής, που αντι να έρθουν κατ ευθειαν σε μενα να μου μιλήσουν, το κουτσομπόλεψαν οπως μου ειπε και η ψυχολόγος σε τριτους.. Και ενω μου ειπαν με εσένα δεν αλλαζει κάτι, τελιλα τίποτα δεν έμεινε το ίδιο.. Η νονα του παιδιου μου παντρεύτηκε και μου ειπε απο μήνυμα 3 μέρες πριν το γαμο οτι δεν τον θελει τον αντρα μου στο γαμο της με επιθετικοτητα, και το χειροτερο όλων ειναι οτι σνομπαρε τη μικρουλα μου που τη βαφτισε, δεν την αναζήτησε ποτε στο γαμο, ουτε καν παρανυφακι δεν την έκανε.. Ειναι αυτο φιλια αληθινή?? Νιωθω προδομενη..

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ
« Απάντηση #1 στις: 20 Σεπτέμβριος 2019, 11:49:03 πμ »
Σημασια έχει να καταπολεμήσετε την μανία αυτή και να γίνει καλά ο σύζυγος σου .

Από την άλλη πλευρά ,αν ερχόταν κάποιος από την παρέα και σου έλεγε πως υποψιάζεται ότι εσεις τους κλέβετε ,σίγουρα θα τον είχες τερματίσει εσύ από φίλο , πού να πάει το μυαλό  σου .
 :-\
Με το καλό να ξεπεραστεί το πρόβλημα και κάποια στιγμή πιάσε την παρέα και συζητήσετε τα όλοι μαζί ,δεν έχεις να κρύψεις κάτι .
Η αληθινή φιλία εκτιμά τις αληθινές εξηγήσεις .
Στο τέλος θα γελάτε με το περιστατικό ,θα δεις

Εύχομαι όλα να πάνε καλά  :-b

Αποσυνδεδεμένος Fallenme

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Drunk
    Drunk
  • Good girl...bad habits...
    • Steki-psychologias.gr
Απ: ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ
« Απάντηση #2 στις: 08 Νοέμβριος 2019, 01:19:24 πμ »
Koni,έτσι πάει.. στα δύσκολα φαίνονται οι φίλοι...ειναι κλισέ αλλά ισχύει. Στην προκειμένη περίπτωση έβγαλες και συ τα συμπεράσματα σου.οχι τίποτε άλλο,να ξέρεις τι σου γίνεται.. όλα για καλό..
"Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Ειμαι λεφτερος". Ν. Καζαντζάκης

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory