Αποστολέας Θέμα: Προσπαθει να με χειραγωγησει αραγε;;  (Αναγνώστηκε 108 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Koutgeor

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Προσπαθει να με χειραγωγησει αραγε;;
« στις: 24 Φεβρουάριος 2019, 08:04:13 μμ »
Kαλησπερα παιδια. Ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να μοιραστω την ανησυχια μου για την νεα μου σχεση. Ειμαι με μια κοπελα σχεδον τεσσερις μηνες μαζι η οποια ναι μεν μου φερεται πιλυ καλα και δεν εχω παραπονο εχει ομως κατι "θεματακια" τα οποια με ξενερωνουν. Πιο συγκεκριμενα μετα απο λιγες μερες εφοσον τα ειχαμε εμαθα για τις πρωην σχεσεις της (εφοσον μου ειπε τα ονοματα τους παρατηρησα οτι τους εχει ολους φιλους στο facebook.) Πιο συγκεκριμενα επισης οχι μονο αυτους αλλα και γενικα παρα πολλους φιλους πανω απο 2000. Στην ερωτηση αυτη απανταει ως "αν τους σβησω θα ειμαι κομπλεξικη οποτε τους αφηνω εκει να βλεπουν ποσο ωραια περναω χωρις εκεινους". Ασχετως αυτου μου εκμυστηρευτηκε μια μερα κτ τον πρωτο μηνα σχεσης για το παρελθον της, οτι ειχε μια λεσβιακη εμπειρια με μια συμφοιτητρια κατα την διαρκεια των σπουδων της στο σπιτι της αλλης κοπελας . Σε συζητηση αργοτερα που την ξαναπειραζα για αυτο της ξεφυγε οτι ηταν σπιτι της και της λεω μα καλα αφου ειχες πει δεν ηταν στο δικο σου ,αυτο λεει την πρωτη φορα. Μα καλα της κανω ποσες φιρες το ειχατε κανει; και κανει 2-3 και χαζογελαγε και την πιεσα και καταλαβα διψηφιο νουμερο. Της λεω αρα ειχατε σχεση ,εισαι bi οποτε της κανω, μου λεει: " δεν ξερω δεν νομιζω απλα ημουν ευαλωτη εκεινη ηθελε και εγινε μερικες φορες και προσπαθουσα πολυ καιρο να της το  κοψω." Εντελει αργοτερα μου εκμυστηρευτηκε οτι τοτε στις σπουδες της ειχε πεσει θυμα βιασμου στο σπιτι της εκει που σπιυδαζε απο εναν τυπο που γνωρισε πριν μιση μερα απο κοινη παρεα και ουσιαστικα εκεινη δεχτηκε να παει σπιτι της για να της δανεισει αυτος κατι πραγματα και εγινε εκει το κακο, και καπως ετσι δικαιολογει το γεγονος που εκανε το λεσβιακο απο οτι λεει επειδη ηταν σε ασχημη ψυχολογικη φαση μετα τον βιασμο. Δεν ξερω οτι μου λεει νιωθω οτι βρωμαει απο παντου και οτι υποπεφτει σε πολλες αντιφασεις,εχω αρχισει  και πιστευω οτι πλαθει μερικα φανταστικα σεναρια για να δικαιολογησει αλλα  πραγματα και ετσι να με χειραγωγησει. Σημειωνω εδω κατι που ξεχασα να αναφερω εδω οτι εχει πολλους φιλους αγορια  κατι που και αυτο μου φαινεται καπως υποπτο
« Τελευταία τροποποίηση: 25 Φεβρουάριος 2019, 04:12:28 μμ από Koutgeor »

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Προσπαθει να με χειραγωγησει αραγε;;
« Απάντηση #1 στις: 25 Φεβρουάριος 2019, 03:18:52 μμ »
φιλε μου καλως ηρθες,

Οπως το πας - πατε, δεν θα φτασατε πολυ μακρια.
Διαβαζω για μια σχεση η οποια εχει ανακριτικο στυλ, καποια πραγματα σου φαινονται υποπτα και γενικα σε βλεπω εισαι στη πριζα...
Με συγχωρεις για σχεση μιλαμε η για φονο?  :-W

Παμε απο την αρχη,
η συντροφος σου ειχε παρτιδες με μια λεσβια η ΒΙ και παιξανε 2-3 φορες.
Το μπεμπτο για σενα ποιο ειναι ακριβως?
Στο κομματι οτι τα μασαει, δειχνει οτι εισαι επικριτικος για τις επιλογες της, οποτε αισθανεται ενοχη και προσπαθει να κρυφτει.

Αν σε ενοχλει κατι, λογαριασμο δεν πεφτει σε κανενα, δικαιωμα σου να σε ενοχλουν τα παντα, αλλα δειχνεις να ψαχνεις να βρεις την ακρη του νηματος με λαθος τροπο.
Ισως θα πρεπει να βρεις αλλο τροπο να συζητας το παρελθον της.
Πχ οτι εκανες μεχρι χθες δικαιωμα σου, δεν το κρινω για το σημερα ομως μπορω να σου πω οτι σκεφτομαι.
Αν θες να συζητησουμε ελευθερα για το παρελθον σου μια χαρα και χωρις κριτικη.

Φερσου συντροφικα και οχι σαν ανακριτης αν θες να εχεις μια ισορροπημενη σχεση.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Koutgeor

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 25 Φεβρουάριος 2019, 03:54:32 μμ »
Ισως οντως να φαινομαι λιγο επικριτικος, παντως ουσιαστικη ανακριση δεν ηταν. Μονη της μου εκμυστηρευτηκε αυτη την ομοφυλοφιλικη εμπειρια (ισως ηθελε καπως να με εντυπωσιασει δεν ξερω) και μου τα ειπε ελλειψα , αργοτερα τα αλλαξε και προσθεσε και αλλα πραγματα. Δικαιος του λογου να χανω και εγω την εμπιστοσυνη μου και να αντιδρω ετσι οταν εναλλασονται ολες οι ιστοριες και τα γεγονοτα καθε φορα. Αυτο που με πριζωνει οπως λες ειναι οχι το τι εχει γινει..αλλα το οτι δεν δεχεται το τι εχει κανει και τις συνεπειες του οπως επισης και το πως επηρεαζει την ιδια (οπως πχ κατι που ξεχασα να αναφερω-καταχρησεις που εκανε και παλιοτερα ,συστηματικα κανναβη σε καθημερινη βαση και πολλες φορες την ημερα ενω ηταν φοιτητρια, πλεον δηλωνει οτι το εχει κρατησει περιπου μια φορα τον μηνα). Αυτο κατα την γνωμη μου ειναι ανωριμη συμπεριφορα και εχω παρατηρησει πολλοι ανθρωποι αντιδρουν ετσι. Εχουν το σκεπτικο ζω μονος μου απο μικρος λογω σπουδων, και φοβαμαι βαριεμαι νιωθω μοναξια νιωθω οτι θελω αποδοχη και κανουν οτι ναι .Με αντρες με γυναίκες με ποτα με τσιγάρα.
Το θέμα είναι αν αντέχει ο αλλος με κάποιον που κάνει διάφορα χωρίς να τα σκέφτεται και δεν τον νοιαζει και ιδιαιτερα. Δεν την κρινω και δεν ψαχνω του κατηχητικου, ομως καλο θα ηταν να αναλαβει τις ευθυνες της και να δειξει απο που πηγαζουν ολα αυτα ωστε να μπορεσω να σταθω διπλα της και να γνωριζω τι της λειπει, τι δεν ελαβε και τι την πειραξε. Επισης οσον αφορα τον βιασμο παλι δεν ειμαι στην τσιτα τυχαια, οι λεπτομερειες ειναι πληρως μη λογικες. Τον καλεσε σπιτι της για να δωσει αυτος κατι εργαλεια μασαζ και ηταν απο κοινη παρεα γνωστος ο ανθρωπος αυτος. Αργοτερα βιαστηκε και το ιδιο βραδυ ξαναβγηκε στην ιδια παρεα στο ιδιο τραπεζι με τον βιαστη της ετσι για να μην παρεξηγηθει η παρεα, το κρατησε μεσα της δεν το ειπε σε κανεναν και παρολα αυτα δεν αντιμετωπιζει κανενα θεμα οπως ελλειπη εμπιστοσυνη στους αντρες η κρισεις πανικου στο σεξ. Δεν ξερω πραγματικα μου μυριζει εικονικο δικο της κατασκευασμα για να την λυπηθω η για να την δικαιολογησω για οτιδηποτε αλλο.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #3 στις: 26 Φεβρουάριος 2019, 09:14:20 πμ »
Καλημερα,
δεν αντιλεγω οτι μπορει να στηνει ιστοριες η να φτιαχνει ιστοριες μυθοπλάσιας.
Συμβαινει σε ανθρωπους να φτιαχνουν ιστοριες, οτι ειναι ο σουπερμαν και χθες πεταγε πανω απο τις ταρατσες πολυκατοικιων
και εσωσε μια γριουλα....
Ακομα και η καθημερινη χρηση κανναβις ειναι ενα θεμα, αλλα οπως ειπες το εχει περιορισει.

Αν μιλαμε για κοπελα 25 περιπου χρονων πολυ πιθανον να ειναι ακομα σε μια χαλαρη και ας την πουμε φοιτητικη ζωη.
Δεν μπορεις να γνωριζεις την εξελιξη της, πιθανον σε 5 χρονια να ειναι ενας αλλος ανθρωπος, που θα αναλμβανει τις ευθυνες της κλπ.

Τωρα οσο σε αφορα αυτο που εχεις να κανεις, ειναι να οριοθετηθεις και να πεις τι σε ενοχλει και να το συζητησεις.
Θα ηταν σκοπιμο ισως να μιλησεις για την συμπεριφορα της στη καθημερινη ζωη και εκει να κρινεις περισσοτερα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Koutgeor

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #4 στις: 26 Φεβρουάριος 2019, 04:32:08 μμ »
Kαταλαβαινω και αυτο σκοπευω να κανω..γιατι πραγματι φαινεται οτι εχει καλη ψυχη και αξιζει σαν ανθρωπος ασχετως των "ιδιατεροτητων" της. Το θεμα ειναι οτι ηδη εχω φανει καπως επικριτικος...πως πιστευεις οτι πρεπει να θεσω τα ορια και να μιλησω για το τι με ενοχλει χωρις να φανω οτι εχω διαθεση επικρισης;

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 26 Φεβρουάριος 2019, 10:44:01 μμ »
πιστευω οτι εκρινες λανθασμενα το παρελθον της και το προβλημα τωρα ειναι οτι σε φοβαται
γιατι πιστευει οτι θα εισαι το ιδιο επικριτικος - καταγγελτικος.
Αλλο ξερεις δεν μου αρεσουν οι ανθρωποι γυρω μου που κανουν χρηση καναβις
και αλλο δεν μου αρεσει που εκανες χρηση καναβις πριν Χ χρονια.
Το πρωτο ,αφορα την κοινωνικη σταση σε ενα θεμα, το δευτερο, επικρινεις ενα ανθρωπο για τις επιλογες που εκανε,
κατι που δεν συναδει με αυτο που λεμε συντροφικοτητα.

Οτι εκανε - εκανε, σε αφορα το τι κανει τωρα, τουλαχιστον σε πρωτο πλανο.
Για να δεις πιο ρεαλιστικα το προβλημα, φαντασου την ιδια συζητηση με καποιον αλλο... και εκει να ηταν απολυτα ειλικρινης...
δεν αναρωτιεσαι γιατι? γιατι να ειναι ετσι με καποιον αλλο (ας πουμε οτι ειναι μια κολλητη της) και οχι μαζι σου?

Εγω στη θεση σου, θα σκεπτομουν τι ειναι σωστο και σκοπιμο να εχω σαν τακτικη,
ετσι ωστε η συντροφος μου να εχει το περιβαλλον που χρειαζεται για να μιλαει και να σκεφτεται χωρις τετοιους  ανασταλτικους παραγοντες.

Ελπιζω να σε βοηθησα ;)

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory