Αποστολέας Θέμα: Ερωτική απογοήτευση- τυφλές ελπίδες  (Αναγνώστηκε 151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
Ερωτική απογοήτευση- τυφλές ελπίδες
« στις: 26 Δεκέμβριος 2018, 08:04:00 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.Πριν από κάποιο καιρό γνώρισα  έναν άντρα εκείνος 37 εγώ 27. Ο τύπος με τράβηξε από την πρώτη στιγμή γιατί έπαιζε την επικοινωνία στα δάχτυλα και ήταν υπερβολικά κουλ. Μιλουσαμε από τις αρχές της γνωριμίας μας  και φλερταραμε ώσπου μεετά από λιγες μέρες μου την έπεσε και καταλήξαμε μαζί για μπάνιο. Ε λοιπόν ο τύπος φαινόταν από άλλο πλανήτη τόσο ρομαντικός και τόσο τρυφερός που με κάνε να λιωσω αν και είχα πληγωθεί αρκετά στο παρελθόν. Ωστόσο είχα επιφυλάξεις και αρνήθηκα να το κάνουμε αμέσως (αν και φτάσαμε κοντά).Τη δεύτερη φορά που βρεθήκαμε θα γινόταν αλλά δεν έφερε προφυλακτικό γιατί "ποτέ δε φοράει" αρνήθηκα ψιλοσπαστηκε αλλά τελικά οκ.Την επόμενη που το ρυθμισε έγινε εν τέλει και με πρόσεξε πολύ. Έδειχνε να χει φάει τρελό κόλλημα μαζί μου με κάθε ευκαιρία και πετούσε κάτι για σχέση κλπ. ενω με βομβάρδιζε με μήνυματα. Το διάστημα εκείνο επειδή και οι δύο δουλεύαμε πολύ (και μέναμε σε διαφορετικό μέρος) δεν προλαβαίναμε να βρεθούμε και βλεπομασταν μόνο στη δουλειά όπου τον κρατούσα να μη μου ορμήξει.Αυτο για κάνα μήνα μέχρι να φύγω εγώ απ' τη δουλειά ενώ μου χε πει ότι θέλει να βρεθούμε και όλο έκανε νύξεις ότι θέλει να συνεχίσουμε. Για ένα διάστημα ολο κάτι γινόταν και δεν ταίριαζαν τα προγράμματα μας η είχε πολύ δουλειά ώσπου καταφέραμε με τα πολλά να βρεθούμε. Είχα ήδη φάει κολληματαρα. Περάσαμε υπέροχα εκείνο το βράδυ και μάλιστα κάναμε και αρκετά βαθιές συζητήσεις και ένιωσα πως όντως το πραγμα κυλούσε προς τη σωστή κατεύθυνση. Γι'αυτό όταν με γύρισε σπίτι θεώρησα περιττό να του πω για τα συναισθήματα μου και του πα πως θέλω να τον ξαναδώ και εκείνος ήταν σε φάση εννοείται θέλω σαν τρελός και "σχεδίαζε" πιθανές εξόδους. (Να σημειώσω μόνο πώς σε κάποια φάση του πα σε θέλω αλλά φοβάμαι αλλά εσυ μόνο μπορείς να το αλλάξεις και μου λέει το θέλω και φοβάμαι δεν πάνε μαζί και μετά το ρίξε στην πλάκα).Αναθαρρησα μετά απ'όλα αυτά και μετά από δύο μέρες στέλνω
πώς είσαι και τέτοια και μου απάντησε με την Απόλυτη ψυχρότητα. Ε καταλαβα πώς η τον αφήνω αν θέλει μόνος του να κάνει κάτι παραπάνω η τέλος.Κι έτσι έγινε.Περασαν δύο μήνες σχεδόν και ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Κράτησε τέσσερις μήνες εμένα όμως με καίει ακόμα.....γιατί εξαφανίστηκε έτσι ξαφνικά;πώς στραβωσε έτσι η φάση έπρεπε να κάνω κάτι άλλο;;
Σας μερσω.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Ερωτική απογοήτευση- τυφλές ελπίδες
« Απάντηση #1 στις: 27 Δεκέμβριος 2018, 01:04:40 μμ »
γιατί εξαφανίστηκε έτσι ξαφνικά;πώς στραβωσε έτσι η φάση έπρεπε να κάνω κάτι άλλο;;
Σας μερσω.

καλημερα,
δεν υπαρχει καποιο σκοτεινο σημειο σε οσα γραφεις, ειναι μια κλασικη περιπτωση δυο ανθρωπων που πηγαν να δουν τι παιζει και τελικα... χμμμ ε δεν παιζει. Για καποιους λογους ο τυπος δεν βρηκε αυτο που εψαχνε η κατι δεν του εκατσε καλα, και αποφασισε να την κανει...
Χωρις να θελω να μειωσω το θεμα σου, ειναι κατι που εχει συμβει σε ολους μας, τωρα και σε εσενα.

Τι να κανεις τωρα?
Οσο υπηρξε, το απολαυσες, περασες καλα, για το αυριο να απολαυσεις τις γιορτες και ευχες το 2019 να εχεις καλυτερη τυχη με τον επομενο  :))
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 28 Δεκέμβριος 2018, 11:19:00 μμ »
 Όντως.... ευχαριστώ όπως και να χει.φανταζομαι εσείς το ξεπερασατε. Ελπίζω όντως η νέα χρονιά να φέρει κάτι καλύτερο.ανταποδιδω τις ευχές.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #3 στις: 29 Δεκέμβριος 2018, 11:04:27 πμ »
η πλειοψηφία εχει περασει κατι τετοιο, καλως η οχι ειναι μεσα στη ζωη να εχεις τετοια τυχη...
μην σου πω οτι στο μελλον μπορει να εισαι εσυ ο θυτης και καποιος αλλος να μπει στη θεση που εισαι εσυ σημερα.

Φανταζεσαι να μπει εδω μεσα και να πει, γνωρισα την rainbow, καναμε και ερωτα, ηταν γλυκια σαν το μελι, τρυφερη
και πααρα πολυ δοτικη κλπ κλπ.... ξαφνικα χωρις να υπαρχει λογος, εξαφανιστηκε!!! αισχοςςςςςςςς!!!
πες οτι ειχε κατι που δεν σου κολλαγε μαζι του και την εκανες με ελαφρια πηδηματακια.....
τι θα του απαντουσες?  :-hm
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #4 στις: 29 Δεκέμβριος 2018, 08:38:44 μμ »
  Ξέρεις "πότε" δεν θα κάνα κάτι τέτοιο προσπαθώ να αντιμετωπίζω όλους τους ανθρώπους ανεξαιρέτως με σεβασμό. Επίσης αν ήταν γλυκός σαν το μέλι δεν θα κολλούσα σε τίποτα άλλο θα κολλούσα απλά όπως κι έγινε. Τώρα σε όποιον δεν αρέσει το μέλι τι να πω....και δη δεν θα εξαφανίζουν αν τον έκανα να πιστεύει πως θα Μάι κει.το ότι είναι συνηθισμένο όπως λες είναι και το ξέρω μα το ότι συμβαίνει δεν σημαίνει και ότι πρέπει να συμβαίνει.ηθελα να ξερά ποιανού ιδέα ήταν .θα μου πεις δεν μπορεί να καταπολεμηθεί γιατί είναι τόσο βολικό.χμμ ...αν κάποιος μπορεί να σπάσει αυτόν τον ανώμαλο κύκλο με την συμπεριφορά του εγώ θα το κάνω να Σάι σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 30 Δεκέμβριος 2018, 10:18:20 πμ »
ωραια... ας υποθεσουμε οτι γνωριζεις ενα τυπο, προχωρατε και διαπιστωνεις οτι αλλο σου βγηκε αλλο ειναι.
Εν ολίγοις θες να σταματησεις, πως θα του το φερεις?

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #6 στις: 31 Δεκέμβριος 2018, 11:02:07 πμ »
 Στα όσα θα του το πω...ίσως λίγο μαλακά.Δεν με πιστεύεις ίσως αλλά έτσι λειτουργώ. Καλή Χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #7 στις: 31 Δεκέμβριος 2018, 11:12:16 πμ »
Στα ίσα*λολ

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #8 στις: 31 Δεκέμβριος 2018, 08:49:37 μμ »
γιατι πιστευεις οτι αμα στο ελεγε στα ισα ο δικος σου, θα ηταν σημερα ολα ομορφα και ωραια?
η χυλοπιτα ειτε ισια ειναι ειτε στραβη, ζεμεταει το ιδιο  :-h

Καλη χρονια και το 2019 να προυπαντησεις τον καινουριο συντροφο μετα βαιων και κλαδων  :))

Αποσυνδεδεμένος Rainbow

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #9 στις: 31 Δεκέμβριος 2018, 09:06:32 μμ »
 Αχαχαχαχαχα σε υπερευχαριστω και εύχομαι από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτι! Και για σένα ότι σου λείπει να το αποκτήσεις. Τίποτα μωρέ γελοίο κόλλημα με την ειλικρίνεια και το σεβασμό έχω απλά...μη σου τυχει

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #10 στις: 02 Ιανουάριος 2019, 11:16:49 πμ »
γενικα μιλωντας, οτι θελω το εχω ηδη αποκτησει  :-a
Τωρα για την ειλικρινεια, μην νομιζεις οτι ο αλλος δεν ηταν ειλικρινης,
σκεψου οτι ντρεποταν ισως να σου πει καταμουτρα τι παιζει και προτιμησε να εξαφανιστει.

Σε αυτες τις περιπτωσεις τι κανεις? απλα το προσπερνας και εκτιμας τις ωραιες στιγμες που εζησες.
Σε καθε σχεση που θα κανεις στο μελλον, συνηθως υπαρχει ενα ασχημο τελος.
Μην μενεις μονο σε αυτο αλλα σε ολη την διαδρομη.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory