Αποστολέας Θέμα: Βρισκομαι στη μεση.Να γινω κομματια???  (Αναγνώστηκε 293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Βρισκομαι στη μεση.Να γινω κομματια???
« στις: 17 Σεπτέμβριος 2018, 03:55:13 μμ »
Ειμαι 10χρονια παντρεμενη με 2 παιδακια.Απι την αρχη της σχεσης μου οι γονεις δεν ηθελαν τον αντρα μου.Συνεχως προβληματα που δημιουργουσαν και τα αδερφια μας πολλες φορες.Μετα το γαμο οι δυο οικογενειες παντα σε τεντωμενο σχοινι οι σχεσεις τους και εμειςνα προσπαθουμε να ισορροπισουμε.Παντα μαζι με συζητησεις διαφωνιες ,αλλα μαζι βρισκαμε λυση.Και ερχεται λοιπον τωρα η ωρα να αρραβωνιαστει η αδερφη μου καποιον που ο αντρας μου εχει να μιλησει 17 χρονια.Εγω ρακος με αγχωδη διαταραχη.ψυχολογικος πολεμος απο τη μια απειλες απο την αλλη(ο συζυγος δε θελει επαφη ουτε τα παιδια να εχουν).τα λεει ενα χερακι με δικους μου.και δεν ερχεται στους αρραβωνες.Εγω πηγα αλλα μεσα μου ημουν ρακος.και εχουμε συνεχεια.Απο τη μια δε θελω να στεναχωρησω δικους μου απο την αλλη δε θελω να πιστεψει ο αντρας μου οτι τον προδιδω.Απο τη μια λεω πανω απο ολα η οικογενεια μου απο την αλλη λεω μηπως ο συζυγος κοιταζ
Ει μονο τον εαυτ
Ο του και δεν τον ενσιαφερω εγω.Δε ξερω τι να κανω.Ειμαι σε πανικο

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Βρισκομαι στη μεση.Να γινω κομματια???
« Απάντηση #1 στις: 17 Σεπτέμβριος 2018, 10:29:45 μμ »
ας χαλαρωσουμε λιγο λεω εγω  :/s
Ο καθε ενας μας εχει τις υποχρεωσεις του, οικογενειακες, κοινωνικες κλπ που μερικες μπορει να ειναι διαφορετικες
απο αυτες του συζυγου σου.
Αν θελει ακολουθει αν δεν θελει κανει τα δικα του.
Τα ιδια ισχυουν και για σενα για αντιστοιχες καταστασεις που μπορει να εχει ο συζυγος σου.

Ολα τα υπολοιπα ειναι χειριστικα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 18 Σεπτέμβριος 2018, 01:36:27 μμ »
Μια κουβεντα ειναι μα χαλαρωσουμε.Κανουμε οτι νομιζουμε να ειμαστε ενταξει ο καθενας στις υποχρεωσεις του.το θεμα ειναι οτι αν ο συζυγος κανει οτι νομιζει(το εκανε ηδη) εγω δεχομαι πυρα απο την αλλη πλευρα.βρισκομαι οπως ειπα στη μεση και νιωθω ασχημα πολυ.δε ξερω τι να κανω

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #3 στις: 18 Σεπτέμβριος 2018, 08:51:32 μμ »
δεν του πεφτει λογος του συζυγου σου, για το ποιες δραστηριοτητες εχεις με την οικογενεια σου,
τουλαχιστον οταν αυτο δεν τον επιβαρυνει και εσυ εισαι ενταξει στις (συμφωνημενες) υποχρεωσεις σου.
Εσυ κανεις την προταση αν θελει να ακολουθησει τις επιλογες σου, και μετα ειναι δικο του θεμα
πως θελει η δεν θελει να συμμετεχει. Αλλα μεχρι εκει, παρακατω δεν ειναι δικο του θεμα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #4 στις: 19 Σεπτέμβριος 2018, 01:14:00 μμ »
Οκ.Συμφωνω.Για εμενα δεν δημιουργει προβλημα με παιδια εχει λιγο θεμα.Αλλα τα πυρα που λεω να δεχομαι απο γονεις μου.καΤηγοριες ,ψυχολογικος πολεμος,γκρινια.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΠΡΕΠΕΙ συμφωνα με αυτους να φτιαξει τις σ χεσεις του με το νεο μελος.και οτι φταει  ο αντρας μου και η οικογενεια του,οτι θελει να με απομακρυνει απο την οικογενεια μου κτλ.ποια σταση θα κρατουσατε?

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 19 Σεπτέμβριος 2018, 06:16:09 μμ »
νομιζω οτι πρεπει τον καθε ενα, να το βαλεις στη θεση του και να οριοθετηθεις.
Ο καθενας να κοιταει την δουλεια του, και οι γονεις σου, το σπιτι τους.
Για το δικο σου, δεν τους πεφτει λογος παρα ισως και μονο αυτος, να ειναι συμβουλευτικος.

Κοψε τους λοιπον τις κουβεντες για το τι παιζει σπιτι σου για τους γονεις σου,
και με τον αντρα σου για το τι κανεις με τους γονεις σου.

Δειχνεις ομως να εισαι καπως αναποφασιστη, και να αφηνεις κενα για να παρεμβαινει ο καθε ενας
και να λεει το μακρυ και το κοντο του.
Μηπως εσυ δεν εισαι τοσο ξεκαθαρη οσο πρεπει?

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #6 στις: 19 Σεπτέμβριος 2018, 07:13:46 μμ »
Η αληθεια ειναι οτι ειμαι μπερδεμενη.Αυτο που ειμαι σιγουρη ειναι οτι θελω την ηρεμια μου βαρεθηκα τη γκρινια.Μακαρι να μπορουσα να φυγω μακρια με την οικογενεια μου ισως ηταν καλυτερα...Απο μικρη ενιωθα οτι κρινομαι αν φερομαι σωστα ή οχι.παντα επρεπε να ειμαι ευγνωμων σε καποιον.Επισης βασανιζομαι λογω χαρακτηρα να αντιδρασω.παλευω με τον εαυτο μου να υψωσω φωνη να τσακωθω να γυρισω κουβεντα στην τελικη.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #7 στις: 20 Σεπτέμβριος 2018, 07:53:20 πμ »
Νομιζω οτι καποια επισκεψη σε ενα ειδικο ψυχικης υγειας για ολα τα παραπανω,
θα σου ηταν χρησιμη....
Χρειαζεσαι να αποκτησεις εκτιμηση για το πως λειτουργεις με τους γυρω σου, γιατι αλλιως ολοι θα περνανε απο πανω σου
βολευοντας τον εαυτο τους και τσακιζοντας εσενα.

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #8 στις: 20 Σεπτέμβριος 2018, 02:30:45 μμ »
Ναι εχω επισκεφτει ψυχιατρο.Αγχωδη διαταραχη η διαγνωση.Πινω αγχωλυτικα.θα με δει σε 2 εβδομαδες.Ελπιζω με τον καιρο να βοηθηθω.Τωρα τι κανω που εχω κλειστει στοβ εαυτο μου δεν θελω ουτε το τηλεφωνο να σηκωσω για να αποφυγω τυχον φασαριες και γκρινια...Βαρεθηκα

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #9 στις: 20 Σεπτέμβριος 2018, 11:56:12 μμ »
ειμαι κατα των φαρμακων και υπερ του "χτιζω χαρσκτηρα"
νομιζω οτι πρεπει να ασχοληθεις με αυτο το κομματι, και αυτο δεν το κανει κανενα φαρμακο.

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #10 στις: 21 Σεπτέμβριος 2018, 03:49:48 μμ »
Εχεχετε δικιο .Στην επομενη επισκεψη θα δουμε....ευχαριστω.Απλα θελω γνωμη αν κανω κατι λαθος.αν αδικω καποιον

Αποσυνδεδεμένος Louloudi

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #11 στις: 28 Σεπτέμβριος 2018, 05:47:33 μμ »
Πειτε μου τωρα εσεις τι κανω οταν καθε τρεις και λιγο με πρηζουν και τα ακουω εγω .οτι φταιω που δεν πιεζω τον αντρα μου ,οτι ειναι γαιδουρι,δε σεβεται τιποτα που μας εδωσαν ενα κομματι γη(και το κοπανανε 10 χρονια)οτι η οικογενεια του νεου γαμπρου  ειναι καλυτερη κτλ.Εγω με τον αντρα μου περναμε κριση εξαιτιας ολου αυτου.του ειπα σκληρα πραγματα.δε θελω ομως να διαλυσω την οικογενεια μου.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory