Αποστολέας Θέμα: ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΧΕΣΗ ...  (Αναγνώστηκε 17 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alexia07

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΧΕΣΗ ...
« στις: 10 Σεπτέμβριος 2018, 02:55:00 μμ »
Γεια σας..ειμαι η Αλεξια 26 ετων και θα ηθελα να γραψω την ιστορια μου...πρωτα απο ολα για να τα βγαλω ολα απο μεσα μου και για να ακουσω την οποια συμβουλη η το οποιο σχολιο εχει να μου πει ο καθενας σας.
Λοιπον.....εχω εδω και δυο χρονια μια σχεση με ενα παιδι 1 χρονο μεγαλυτερο μου...
γνωριστηκαμε απο κοινη παρεα πριν μια 5ετια...καναμε πολυ στενη και πολυ καλη παρεα...πριν δυο χρονια λοιπον καταλαβαμε οτι θελουμε να μαστε μαζι...νιωσαμε πραγματα ο ενας για τον αλλον ...τουλαχιστον εγω ημουν πολυ ερωτευμενη μαζι του...και εκεινος το ιδιο ισχυριζεται για τον εαυτο του....
ηξερα λοιπον πριν να ειμαστε μαζι καποια πραγματα που εκανε....τα χουγια του....το παιδι αυτο επινε αρκετα ...καπνιζε χασις καθημερινα απο πολυ μικρος...κ εκεινη την περιοδο εκανε χρηση και αλλον ουσιων ..κοκαινη εκσταση κτλ......αυτο ηταν τ πραγμα που απο την αρχη δεν μου αρεσε μιας και ειμαι τελειως καθετη με ολα αυτα τα πραγματα ..αλλα ελεγα μεσα μου οτι θα μπορεσω να τον κανω να τα κοψει ολα....
μετα απο δυο χρονια σχεσης εχει κοψει τις σκληρες ουσιες...εξακολουθει να καπνιζει χασις ολη μερα καθε μερα...χωρις υπερβολες....οι γονεις του ειναι χωρισμενοι και η μητερα του δεν του λεει τιποτα κ ανταφτου τον σιγονταρει κιολας ...σε ΟΤΙ και αν κανει ....δεν την ενοχλει ...
(τα γραφω ισως λιγο ανακατεμενα γιατι δεν ξερω απο που να αρχισω και π να τελειωσω...δεν ξερω τι να πω πρωτα..)

οταν βγαινουμε εξω δεν υπαρχει φορα που να μην εχει μεθυσει και εχουμε ρεζιλευτει σε πολλα μαγαζια....μεθαει και λεει οτι να ναι γινεται πολυ ερειστικος κ επικινδυνος θα ελεγα....μιας που εχει σηκωσει χερι πανω μου αρκετες φορες απο μεθυσια...και αυτο ελεγε μετα οτι ηταν επειδη εγω φωναζα και τον εσπρωχνα .....ημουν καθαρα σε αμυνα...γιατι δεν αργουσε να με αρπαξει απο το λαιμο κ να με στησει στον τοιχο παλι........
με βριζει με υποτιμαει με με με.......κ μετα τον πιανουν οι γλυκες και μου λεει πως ολα αυτα ειναι επειδη με αγαπαει τοσο πολυ!!!μου το τονιζει συνεχως πως με αγαπαει .......
.....κ εγω πεφτω και δεν φευγω μια και καλη....γιατι ξερω οτι αυτο πρεπει να κανω....
απο την αλλη ομως ειναι η συνηθεια ειναι που για τον καλο του εαυτο ακομα νιωθω κατι...ειναι που πιστευω οτι δεν θα βρω καποιον να με αγαπαει οπως αυτος μου λεει....δεν θα ειναι τοσο πιστος αυτος ο αλλος και μπορει και να μην μου κανει τα χατιρια.......
νομιζω πως πρεπει να παρω μια αποφαση γρηγορα να ΚΑΝΩ κατι!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Jojo

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΧΕΣΗ ...
« Απάντηση #1 στις: 12 Σεπτέμβριος 2018, 04:28:18 μμ »
Το ξέρεις κι εσύ πως αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να φύγεις τρέχοντας.Αν όμως όπως λες δεν μπορείς για δικούς σου λόγους,τότε προσπάθησε να τον βοηθήσεις. Οι ουσίες και το αλκοολ τον κάνουν να φέρεται έτσι,γι'αυτό αποφάσισε και πάρε πρωτοβουλία να τον πείσεις να ζητήσετε ιατρική βοήθεια έτσι ώστε να απεξαρτηθεί από όλα όσα είπες. Μπορεί να κάνει ακόμα χρήση κι εσύ να μην το γνωρίζεις γι'αυτό και τα βίαια ξεσπάσματα που έχει(αφού του λείπει η ουσία).Αν αρνηθεί τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Για το καλό σου φύγε μακριά και είναι σίγουρο πως θα βρεις έναν άνθρωπο να σου προσφέρει όλα αυτά που ζητάς χωρίς να σου προκαλεί τετοιες άσχημες καταστάσεις.Μην φοβάσαι να το κάνεις και μην πέσεις σε οποιοδήποτε γλυκόλογο που θα σου πει.Ακόμα και να τα εννοεί για εκείνη την στιγμή μετά τα ξεχνάει κι αυτό γιατί δεν είναι φυσιολογικός,χρειάζεται βοήθεια.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory