Αποστολέας Θέμα: Σχέση-Αξίζει ή μήπως όχι;  (Αναγνώστηκε 130 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Σχέση-Αξίζει ή μήπως όχι;
« Απάντηση #15 στις: 25 Οκτώβριος 2018, 09:34:20 μμ »
θες να κανεις ενα τεστ?
πες του, η νυχτερινη παραμονη στο σπιτι κομμενη (και αν θες να το χοντρυνεις μπορεις να πεις,
θα βρισκομαστε μονο εξω) και να το τηρησεις.
ΝΑ δουμε τι επιπλοκες η εξελιξεις θα εχει μια τετοια προταση.

Τι λες για αυτο?
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος sarah10

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #16 στις: 25 Οκτώβριος 2018, 11:35:13 μμ »
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κ εγώ. Αν δε μπορεί να αποφασίσει αλλιώς, θα το κάνω έτσι. Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #17 στις: 26 Οκτώβριος 2018, 11:26:21 μμ »
παντως εχεις λαθος, να απαιτεις απο καποιον, να εχει την ιδια οπτικη με εσενα.
Ο τυπος πιθανον να θελει να ανεβει πιο πολυ εργασιακα, να θελει να χαρει την ρεμπελη ζωη του
και ενα σωρο αλλα τετοια χαριτωμενα.
Γιατι ειναι απαραιτητα κακο αυτο? Ισως να μην συμβαδιζει με τις δικες σου σκεψεις, αυτο ναι.
Ειναι προβλημα για σενα αυτο? φυσικα και ειναι και μαλιστα αρκετα σοβαρο.
Παιζει να χωρισεις? αν με ρωτας το πιο πιθανο.

Θελω να πω, οριοθετησου χωρις να περνας σε κρισεις για τον ανθρωπο σου.
Πες του, κοιτα φιλε μου εγω αυτα θελω απο την ζωη μου, αμα αντεχεις περπαταμε μαζι,
αλλιως το χανεις το τρενο. Χωρις δραματα και ζοριλικια και φτηνους εκβιασμους.

Στο ξαναειπα και θα γινω κουραστικος: μια σχεση για να πετυχει, ειναι απαραιτητο οι συντροφοι να εχουν κοινους στοχους.
Εσεις, οι στοχοι σας αρχιζουν να εχουν αποκλεισεις, μοιραια οδηγητε στη διαλυση....  :-h
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Jojo

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #18 στις: 05 Νοέμβριος 2018, 07:40:52 μμ »
Καλησπέρα!!
Καταρχάς το λάθος σου ξεκινάει από την στιγμή που πίεσες έναν άνθρωπο για να ικανοποιηθείς εσύ,σε σημείο να του δημιουργήσεις ψυχολογικό πρόβλημα.
Το ξέρω ότι φαίνομαι σκληρή αλλά πρέπει κάπως να καταλάβεις ότι η κατάσταση δεν είναι τόσο μαύρη όσο την βλέπεις
Δηλαδή από ότι κατάλαβα εσύ θέλεις μία σχέση για να συγκατοικήσεις και να την σοβαρέψεις έτσι ώστε να προσωρήσετε σε γαμο κτλ κτλ.(αν δεν είναι αυτό τότε διόρθωσέ με).
Δεν είπα ότι είναι ωραίο αυτό που κάνει αλλά προφανώς ο άνθρωπος δεν θέλει να δεσμευτεί τόσο από τώρα και είναι δικαίωμά του το οποίο πρέπει να σεβαστείς.
από εκεί και έπειτα αν εσύ ψάχνεις κάτι άλλο τότε συζήτησε το χωρίς να απαιτείς κι άμα δεν προχωράει τελείωσέ το.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory