Αποστολέας Θέμα: προβλήμα άγχους  (Αναγνώστηκε 54 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

sofaki

• Επισκέπτης
προβλήμα άγχους
« στις: 15 Μάιος 2018, 08:49:17 μμ »
Γειά σας! Μόλις πρόσφατα βρήκα το φόρουμ και θέλω να σας πω για ένα σοβαρό -για μένα- πρόβλημα που έχω και αφορά το άγχος μου. Συγκεκριμένα όποτε συναντώ ένα συγκεκριμένο άτομο που με φλερτάρει και εμένα με ενδιαφέρει πάρα πολύ, έχω πολύ μεγάλο άγχος. Από τη μια χαίρομαι που τον συναντώ από την άλλη η καρδιά μου χτυπά δυνατά, μπερδεύω τα λόγια μου, η φωνή μου μόλις που βγαίνει, έχω ένα χαμόγελο στα χείλη και κάνω σαν χαζή έφηβη ενώ είμαι 28!! Υπάρχει ακόμα περίπτωση να με ρωτά κάτι και να μην απαντήσω και εκείνος ο καϋμένος δεν μπορεί να βγάλει άκρη ,οπότε μου λέει ένα γειά, του λέω και εγώ ένα γειά και φεύγω! Μα κάνω σαν μικρό κοριτσάκι με εκείνο το συγκεκριμένο άτομο. Γενικά να πω πως είμαι ένα κοινωνικό άτομο, δεν έχω πρόβλημα επικοινωνίας με φίλες-φίλους κλπ
Αν εν τω μεταξύ ξέρω πως από πριν πως θα συναντηθούμε, γιατί έχουμε κοινές παρέες, με πιάνει με αγωνία παραπάνω του μετρίου και αγχώνομαι, ιδρώνω πολύ και έχω μια ταχυκαρδία! Τι να κάνω για να μου φύγει όλο αυτό το άγχος;

Αποσυνδεδεμένος sofaki

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: προβλήμα άγχους
« Απάντηση #1 στις: 01 Ιούνιος 2018, 05:54:18 μμ »
Δυστυχώς ακόμα δεν έχω απάντηση και πραγματικά θέλω να ακούσω τη γνώμη σας! Ενδεχομένως να φαίνεται κάπως το θέμα που έθιξα, αλλά  για μένα είναι σημαντικό!!

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #2 στις: 01 Ιούνιος 2018, 10:13:44 μμ »
κανε λιγο υπομονη, γιατι προσωπικα ειμαι λιγο πιεσμενος αυτο τον καιρο,
θα προσπαθησω να διαβασω οτι εγραψες μεσα στο ΣΚ.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος sofaki

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #3 στις: 28 Ιούνιος 2018, 11:19:55 πμ »
καλημέρα!

είμαι το σοφάκι και έχω ανοίξει ένα θέμα στο : http://steki-psychologias.gr/smf/index.php?board=25.0    το 3ο κατά σειρά που λέει πρόβλημα άγχους και από κάτω : ξεκίνησε από sofaki . Παρατηρώ όμως ότι το όνομά μου δεν είναι σε σύνδεση όπως τα άλλα, δεν είναι δηλ. σε μπλε χρώμα και αναρωτιέμαι αυτό φταίει που δεν έχετε δώσει μια απάντηση ενώ σε νεότερα ποστ έχετε δώσει;

Σοφία

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #4 στις: 28 Ιούνιος 2018, 03:33:51 μμ »
καλησπερα
θα σου απαντησω εδω τις επομενες ωρες...

δυστυχως εγω εχω προβληματα.... χρονου  :-W
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #5 στις: 01 Ιούλιος 2018, 12:56:55 μμ »
καλημερα ξανα,
σημερα οπως καταλαβες ειναι ημερα χαλαρη και υπαρχει μπολικος χρονος.

Σχετικα με το θεμα σου,
γραφεις πως δεν εχεις προβλημα με σχεσεις η φλερτ και αν καταλαβα καλα,
στο παρελθον δεν ειχες παρομοιο προβλημα με αυτο που γραφεις στο θεμα σου.
Ετσι ειναι τα πραγματα η καταλαβα λαθος?

Δηλαδη αυτο που περιγραφεις ειναι η πρωτη φορα που σου εχει συμβει?
Σε προηγουμενες γνωριμιες σου, ησουν ανετη?

Αποσυνδεδεμένος sofaki

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #6 στις: 02 Ιούλιος 2018, 11:44:51 μμ »
Ωραία για το χρόνο!
Μια χαρά κατάλαβες, σε καμία περίπτωση ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα!
Ό,τι χειρότερο μπορεί να συμβεί, συμβαίνει με αυτό το άτομο!

Δηλαδή ένα τρακ σε μια πρώτη γνωριμία με κάποιον είχα, σύντομα όμως έφευγε, αλλά ποτέ δεν μου έχει συμβεί να χάνω τα λόγια μου, να έχω μια μεγάλη αγωνία που θα τον συναντήσω σε σημείο που να μην βγαίνει η φωνή μου, όχι τέτοιο πράγμα  δεν είχα ποτέ.

Τι μπορώ να κάνω για να αντιμετωπίσω όλο αυτό το άγχος και να φέρομαι όπως φέρομαι, όπως είμαι και όχι να μην βγαίνει η φωνή μου καν!

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory