Αποστολέας Θέμα: τοξικοι συναδελφοι  (Αναγνώστηκε 62 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Argiro

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Relaxed
    Relaxed
τοξικοι συναδελφοι
« στις: 10 Μάιος 2018, 04:39:17 μμ »
καλησπέρα σας,
θα ηθελα να μοιραστω ενα θεμα που με απασχολει πολυ,κατι το οποιο το εχουν περασει οι περισσοτεροι στο εργασιακο περιβαλλον.Δουλευω για τριτη σεζον σε ξενοδοχειο και αντιμετωπιζω προβληματα με συναδελφους και συγκεκριμενα με ενα ατομο που μου εχει κανει τη ζωη κολαση.Εχει παθος με το να καταδικαζει και να κρινει το καθετι που βλεπει αρνητικα και να κανει την τριχα τριχια που λεμε και εμεις.Ειναι ζηλοφθονη κομπλεξικη και δημιουργει ιντριγκες εναντιον μου.Ψαχνει συνεχως την παραμικρη αφορμη για να με ρουφιανεψει και λεει συνεχως ψεματα για να βγει η ιδια καλη στα ματια της προισταμενης.Εγω εξαρχης της ειχα φερθει με τον καλυτερο τροπο και ποτε δε της δημιουργησα προβλημα προσπαθωντας να κρατησω τις ισορροπιες.Αυτο που εχω εφαρμοσει ειναι να την αγνοω τελειως αλλα και παλι συνεχιζει το παιχνιδι της.
Εχει κανεις να μου προτεινει καποια καλυτερη λυση?

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: τοξικοι συναδελφοι
« Απάντηση #1 στις: 12 Μάιος 2018, 08:18:10 πμ »
Να παραμεινεις τυπικη και σχολαστικη στη δουλεια σου,
δυστυχως συμβαινουν και τετοιες εκδοχες σε δουλειες, υπομονη μεχρι να φυγεις.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory