Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτή αγαπη  (Αναγνώστηκε 95 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Evakeip33

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
Αναπληρωτή αγαπη
« στις: 21 Φεβρουάριος 2018, 12:17:21 πμ »
σας εδώ κ 6 χρόνια ειμαι τρελά ερωτευμένη με έναν άνθρωπο. Όμως δεν είναι τόσο απλό. Πριν 6 χρόνια τα είχαμε φτιάξει και χωρίσαμε διότι ελεγε ότι τον επριζα. Είχαμε να βρεθούμε περίπου 1 χρονο όμως μετά ξαναβρεθικαμε και γίναμε φίλοι. Όταν ήμασταν φίλοι παντα ζήλευε και έκανε κάποιες σκηνες όταν άκουγε για αγόρια. Επίσης παντα ήθελα να με έχει στον έλεγχο τι κάνω που πάω να με προστατεύει να με νοιάζεται. Έτσι μου συμπεριφερόταν συνεχεια. Έγιναν διάφορες σκηνές ζήλιας. Έτσι περάσαμε 2 χρόνια μέχρι που ήρθαμε πολύ κοντά και έτσι ένα βραδυ το κάναμε. Ήταν η πρώτη φορά και τον 2.μετά πέρασαν 2 μήνες και μετά δεν μ ξαναμιλησε  έτσι απλά Χωρίς να μου πει τίποτα. Πέρασε 1 χρονος Χωρίς να μιλαμε όμως όταν βρισκόμασταν στον ίδιο χώρο παντα με κοιτούσε. Μετά από 1 χρονο ξαναγυρισε όταν δηλαδή έμαθε ότι είχα σχέση. Όταν ήμουν σε αυτήν την σχέση είχε έρθει σπίτι μου και με φιλησε και μετά μου λέει πρέπει να μιλήσεις στο αγόρι σου για αυτο. (Εγώ με το αγόρι μ χωρίσαμε γιατί δεν μπορούσα να παριστάνω ότι τον αγαπώ ενώ ήμουν τρελά ερωτευμένη με τον άλλο. Έτσι χωρίσαμε) λαι ετσι ξαναξεκινησαμε να κανουμε παρεα περασμε ακομα ενα καλοκαιρι μαζι. Κατα τον αυγουστο παλι σταματισε να μου μιλαει Χωρίς να μ πει πάλι τον λόγο.κ έτσι μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναβρεθηκαμε και εκείνο το βράδυ που βρεθήκαμε μιλήσαμε λίγο κ με κοιτούσε συνεχεια για να δει αν τον κοιτάω. Μετά πέρασε από δίπλα μου και μ είπαν οι φίλοι μου ότι με κοίταξε με ένα βλεμα ότι του έλειψα. Μετά πήγα σπίτι και είχε ανεβάσει ένα τραγούδι το "η καρδιά σταμάτησε σε εσένα" για να μην τα πολυλογο το καλοκαίρι πάλι βρεθήκαμε "τυχαια" και κολλησαμε πάλι.εγω τότε έλα να κάτι με ένα αγόρι και το είχα φέρει μια φορά και μόνο που δεν τον έδειρε. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου μιλούσε όπως μ μιλούσε τότε είχαμε απομακρινθει όμως αυτός ζήλευε. Ενώ από κοντά ήταν μια χαρά όταν ρου έστελνα μήνυμα με έγραφε και δεν απαντούσε ήθελε να καταλάβω ότι δεν νοιάζεται για μένα. Έτσι πέρασαν κάποιοι μηνες. Το φετινά Χριστούγεννα και ενώ είχαμε ξανασηκωθεί ήρθε σπίτι μου να καθίσουμε και το καναμε. (Ενώ αυτός είχε σχέση)
Μετα ψυλοχαθηκαμε γιατί εγώ σπουδαζα στο ρεθυμνο και αυτός ήταν στα Χανιά π εγώ γυρνούσα μόνο τα σαββατοκύριακα. Τον τελευταίο καιρό είχε γίνει απόμακρος την μια έδιχνε ότι με ήθελε και τον άλλη ότι δεν τον ενδιεφερε π υπάρχω.αυτος χώρισε με την κοπέλα ρου και τα έφτιαξε με μια άλλη. Τώρα στο καρναβαλι στο ρεθυμνο μ είπε ότι θα έρθει και κοιμήθηκε στο σπιτι μου. Κοιμηθήκαμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι. Και κοιμηθήκαμε αγκαλιά. Και τις 2 νύχτες που κοιμήθηκε. Και τις 2 νύχτες κάναμε κάτι( ενώ είχε πάλι σχεση)Όμως αυτήν την φορά και τις 2 φορές το έκοψε στην μέση. Από την μια δείχνει ότι με θέλει και από την άλλη Όχι και εγώ δεν αντέχω μακριά του. Έχω πάθει κατάθλιψη και δεν μπορω να το ελέγξω τι μπορώ να κανω;  αυτός είναι 18 και εγώ 20 και ξέρω ότι με θέλει αλλά δεν κάνει το βήμα. Ξερω ότι με αυτόν θέλω να πέρασε την υπόλοιπη ζωή μου. Γιατί αν δεν ήταν έτσι δω και 6 χρόνια θα το  είχα ξεπεράσει

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Αναπληρωτή αγαπη
« Απάντηση #1 στις: 21 Φεβρουάριος 2018, 06:56:13 μμ »

Ξερω ότι με αυτόν θέλω να πέρασε την υπόλοιπη ζωή μου. Γιατί αν δεν ήταν έτσι δω και 6 χρόνια θα το  είχα ξεπεράσει

Ας αρχισουμε με τα πιο χτυπητα σου σημεια,
το παραπανω, πιστεψε με οσο και αν σου φαινεται απιθανο, δεν ισχυει.
Εισαι 20 χρονων και εισαι με ενα 18αρη απο τα 14 σου, σωστα?
Ειναι ενας πολυ δυνατος εφηβικος ερωτας, αλλα μεχρι εκει.
Η εφηβεια σου μολις τελειωσε και συντομα θα δεις οτι θα αλλαζεις σαν ανθρωπος καθως θα μεγαλωνεις.
Μαζι με αυτο, θα αλλαζουν αρκετα απο οσα γραφεις παραπανω.
Ο αιωνιος ερωτας που περιγραφεις θα ξεφτισει (και ο λογος ειναι οτι εχετε πολλες αντιθεσεις)
και η ζωη θα συνεχιστει....

Συνεπως εχεις ακομα πολλους ερωτες να γνωρισεις και να ζησεις, σαφως αυτος θα ειναι καποιος που θα θυμασαι με δυνατες στιγμες ομως καθε περιοδο της ζωης μας εχει τους δυνατους ερωτες για την περιοδο που τους ζουμε.

Τι να κανεις?
Να τερματισεις αυτο που εχεις και να κατσεις ενα διαστημα μονη σου για να κατσεις να σκεφτεις πως ακριβως θελεις την ζωη σου.
Επιπλεον να προσπαθησεις να κτισεις τον εαυτο σου σε αλλα επιπεδα, πχ επαγγελματικα, κοινωνικα, πολιτισμικα κ.α.
Ο επομενος ερωτας θα ερθει να σε βρει συντομα, οποτε να εισαι ετοιμη για να τον απολαυσεις.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory