Αποστολέας Θέμα: δεν εχω υποστηριξη  (Αναγνώστηκε 80 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stefania94

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
δεν εχω υποστηριξη
« στις: 29 Νοέμβριος 2017, 01:58:27 μμ »
καλησπερα...με τον συντροφο μου ενω σε γενικες γραμμες ειμαστε καλα...οπως εχουμε παραδεχτει και οι δυο δεν εχουμε συνεννοηση και σαν χαρακτηρες ειμαστε διαφορετικοι...το θεμα μου ομως ειναι πως σε τσακωμους που εχει τυχει να μας δουν οι γονεις μου π.χ. νιωθω οτι απο την μητερα μου και την αδερφη μου δεν εχω υποστηριξη...δεν ειπα να μου λενε οτι εχω δικιο σε ολα..προφανως δεν εχω αλλα οχι κι αυτη η καραμελα πια κανε υπομονη και κανε υπομονη!βαρεθηκα να το ακουω!!!!!ειναι δυνατον να πει η μαμα μου την ατακα 'αν κανει αυτο που θελει θα μεινει μονη της....και ξερεις αν θα περναει καλυτερα μονη της?" οτι τι δηλαδη?να μην διεκδικησω τιποτα μην τυχον και μεινω μονη μου?κι αν μεινω?τοσο περιεργη ειμαι που δεν θα με πλησιαζει ανθρωπος...αυτο δεν θα συμβει ειμαι σιγουρη...απλως νιωθω τυψεις,θυμο,απογοητευση..οτι ειμαι κακια και περιεργη.....οποτε λεω κατι κανε υπομονη,μην απαντας νευριασμενα..προσεχε πως απαντας...μην χρησιμοποιεις προστακτικη (του ειπα μην μου κανεις ολο παρατηρησεις...ελα ππιο γλυκος μια μερα--απολυτως ηρεμα) αλλα βλεπετε χρησιμοποοησα προστακτικη....μονο εγω αυτο το βλεπω παραλογο και γελοιο?? δλαδη εγω να προσεχω τι λεω,τον τροπο που το λεω,το υφος που θα μιλησω ενω ο αλλος να λεει ο,τι και οπως γουσταρει κι η δικαιολογια ειναι οτι ειναι αντρας κι ετσι κανουν οι αντρες? και παντα κι εμενα ετσι μου εκανε ο πατερας σου...η αδερφη μου εεε ετσι κανουν δεν τους ξερεις?δεν με ενδιαφερει τι ανεχτηκαν η τι ειναι προθυμες να ανεχτουν ακομα...εγω πρεπει να εχω την υπομονη την δικη τους η ξερουν ποση υπομονη εχω κανει εγω σε διαφορα θεματα?οχι!η αδερφη μου μιλαει πολυ με την μαμα μου..κι οποτε τσακωνεται,εχει προβλημα κλπ δεν θα παρει εμενα να μου πει..θα πει στην μαμα..οποτε ισως σκεφτονται το ιδιο...ενω εγω βγαινω η αντιδραστικη,περιεργη,που αντιμιλαω σαν τον μπαμπα ενω αυτες ειναι ηρεμες...νιωθω τυψεις κι ασχημα που φαινεται σαν να τις κατηγορω..ισως ειμαι αδικη αλλα σκαω!!!δεν μπορω να δεχτω να μου λενε προσεχε τους τροπους σουυ(παρεπιπτοντως ποτε δεν προσβαλλω σε αντιθεση με εκεινον) και να βγαζουν εμενα 'κακια' και να λενε οτι τον σερνω...οτι αντιμιλαω και μου κανει τα χατιρια ενω δεν ξερουν τι εχω ανεχτει εγω στην τελικη κι εγινα ισως πιο αποτομη....
I'm often silent when I'm screaming inside...

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: δεν εχω υποστηριξη
« Απάντηση #1 στις: 29 Νοέμβριος 2017, 06:51:18 μμ »
καταρχην εσυ η ιδια ομολογεις, οτι ειστε αντιθετοι χαρακτηρες  και δεν υπαρχει συνεννοηση.
Τωρα ρωτας γιατι πρεπει να ανεχτεις αυτες τις συμπεριφορες, ε οκ σου απαντω: δεν πρεπει  :-rl

Απο την αλλη ομως, εσυ η ιδια εκανες την επιλογη και τον επελεξες σαν συντροφο,
δεν μπορει... κατι καλο θα ειδες πανω του - τα κακα επονται  ;D
Οποτε τωρα εχεις ερθει σε μια φαση που τι ακριβως συμβαινει?
Ζυγιζεις εκ νεου το συντροφικο σου ισοζυγιο?

Θελω να φτασω στο σημειο, οτι οταν κανουμε μια επιλογη, αυτο επιφερει και καποιες ευθυνες τις οποιες θα επωμιστουμε.
Ενας συντροφος, δεν ειναι μονο το καλο του αναστημα, ο καλος του χαρακτηρας στις Χ περιπτωσεις,
ειναι και πολλα αλλα τα οποια ας τα πουμε αρνητικα.

Σαφως οι ανθρωποι δεν ειναι κλειστα κυκλωματα, ενιοτε βελτιωνονται αν και εφοσον το θελουν.
Ο δικος σου θελει και μπορει? εσυ θες και μπορεις? δεν ξερω, αν οντως το κανετε θα δειτε προκοπη,
σε καθε αλλη περιπτωση το διαλυεται.
Οπως σιγουρα γνωριζεις, κανεις δεν ειναι σε μια σχεση με αλυσίδες, αν δεις οτι δεν σου κανει τραβας ενα χωρισμο, ριχνετε και καμποσα κλαματα και παμε για αλλα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Stefania94

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: δεν εχω υποστηριξη
« Απάντηση #2 στις: 30 Νοέμβριος 2017, 01:26:40 μμ »
jimb φυσικα και εχει θετικα ο ανθρωπος...δεν τον εβγαλα off...γι αυτο ακριβως ισως φτανω σε τετοια σημεια..να σκεφτομαι πολλα..να νιωθω εγω κακια...απλως ειμαι απο πολυ μικρη μαζι του...μου πιπιλιζαν το μυαλο για σοβαροτητα,γαμους,παιδια...και ξαφνικα εγω εφτασα σε ενα σημειο που νιωθω οτι το να γινω μονο νοικοκυρα και μητερα δεν με καλυπτει..παλευω ακομα να παρω το πτυχιο μου απο αποσταση(επιλογη μου βεβαια και δεν κλαιγομαι) αλλα ειμαι ακομα 23...αν θελησω να κανω ενα μεταπτυχιακο ,να κυνηγησω καποιες αλλες ευκαιριες...δεν θα ειναι διπλα μου!αυτο μου το ειπε...ακομα κι οταν με ειχε παρει απο κατω με το θεμα της σχολης....μου λεει 'ε οκ...αν δουλευεις πωλητρια δηλαδη σε χαλαει?' ...δεν υποτιμω καμια δουλεια..ισα ισα κι εγω τις εχω κανει αυτες οπως και σερβιτορα...αλλα ναι με χαλαει!δεν προσπαθω γι αυτο....με εχει μειωσει οτι εναν στοχο εβαλα κι αυτον δεν τον καταφερα...οτι το μυαλο μου απο εδω φτανει εδω ενω το δικο του παει παραπερα...κι αναρωτιεμαι..γιατι μενει μαζι μου?δεν τον εχω υποτιμησει ποτε οσον αφορα το επαγγελμα του...δεν το επαιξα ποτε 'ανωτερη' επειδη σπουδαζω κι ουτε θα το εκανα...αλλα γιατι υποτιμηση?για να ερθω στα μετρα του μηπως? οποτε λεω θα συνεχιζω βιολι...ναι να πας και στην λυρικη...ε βεβαια για λυρικη η κοπελα.....και κατι τετοιια 'χαζα' που με κανουν να αναθεωρω πολλα....οποτε του λεω θελω να ανεβασω τον εαυτο μου και να χαιρεσαι που δεν εχω τα μυαλα που ειχα στα 16-17 ...ξινιζει...ειναι τοσο κακο που μεγαλωνοντας αναζητω την ανελιξη του χαρακτηρα μου? η ειμαι τοσο λαθος και δεν μπορω να το δω...η η αδερφη μου κι η μαμα μου εχουν αλλη νοοτροπια και με κανουν να νιωθω τυψεις μη υποστηριζοντας καποια στιγμη εμενα...
I'm often silent when I'm screaming inside...

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory