Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 6378 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Απλό μέλος
  • **
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #90 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 12:38:26 πμ »
Και δικαιολογημενη αλλα και αδικαιολογητη.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #91 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 12:52:38 πμ »
Η συμπεριφορα του με προβληματιζει γενικα αλλα δεν ξερω τι να κανω.Οταν ασχολουμαι μαζι του με θεωρει δεδομενη και οταν ειμαι.χαλαρη νομιζει οτι τον αγνοω και οτι εχω βρει κατι καλυτερο.Δεν καταλαβαινω τι τον απασχολει τι τον προβληματιζει.Δειχνει οτι ενδιαφερεται αλλα κατι με κανει να πιστευω οτι ειναι επιφανειακο

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #92 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 08:53:52 πμ »
Ζηλευω επειδη μου αρεσει πολυ και ξεσπαω σε νευρα.Θελω να εχω την αποκλειστικοτητα.Ζηταω κατι παραλογο;

και ναι και οχι....
οχι γιατι ειναι υπαρκτο στους ανθρωπους το να ζηλευουν και να αισθανονται ασφαλης οταν ο συντροφος ασχολειται πολυ μαζι τους,
ναι γιατι αρκετοι ανθρωποι γυρω μας δεν μπορουν και δεν αντεχουν την ζηλεια και δεν θελουν να εχουν σχεση με το μοντελο της αποκλειστικοτητας οπως την βαζεις.

Η θα κοιταξεις να τα βρειτε σε μια μεση οδο
η θα κοιταξεις να βρεις καποιον αλλον που να σου παρεχει οτι ζητας χωρις να το απαιτεις η να υπαρχει γκρινια.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #93 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 10:24:06 πμ »
Κανω γενικα υποχωρησεις καποιες φορες ευκολα καποιες φορες δυσκολα αναλογως και τις καταστασεις.Δειχνω υπομονη και ψυχραι ια και προσπαθω να μην θυμωνω με το παρμικρο αλλα υπαρχουν και στιγμες και δεν μπορω να συγκρατηθω και ξεσπαω σε φωνες με αποτελεσμα να δημιουργειται ενταση και συναμα να ερχονται τσακωμοι.Ειναι ομως κατι παροδικο γιατι με το διαλογο ολα λυνονται.Ειναι πολυ δυνατο αυτο που νιωθω γι αυτον οποτε ειναι δυσκολο να προχωρησω σε κατι καινουριο.Ολα θελουν τον χρονο τους.Δεν θα προχωρουσα ευκολα σε κατι καινουριο με καποιον αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #94 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 01:58:19 μμ »
  :-f3

Αν για να συνυπαρξετε απαιτείται από την πλευρά σου
να συγκρατεισαι συνεχώς
Λέω να το ξαναδείς

Πόσο καιρό θα το αντέξεις να συγκρατεισαι
Αφού ξεσπας κατά καιρούς
Και μετά το συζητάτε είπες

Δεν το συζητάτε νομίζω

Εκείνος μιλάει κι εσύ συμφωνείς

Αν είναι έτσι   :||

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #95 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 05:26:26 μμ »

οποτε ειναι δυσκολο να προχωρησω σε κατι καινουριο.

μμμμ ναι...
μονο που αν για σενα ειναι δυσκολο να προχωρησεις σε κατι καινουριο, η αλλη πλευρα ενδεχομενα να το θεωρησει καποια στιγμη ειτε πανευκολο να προχωρησει σε κατι καινουριο ειτε αναγκαιο.

Προσεχε μην βρεθεις προ εκπληξεων....  :-a
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #96 στις: 20 Νοέμβριος 2020, 08:16:16 μμ »
Αν προχωρησει ευκολα σημαινει οτι δεν αισθανοταν ουσιαστικα πραγματα για μενα και ημουν κατι για περναει η ωρα του.Ηταν δηλαδη κατι επιφανειακο.Ολοι εχουμε αναγκη τη συντροφια αλλα οχι και με την πρωτη ευκαιρια να ξεκινησουμε κατι με καποιον μονο και μονο για να μην νιωθουμε μονοι.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #97 στις: 21 Νοέμβριος 2020, 07:46:49 μμ »
Αν προχωρησει ευκολα σημαινει οτι δεν αισθανοταν ουσιαστικα πραγματα για μενα και ημουν κατι για περναει η ωρα του.Ηταν δηλαδη κατι επιφανειακο.Ολοι εχουμε αναγκη τη συντροφια αλλα οχι και με την πρωτη ευκαιρια να ξεκινησουμε κατι με καποιον μονο και μονο για να μην νιωθουμε μονοι.

δεν ειναι απολυτο αυτο που λες,
ολοι κανουμε σχεσεις με πρωτο γνωμονα να γνωρισουμε καποιον και να περναμε καλα, να εχουμε ενα αποκουμπι μετα απο μια δυσκολη ημερα και να εχουμε μια αποσυμπιεση απο τις πιεσεις γυρω μας.
Εσυ αυτο που περιγραφεις ειναι μια συνεχομενη κοντρα και φανταζομαι με ελαχιστες ετσω καλες στιγμες.
Τι εχει να κανει αν νιωθεις ουσιαστικα πραγματα με ολα τα παραπανω?
Δηλαδη αυτο που νιωθει κατι ουσιαστικο πρεπει σωνει και καλα να εχει καυγαδες, κοντρες και να πρεπει να ειναι συνεχεια σε αμυνα - επιθεση?

Κατι δεν εχεις καταλαβει καλά για τις σχεσεις λεω εγω....

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #98 στις: 21 Νοέμβριος 2020, 08:50:53 μμ »
Και τι πρεπει να κανω δηλαδη;Δηλαδη αν δεν ειμαι τοσο υπερβολικη θα ειναι καλυτερα τα πραγματα;Άπο αυτα που σας ειπα γι αυτον τι συμπερασματα βγαλατε;΄Σε ενα προηγουμενο μηνυμα που στειλατε τι εννοουσατε μην βρεθω προ εκπληξεων;

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #99 στις: 21 Νοέμβριος 2020, 10:20:53 μμ »
Και τι πρεπει να κανω δηλαδη;Δηλαδη αν δεν ειμαι τοσο υπερβολικη θα ειναι καλυτερα τα πραγματα;Άπο αυτα που σας ειπα γι αυτον τι συμπερασματα βγαλατε;΄Σε ενα προηγουμενο μηνυμα που στειλατε τι εννοουσατε μην βρεθω προ εκπληξεων;

Θελω να μου περιγραψεις ενα συγκεκριμενο σεναριο καυγα για το τι θεμα ειχε και οι αντιρρησεις που υπηρχαν για να σου απαντησω.

Το προ εκπληξεων σημαινει, οτι αυτος που εχει δυσκολιες σε μια σχεση και ερχεται φθορα,
οταν θα βρεθει καποιος αλλος μπροστα του, θα αρχισει να σκεφτεται μηπως ο τριτος ειναι κατι καλυτερο απο αυτο που εχει.
Συν τω χρονο, το πραγμα δενει και καποιος κουναει το καπελακι του...

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #100 στις: 22 Νοέμβριος 2020, 11:39:48 πμ »
Ειναι αρκετα τα περιστατικα και γενικα δεν ειμαι σε θεση αυτη τη στιγμη να τα συζητησω γιατι οσο το σκεφτομαι θυμωνω και βγαινω εκτος εαυτου.Δεν ξερω αν οι καλες στιγμες υπερτερουν τις ασχημες αλλα πιστεψτε με ζοριστηκα πολυ και μερικες φορες εχανα τον ελεγχο γιατι καποια πραγματα ηταν παραλογα.Τα παρεβλεπα επειδη τον ηθελα και δεν ηθελα να καβγαδισουμε.Θα μιλησω γι αυτα μολις ηρεμησω καπως για να μου πειτε αν ημουν υπερβολικη ή αυτος τραβουσε το σκοινι και εβρισκε γενικα αφορμες για να διαφωνουμε.

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #101 στις: 22 Νοέμβριος 2020, 07:41:35 μμ »
Αυτος ο τυπος ειχε αμφιβολιες για μενα και νομιζε οτι μιλουσα στα κρυφα με αλλον.Του εξηγησα οτι κατι τετοιο δεν συνεβαινε αλλα δυσκολευομουν γενικα να τον πεισω.Οταν μου μιλουσε καποιος γνωστος τον ενοχλουσε και σκεφτοταν διαφορα μετα με αποτελεσμα να συμπεριφερεται περιεργα.Υπηρχαν και φορες που μου φωναζε για το λογο που σας ειπα και με εκανε να αισθανομαι ασχημα.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #102 στις: 22 Νοέμβριος 2020, 07:48:22 μμ »
και φανταζομαι κατι αντιστοιχο εκανες και εσυ...  :-rl

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #103 στις: 22 Νοέμβριος 2020, 09:51:54 μμ »
Ναι αλλα ηταν εντελως αυθορμητο.Με εφερνε στα ορια μου.Δεν εβαζα αλλα.ατομα να παρουν μερος σε ολο αυτο.Βλεπετε κατι θετικο απο ολα αυτα;Πλεον εχω χασει τις ελπιδες μου

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #104 στις: 22 Νοέμβριος 2020, 10:33:40 μμ »
Ναι αλλα ηταν εντελως αυθορμητο.Με εφερνε στα ορια μου.Δεν εβαζα αλλα.ατομα να παρουν μερος σε ολο αυτο.Βλεπετε κατι θετικο απο ολα αυτα;Πλεον εχω χασει τις ελπιδες μου

καλα το πατε  :-f3
παιζετε ενα πινγκ - πονγκ και για να μην βαριεστε απλα πλακωνεστε...  :-c
αμα την βρισκετε ετσι keep going,
αλλιως οποιος βαρεθει πρωτος  :-b

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory