Αποστολέας Θέμα: Παρτουζα  (Αναγνώστηκε 15968 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

panikoula

• Επισκέπτης
Παρτουζα
« στις: 29 Νοέμβριος 2010, 12:31:16 πμ »
Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας ορισμενες αποριες που εχω.
Θεωρειτε ανωμαλια ανηθηκοτητα η παρτουζα?
Μου εχει τυχει 3 φορες ζευγαρι να θελει να κανω σεξ μαζι τους.Τις 2 φορες 2 γυναικες με εναν αντρα και την μια 2 αντρες μαζι μου.
Και ρωτω πως ειναι δυνατον ενα ζευγαρι να μπορεσει να κανει κατι τετοιο και να συνεχησει μετα την σχεση του?
Πιστευω οτι οταν υπαρχει αγαπη δεν υπαρχει καμια περισπτωση να θελει να μοιραστει ο ενας τον αλλον.
Εγω αν ειχα εναν δεσμο δεν θα ηθελα να δω τον συντροφο μου να κανει ερωτα με αλλην.Δεν θα το αντεχα και που ξερω εγω αν αυτος μετα δεν γουσταρε την αλλη και με χωρηζε εμενα και το αντιστροφο,
Με τι σκεπτικο κανουν κατι τετοιο?Θεωρω οτι οταν ενα ζευγαρι το κανει αυτο η σχεση θα ειναι φθηνουσα,Δεν θα υπαρχει μελλον.
Ενας προιν μου το ζητησε μια φορα και αυτο ηταν το τελος την σχεσης μας .ειμαι κατα της παρτουζας και δεν κατανοω με τπτ αυτους που θελουν να κανουν παρτουζα.

Αποσυνδεδεμένος Andreas

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Busy
    Busy
Απ: Παρτουζα
« Απάντηση #1 στις: 29 Νοέμβριος 2010, 05:45:39 πμ »
και ελεγα γιατι αργησε να ανοιξει ενα τετοιο ενδιαφερον θεμα.  :D :D
προσωπικα για μενα οτι αφορα τον ερωτα και εφοσον το αντεχει η ψυχολογια σου τιποτα δεν ειναι ακραιο.
Απλως αναρωτιεμαι αν μετα τη παρτουζα εχει και DVD....που καταληγει η πολλη ελευθερια περι ερωτα....μηπως ξεφτυλιζεται τελειως?

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #2 στις: 29 Νοέμβριος 2010, 01:56:02 μμ »
το τι κανει ενα ζευγαρι στο κρεβατι του, τι προσθετουν η τι αφαιρουν ειναι δικο τους θεμα.
Αρκει να ειναι συνειδητοποιημένοι σε αυτο που κανουν και να προσθετει ευχαριστηση.
Για αυτο υπαρχουν ζευγαρια που ειναι πολυ κλειστα και αλλα που εχουν αλλες εκδοχες.

Το αν ειναι ευτυχισμενοι, αυτο το γνωριζει το ζευγαρι και κανεις αλλος.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος lalala

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Mischievous
    Mischievous
  • Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΑ
« Απάντηση #3 στις: 30 Νοέμβριος 2010, 10:01:27 πμ »
Ενα ζευγαρι προσθετει στη σεξουαλικη του ζωη κατι τετοιο οταν η σχεση εχει ωριμασει ,δεν υπαρχει ζηλεια και ειναι πολυ δεμενοι ο ενας με τον αλλο.
Λες πως θα φοβοσουν μηπως ο συντροφος σου σε χωριζε,μα με το ιδιο σκεπτικο θα μπορουσε να σε χωρισει για οποιαδηποτε αλλη και εκτος πλαισιων <<παρτουζας>>.
Επισης λες οτι η σχεση θα ειναι φθινουσα,συμφωνω μαζι σου αν προκειται ομως για μια σχεση που εχει ηδη προβληματα,δεν πιστευω οτι μια παρτουζα μπορει να χαλασει μια δυνατη και και συνηδητοποιημενη σχεση χρονων.
Δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα αυτου ,το καθε ζευγαρι μπορει να εμπλουτισει το κρεβατι με οτι του δινει ευχαριστηση.Εγω προσωπικα δεν θα το επελεγα γιατι ζηλευω αρκετα και δεν μου ταιριαζει κατι τετοιο.Ισως σε μια δεκαετια για εμπειρια,who knows? :-W
ΓΙΝΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ :)

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #4 στις: 30 Νοέμβριος 2010, 10:23:34 πμ »
Λες πως θα φοβοσουν μηπως ο συντροφος σου σε χωριζε,μα με το ιδιο σκεπτικο θα μπορουσε να σε χωρισει για οποιαδηποτε αλλη και εκτος πλαισιων <<παρτουζας>>.

αυτο ακριβως.
Οπως επισης κατα περιπτωση ισχυει το λεγομενο κερατο αναμεσα στα ζευγαρια.
Εκεινο που φθινει στις σχεσεις των ανθρωπων, ειναι η ειλικρινεια και οχι η "παρτουζα".

Το ζητουμενο σε ολα αυτα ειναι οτι η σεξουαλικοτητα σημερα στους ανθρωπους ειναι ακομα ενα ταμπου,
ισως το πιο ισχυρο κοινωνικα.
Θα ελεγα οτι οι ανθρωποι κτιζονται σεξουαλικα, λαμβανοντας υποψη πολλους παραμετρους, ειτε απο το φιλικο - οικογενοιακο μας περιβαλλον η και απο τα μηντια κλπ.
Ετσι ο καθενας μας εχει κτισει μια ηθικη η οποια του επιτρεπει να φιλτραρει τα πρεπει και τα μη πρεπει γυρω απο την σεξουαλικη του κοινωνικοποιηση.

Θα μπορουσα να θεωρωτικοποιησω και να πω οτι πχ οποιος κανει πολλα πχ one night stand ειναι προοδευτικος ενω αυτος που δεν κανει, ειναι συντηρητικος.
Πολυ στεγνη σαν αποψη και πολυ αφαιρετικο να φοραμε ταμπελακια ενθεν και ενθεν.
Ειμαστε αυτο που γιναμε (οπου και οπως) και αυτο που αισθανομαστε καλα να ειμαστε.
Οτι και να του προσαψουμε η να προσπαθησουμε να αλλαξουμε, θα ηταν οχι μονο ματαιο, αλλα και προβληματικο.
Αρα κανουμε αυτο που μας κανει να νιωθουμε ανετα και να ταιριαζει η ανεβαζει σεξουαλικοτητα μας παντα συννομα με την δικη μας ηθικη (αλλα οχι του περιγυρου μας) ετσι ωστε να αισθανομαστε ολοκληρωμένοι με αυτο.

Κανενα μοντελο δεν ειναι ακριβως πιο προχωρημενο απο το αλλο,
το μονο που δειχνει να ειναι συντηρητικο ειναι εκεινο που μας δενει λογω του οτι παρολο που μπορει να θελαμε να κανουμε ενα βημα, αντιθετα συνυπολογιζουμε την αντανακλαση των σκεψεων μας απο τριτους, ειτε στη φαση της αποδοχης η και χειροτερα της απορριψης.

Ας κανουμε οτι μας βγαινει ελευθερα και ας ειμαστε ειλικρινεις με τους συντροφους μας,
και συν τω χρονο ειναι σιγουρο οτι κανεις δεν θα βγει χαμενος.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

panikoula

• Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 01:30:25 μμ »
Ναι αλλα τι γινεται με τις διακλαδωσεις των κερατων μετα?Οσο νορμαλ μου το κανετε να φαινετε η παρτουζα για μενα σημενει ειδικα για τον αντρα οτι η κοπελα του δεν τον γεμιζει και οτι θελει να γαμησει αλλη.τελος.

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #6 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 01:44:08 μμ »
καταρχην εγω δεν ειπα οτι ειναι νορμαλ,
για να ειμαι σαφης δεν ειπα καποιο χαρακτηρισμο.

Απο την αλλη θα αποφευγα να χαρακτηρισω και να γενικευσω, το τι κανει το καθε ζευγαρι και τι λογους εχει να κανει κατι τετοιο.
Σαφως μπορει να υπαρχουν ενεργα ολα τα ενδεχομενα.

Αποσυνδεδεμένος lalala

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Mischievous
    Mischievous
  • Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΑ
« Απάντηση #7 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 01:46:01 μμ »
Ναι αλλα τι γινεται με τις διακλαδωσεις των κερατων μετα?Οσο νορμαλ μου το κανετε να φαινετε η παρτουζα για μενα σημενει ειδικα για τον αντρα οτι η κοπελα του δεν τον γεμιζει και οτι θελει να γαμησει αλλη.τελος.

και εαν δεν τον γεμιζει η κοπελα του γιατι να μη χωρισει και να κανει παρτουζες?δεν ειναι λιγο περιεργο αυτο που λες?
ΓΙΝΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ :)

panikoula

• Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 03:06:58 μμ »
Απλα δεν θα την χωρηζε γιατι δεν θα εβρισκε ευκολα αλλη χαζη να δεχτει τις ανηθικες φαντασιωσεις του.
Θελει πολυ μυαλο?Και για μενα ενα ζευγαρι π κανει παρτουζες δεν λεγεται ζευγαρι.

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #9 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 03:25:11 μμ »
μην τα ξαναλεμε,
για μας ενα ζευγαρι που κανει παρτουζες ειναι ανηθικο, για αλλους ειναι νορμαλ και για παραλλους ειναι κατι αλλο.
Σε καθε περιπτωση δεν βλεπω το θεμα της συζητησης.....
Εφοσον εχεις δεχτει τετοιες προτασεις, οι οποιες δεν σου κανουν, νομιζω οτι αμα αρνιοσουν απλα σε κατι τετοιο,
δεν υπαρχει κατι αλλο να προσθεσεις.

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
  • Mood: Relaxed
    Relaxed
« Απάντηση #10 στις: 01 Δεκέμβριος 2010, 11:33:52 μμ »
Εγώ διάβασα τον τίτλο του  θέματος μόνο και έχω να πώ ότι δεν μου αρέσουν οι παρτούζες δεν έχω κάνει ποτέ αλλά δεν κατακρίνω αυτούς που κάνουν οτιδήποτε σεξουαλικό αν και εγώ δεν κάνω τα πάντα...παρτούζες και τέτοια...

panikoula

• Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: 02 Δεκέμβριος 2010, 12:51:59 μμ »
markela δεν εχεις σκευτει ποτε με 2 αντρες?Εγω ναι χααχ.Αλλα σε ζευγαρι ειναι κατι ακατανοητο και περα απο την φαντασια μου.
Δεν θα μπορουσα να φανταστω τον αγαπημενο μου να κανει σεξ με αλλη μπροστα μου θα περνα τα βουνα. :D

Αποσυνδεδεμένος panikoula

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
  • Mood: Okay
    Okay
« Απάντηση #12 στις: 02 Ιανουάριος 2011, 02:54:58 μμ »
Με εχει περδεψει πολυ αυτο το θεμα.
Εκει π ειμουν εντελως καθετη με το θεμα αυτο εδω και 2 μηνες εχω αρχησει αν φαντασιωνομαι οτι κανω σεξ με 2 αντρες ταυτοχρονα.
Τα πιστευω μου ομως σχετικα με την παρτουζα ειναι κατα της.
Νιωθω αν τελικα κανω κατι τετοιο μεν θα το απολαυσω το πιο πιθανον αλλα μετα θα καταστραφουν ολα τα πιστευω μου και τα ταμπου μου στο σεξ.
Δεν ειμουν και ιδιαιτερα σταθερη στις σεξ προτημησεις μου,ειχα τασεις μαζοχισμου κλπ κλπ.
Τι λετε?Εχω ξεφυγει μαλλον ααχχα
Η αγάπη που δεν έγινε πραγματικότητα, εκείνη που παρέμεινε όνειρο, αυτή μπορεί να είναι η πιο μακρόβια.

Αποσυνδεδεμένος Andreas

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Busy
    Busy
« Απάντηση #13 στις: 02 Ιανουάριος 2011, 05:49:06 μμ »
Μετα τη δευτερη φορα μαλλον θα το ζητας συνεχεια....αντε καλη αρχη  :))

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #14 στις: 02 Ιανουάριος 2011, 07:16:55 μμ »
scary mary

δεν ειναι αυτα για σενα  :-W

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory