Ο άνθρωπος και οι σχέσεις του > Εφηβική ηλικία

Το αγόρι μου

(1/2) > >>

maria itoudi:
Γεια σας ...η ιστορία μου είναι Περιπλοκη και ειλικρινά χρειάζομαι κάποιον να με συμβουλέψει...λοιπόν είχα ένα αγόρι ένα χρόνο και το οποιο το αγαπούσα και "μαγαπουσε" παρα πολύ τους 5 πρώτους μήνες όλα ήταν πολύ καλά όμως μετά άρχισαν τα δύσκολη η σχέση μας ήταν χαλια και αυτός ήταν συνεχεια αδιάφορος και δη τον ένοιαζε...για να μη τα πολύ λόγο efta σε η μέρα που χωρίσαμε αυτόν δη τον ένοιξε και του έλεγα να τα ξαναβρούμε αλλα δη ήθελε τέλος πάντων ..μαθαίνω μετά ότι βγήκε με κάποια άλλη..εγώ μιλούσα ήδη με ένα αγόρι ο οποιος πραγματικά m έδειχνε ενδιαφέρον και νοιαζόταν και πιστεύω το είχα ανάγκη αυτό λόγο του ότι το αγόρι m με μείωνε συνεχεια και m μιλούσε άσχημα.Στην συνεχεια εγώ με αυτό το παιδί βγήκαμε και κάναμε κάτι και περνούσα πολύ καλά μαζί του όμως το αγόρι m ξαφνικά με θυμήθηκε και εκεί αρχίζουν τα δύσκολα... άρχισε να m λέει ότι με θέλει πίσω εγώ του έλεγα όχι και τα λοιπά έρχεται την επομενη μέρα σπίτι m για να m πει συγγνώμη και του είπα ότι βγήκα με άλλον αυτός νευρίασε πολύ και άρχισε να κλοτσάει πράγματα μέντα στο σπίτι m εγώ κλείδωσα την πόρτα για μα μιλήσω ήρεμα μαζί του και τέλος πάντων κατέληξε σε άσχημο καυγά απλώς ήταν απέναντι m βίαιος..η πλακα είναι ότι τον αγαπάω πολύ και m ζήτησε συγγνώμη για όλα αυτά και δεν ξέρω τι να κάνω φοβάμαι κύριος ότι θα πληγώσω το άλλο το αγόρι και θα απογοητευτεί μαζί m και θα θεωρήσει ότι τον κορόιδευα δεν λέω περνάω καλά μαζί του αλλα αυτόν που αγαπώ πραγματικά είναι ο πρώην m... Τι να κάνω? Να γυρίσω πίσω? Και πως θα μπορέσω να κάνω καλύτερα τα πράγματα με τον άλλον έτσι ώστε να είμαι σωστή απέναντι του? 

Μαρια καλως ηρθες, προσπαθησε να χρησιμοποιεις ελληνικα fonts βοηθαει την λειτουργια του φορουμ  :-b

jimb:
Μαρια καλως ηρθες,

Για το θεμα σου εκεινο που δεβν καταλαβαινω ειναι γιατι το κανετε τοσο περιπλοκο οπως και εσδυ γραφεις.
Οταν θελει αυτος - δεν θες εσυ.
Οταν θες εσυ - δεν θελει αυτος.
Μετα θα θες εσυ αλλα δεν θα θελει αυτος  :-W

Εχω τις εξης σκεψεις:

1) Ειχατε μια σχεση και εκανε το κυκλο της και αρχισαν οι βαρεμαρες και φυσιολογικα ηρθε ο χωρισμος.
Μετα το κρυο ντους ο καθενας ειπε να το ξανασκεφτει...
Ερωτω λοιπον, τι εξασφαλιζει οτι μετα απο 3 - 5 μηνες δεν θα ξαναπεσετε στην ιδια κατασταση βαρεμαρας;
και δεν θα εχετε ενα νεο γυρο ελα πισω - οχι δεν γυρναω κλπ κλπ??

2) Ποιος πηρε την πρωτοβουλια του χωρισμου? εσυ η αυτος?

3) Η βιαιοτητα που γραφεις ειναι κακο σημαδι, βεβαια ειστε νεαροι αλλα και παλι φανταζομαι οτι αμα σε πλευριζε με αλλο τροπο θα κερδιζε περισσοτερα, ειναι ζητουμενο λοιπον με ποιο τροπο διεκδικει τα θελω του, αν η πειθω δεν ειναι η πρωτη μεθοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Χωρις να εχω απολυτη εικονα, οταν μια ιστορια κλεινει, πρεπει οντως να κλεινει.
Για να φτασετε σε οριστικο χωρισμο και ο καθενας να παρει το δρομο του, υπαρχουν προβληματα τα θα τα ξαναβρειτε μπροστα σας.
Προς το παρον με οσα διαβασα, πιστευω οτι πρεπει να συνεχισει ο καθενας την ζωη του και να ζησει με τις επιλογες του:
Εκεινος με την αδιαφορια του και εσυ με την νεα σου σχεση.

usermax:
γεια σου μαρια ιτουδη..να σου πω την γνωμη μου αν και ειναι καπως απαισιοδοξη. 

τα φτιαξατε..βαρεθηκατε.. πηγατε και οι δυο παραπερα να βρειτε αλλους..μετα μολις ειδε οτι βρηκες και εσυ αλλον τσατιστικε γιατι του πειραν το παιχνιδι του απο την συλλογη..εγινε βιαιος γιατι πιθανοτατα δεν ηξερε να γινει και να πει τιποτε αλλο..εσυ κανεις το λαθος να θεωρεις τα νευρα του απο τον πληγωμενο του εγωισμο ως παθος...θα γυρισεις πισω..θα παραξηγηθει μαζι σου το αγορι που βρηκες..θα παει παραπερα λεγοντας κι εκεινος με τη σειρα του οτι οι γυναικες ειναι ολες θυματα και γουσταρουνε τραμπουκισμο..εσυ θα γυρισεις στον πρωην..θα ειστε για λιγο καλα ..μεχρι να συνεχισει απο εκει που σταματησε με την κοπελια που βρηκε..
πραγματικα θα μου προκαλουσε περισσοτερη εντυπωση αν συνεβαινε κατι το διαφορετικο...

maritoudi:
Sas euxaristw poly...ontws exete dikaio alla ton agapw akomh kai me zhthse pisw sas parakalw dwste m kiales gnwmes...

usermax:
κανε οτι σε κανει χαρουμενη..δεν χρωστας σε κανενα..

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Απάντηση

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση