Αποστολέας Θέμα: σας εχει τυχει ποτε να βριστειτε/παραξηγηθειτε ασχημα με γνωστους/φιλους σας?  (Αναγνώστηκε 5894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Relaxed
    Relaxed
Αγαπητή Λου , η συμπεριφορά σου ως προς την φίλη σου με εκείνο το ιμάιλ με τα προσβλητικά λόγια δεν ήταν κατα την άποψή μου καθόλου σωστή, είναι σπάνια περιπτωσή και μόνο εσύ και γω συμπεριφερόμαστε έτσι, αυτοί είχαν κάθε δικαίωμα να σε πάνε στο δικαστήριο αλλά αν θα το έκαναν θα ήταν κατα την άποψή μου εντελώς ηλίθιο να πάνε κάποιον για έναν τόσο ασήμαντο λόγο στο δικαστήριο- δεν έχουν με τι να ασχοληθούν τίποτα άλλο πιο σοβαρό? Κατά την αποψή μου το να τους ζητήσεις συγνώμη θα ήταν σωστό έστω και αν δεν ξανακάνεις παρέα ποτέ ξανά μαζί τους.
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Νοέμβριος 2010, 03:42:34 μμ από Markela »

Αποσυνδεδεμένος Lou

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
ευχαριστω μαρκελα!

καλα δε νομιζω οτι ειμαστε μονο εσυ κ εγω, θα υπαρχουν κ αλλοι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος mesmerize

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Okay
    Okay
Όλοι νομίζω σε κάποια φάση της ζωής μας έχουμε ανταλλάξει βαριές κουβέντες με φίλους, άλλοτε έχοντας το δίκιο με το μέρος μας, και άλλοτε όχι. Έτσι όπως το περιέγραψες, νομίζω ότι σου βγήκε ετεροχρονισμένα θυμός απέναντί της, από πράγματα που σε ενοχλούσαν όσο κάνατε παρέα και δε μιλούσες... Τα μάζευες, τα μάζευες, ώσπου κάποια στιγμή βγήκες εκτός εαυτού και της έσουρες ό,τι είχες μαζεμένο τόσα χρόνια... Δε θα μπω στη διαδικασία να κρίνω τι έγινε και αν ήταν σωστό ή όχι, αλλά πιστεύω ότι είναι καλό να λέμε στον άλλο αυτό που μας ενοχλεί, τη στιγμή που μας ενοχλεί. Και γιατί ίσως μπορεί να βγει κάτι καλό από αυτό, να δει π.χ. ο άλλος αν κάνει κάπου λάθος, αλλά και για να μη συσσωρεύεται μέσα μας δυσαρέσκεια...

Όσο για τα ερωτήματα που έθεσες, αν εσύ νιώθεις ότι πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη, γιατί έχεις μετανιώσει για τον τρόπο που της μίλησες, κάντο, αν το εκτιμήσει, έχει καλώς, αν όχι, τουλάχιστον θα σου έχει φύγει ένα βάρος. Προσωπικά, αν αισθανόμουν ότι έχω προσβληθεί ή αδικηθεί από κάποιον θα ήθελα να μου ζητήσει συγγνώμη, αν όμως είχα χάσει κάθε εκτίμηση στο πρόσωπό του, δε θα έχανα και τον ύπνο μου για το θέμα, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Τώρα αν με ενοχλεί η συμπεριφορά κάποιου, συνήθως δείχνω τι με ενοχλεί και αν δω ότι δεν ιδρώνει το αυτάκι του, απομακρύνομαι διακριτικά, χωρίς καυγάδες και εντάσεις, αν αυτό είναι δυνατόν, αλλά αν δω ότι φουρτουνιάζουν πολύ τα πράγματα και ο άλλος επιμένει και στην ίδια συμπεριφορά και σε σημείο που με ενοχλεί, εξαφανίζομαι τελείως.

Αααα και αν όλοι τρέχαμε στα δικαστήρια με email και μηνύματα προσβλητικά και υβριστικού περιεχομένου, μετά από κάθε καυγά είτε με φίλους είτε με γκόμενους, θα χρωστάγαμε περιουσίες ολόκληρες στους δικηγόρους!  :D

:)

"I 've learned so much from my mistakes...
  I'm thinking of making a few more. "

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
    Relaxed
'Οσον αφορά τώρα για τον γκόμενο που θέλεις να διώξεις καλά θα ήταν να το έκανες με πολιτισμένο τρόπο.

'Οσον αφορά τον τίτλο του θέματος μην στενοχωριέσαι και εγώ έχω βριστεί και παρεξηγηθεί άσχημα με γνωστούς και φίλους ίσως και πιο άσχημα από όλους....δυστυχώς :'(

Αποσυνδεδεμένος Lou

• Απλό μέλος
  • **
    Thoughtful
'Οσον αφορά τώρα για τον γκόμενο που θέλεις να διώξεις καλά θα ήταν να το έκανες με πολιτισμένο τρόπο.

σε εμενα απευθυνεσαι?
ο γκομενος παραδειγμα ηταν, δεν εχω καποιο γκομενο να διωξω αυτη τη στιγμη!  :)
αλλα την εχω πατησει κ με γκομενο στο παρελθον, φιλοξενησα την αδερφη του σπιτι μου για μηνες, (την οποια δε συμπαθησα) κ δεν εφευγε με τπτ!!!! >:k

Αποσυνδεδεμένος Lou

• Απλό μέλος
  • **
    Thoughtful
mesmerize ευχαριστω κ εσενα για τη απαντηση σου!

ναι, κ εγω νομιζω οτι στην αρχη μπορει να ανεχομαστε κατι  κ στην πορεια να αρχιζουμε να γεμιζουμε δυσαρεσκειες μεχρι που δεν το ανεχομαστε πια.

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
    Relaxed
Βασικά με την αφορμή το θέμα της Λου θα ήθελα να σας ρωτήσω για ένα δικό μου θέμα .......που στεχοχωρεί πολύ την μαμά μου και συνεχώς μου το κοπανάει ........λοιπόν η μάμά μου πήγαινε για πολλά χρόνια σε μια εκκλησιά με το παλαιό και εκεί έκανε πολλές φίλες........οι οποίες κάνανε παρέα και με μένα και όταν εγώ πέρασα μια ψυχολογική κρίση που μέχρι τώρα δεν την έχω ξεπεράσει τους έβρισα όλους εκεί ...........τους έπαιρνα τηλέφωνο και τους έβριζα ασταμάτητα για 10 χρόνια........απορώ πώς με άντεξαν αυτοί οι άνθρωποι ....και δεν με κλείσανε φυλακή.....και από τότε η μαμά μου με το κοπανάει συνέχεια τι μου έκανες κια τι μου έκανες την έκανα ρεζίλι  γιατί κανένας εκεί μέσα κοπέλα στην ηλικία μου δεν τα έκανε αυτά........Αυτά! :'(

Αποσυνδεδεμένος Lou

• Απλό μέλος
  • **
    Thoughtful
ανοιξε αλλο θεμα!

ο τοπος απλοχωρος!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος xanthi

• Απλό μέλος
  • **
ε όσο να ναι σε όλους έχει τύχει αλλα ευτυχώς περνάνε αυτά

(click to show/hide)
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Νοέμβριος 2010, 06:52:53 μμ από NDUV »

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
    Relaxed
e oso na nai se olous exei tuxei alla eutuxws pernane auta

μερικοί δεν ξεχνάνε με τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
    Relaxed
Να σου πω κάτι Λου έχω παρατηρήσει ότι έχεις κάποιο κόμπλεξ ανωτερότητας θα το έλεγα με τις άλλες κοπέλες...πολλές δεν συμπαθείς...αυτό να το κοιτάξεις ......το λέω από ενδιαφέρον δεν νομίζω ότι είναι σωστό να μην συμπαθείς τις κοπέλες.

Αποσυνδεδεμένος mesmerize

• Απλό μέλος
  • **
  • Mood: Okay
    Okay
Παράθεση
Στάλθηκε από: Lou
« στις: Σήμερα στις 05:48:29 μμ »

ανοιξε αλλο θεμα!

Παράθεση
Στάλθηκε από: Markela
« στις: Σήμερα στις 06:30:14 μμ »

Να σου πω κάτι Λου έχω παρατηρήσει ότι έχεις κάποιο κόμπλεξ ανωτερότητας θα το έλεγα με τις άλλες κοπέλες...πολλές δεν συμπαθείς...αυτό να το κοιτάξεις ......το λέω από ενδιαφέρον δεν νομίζω ότι είναι σωστό να μην συμπαθείς τις κοπέλες.

Νομίζω και άντρας να το έλεγε, την ίδια προτροπή θα είχε από τη Lou!  :)
Το θέμα είναι δικό της και η συζήτηση μπορεί να μην έχει τελειώσει, οπότε καλό είναι να μη μπερδεύουμε τα θέματα μεταξύ τους, γίνεται και μπάχαλο στην ανάγνωση μετά και άντε να βγάλεις άκρη!  :D
"I 've learned so much from my mistakes...
  I'm thinking of making a few more. "

Αποσυνδεδεμένος Lou

• Απλό μέλος
  • **
    Thoughtful

αυτο το λες επειδη σου ειπα να ανοιξεις αλλο θεμα?

η επειδη εξεφρασα αντιπαθεια για 2 κοπελες?
αν ειναι το δευτερο, τοτε n=2 ειναι πολυ μικρο δειγμα για στατιστικα σημαντικα αποτελεσματα!  :P
« Τελευταία τροποποίηση: 23 Νοέμβριος 2010, 07:58:28 μμ από Lou »

Αποσυνδεδεμένος Markela

• noshout
  • Πλήρες μέλος
  • *
    Relaxed

αυτο το λες επειδη σου ειπα να ανοιξεις αλλο θεμα?

η επειδη εξεφρασα αντιπαθεια για 2 κοπελες?
αν ειναι το δευτερο, τοτε n=2 ειναι πολυ μικρο δειγμα για στατιστικα σημαντικα αποτελεσματα!  :P :P
Καλά βρε μια υπόθεση έκανα δεν είπα ότι είμαι 100% σίγουρη.