Αποστολέας Θέμα: Πως να τον κάνω να μου ανοιχτεί  (Αναγνώστηκε 5724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Sad
    Sad
Απ: Πως να τον κάνω να μου ανοιχτεί
« Απάντηση #30 στις: 02 Δεκέμβριος 2013, 03:37:11 μμ »
Δηλαδη ολη αυτη η κατασταση φωναζει οτι δεν με θελει πια αλλα με κραταει μεχρι να βρει κατι καλυτερο;και γιατι δεν μου το λεει;γιατι αφου εγω ημουν παντα ξηγημενη μαζι του εκεινος δεν ξεκαθαριζει την κατασταση;οτιμπορει να του τελειωσε αυτη η σχεση;δεν ξερω αλλα δεν εχω την δυναμη να το τελειωσω.ξερω ειμαι χαζη αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου πιστευω οτι ολο αυτο ειναι μια δυσκολη κατασταση που βιωνει ο ιδιος με τον εαυτο του και οτι καποια στιγμη θα το ξεπερασει αποφασιζοντας αν θα μεινω στη ζωη του ή οχι...αλλα αυτο το γιατι με τρωει.γιατι αφου του εχω τελειωσει δεν μου το λεει ξεκαθαρα;νομιζω θα ξεκαθαριζε και το μυαλο του πιο ευκολα.θελω και τα παθαινω το ξερω αλλα νιωθω οτι δεν πρεπει να τον εγκαταληψω τωρα.δλδ να περιμενω να δω που θα το παει.που καταλαβαινω οτι μπορει να καταληξει σε χωρισμο.αλλα εγω γιατι ελπιζω ακομα;

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #31 στις: 02 Δεκέμβριος 2013, 03:56:11 μμ »
Καταλαβαινω σας κουρασα...ξερω δεν μπορουμε να ξερουμε τι σκεφτεται ο αλλος ουτε μπορω να ξερω αμα εχει επαφη και με αλλες γυναικες(κτ που με στεναχωρει παρα πολυ)αλλα θελω να μου εξηγησει.να παρει το θαρρος και να μου μιλησει στα ισια.κατι που ξερω οτι δεν θα ειναι ευχαριστο για μενα.αλλα την χρειαζομαι αυτην την εξηγηση...δν ξερω γιατι αλλα θελω να περιμενω να δω που θα παει ολη η κατασταση γτ δεν μπορω ν το τελειωσω εγω  :(

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #32 στις: 02 Δεκέμβριος 2013, 06:27:45 μμ »
τπτ

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #33 στις: 03 Δεκέμβριος 2013, 12:43:02 μμ »
Δηλαδη ολη αυτη η κατασταση φωναζει οτι δεν με θελει πια αλλα με κραταει μεχρι να βρει κατι καλυτερο;και γιατι δεν μου το λεει;γιατι αφου εγω ημουν παντα ξηγημενη μαζι του εκεινος δεν ξεκαθαριζει την κατασταση;οτιμπορει να του τελειωσε αυτη η σχεση;δεν ξερω αλλα δεν εχω την δυναμη να το τελειωσω.ξερω ειμαι χαζη αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου πιστευω οτι ολο αυτο ειναι μια δυσκολη κατασταση που βιωνει ο ιδιος με τον εαυτο του και οτι καποια στιγμη θα το ξεπερασει αποφασιζοντας αν θα μεινω στη ζωη του ή οχι...αλλα αυτο το γιατι με τρωει.γιατι αφου του εχω τελειωσει δεν μου το λεει ξεκαθαρα;νομιζω θα ξεκαθαριζε και το μυαλο του πιο ευκολα.θελω και τα παθαινω το ξερω αλλα νιωθω οτι δεν πρεπει να τον εγκαταληψω τωρα.δλδ να περιμενω να δω που θα το παει.που καταλαβαινω οτι μπορει να καταληξει σε χωρισμο.αλλα εγω γιατι ελπιζω ακομα;

δυστυχως δεν αντιλαμβανεσαι οτι ηταν νομοτελειακο να ειχες μια τετοια εξελιξη...
Εχετε μια μεγαλη διαφορα ηλικιας, αλλα θα πρεπει να θες εσυ, αλλα αυτος....
και αυτο δεν ειναι θεμα να μπορεσετε να συνεννοηθειτε παρα μονο οταν πια αρχιζει και μπαινει στη φαση της ρουτινας
εκει να αρχιζει να σκαει αυτο που ζεις.

Ελπιζεις ακομα γιατι ανθρωπινα σε ολους υπαρχει η ελπιδα οτι κατι μπορει να αλλαξει.
Επετρεψε μου να σου πω οτι στατιστικα ΣΠΑΝΙα αλλαζει κατι.
Και εγω στη θεση σου δεν θα επεζα την ζωη μου λοττο για να δω αν θα μου κατσει η κληρωση της ζωης μου.

Δεν ξερω αν σε παρηγορει,
αλλα αυτο που κανεις ειναι οτι κανει συνηθως κοσμος που ειναι στη θεση σου:
Παραμενει μεχρι να πεσει η αυλαια και να βγουν οι τιτλοι τελους και μετα αρχιζει η κηδεια....
Προφανως αυτο θα ζησεις και εσυ και θα ακολουθησεις την πεπατημενη.
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Δεκέμβριος 2013, 05:10:41 μμ από NDUV »
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #34 στις: 03 Δεκέμβριος 2013, 12:46:32 μμ »
Καταλαβαινω σας κουρασα...ξερω δεν μπορουμε να ξερουμε τι σκεφτεται ο αλλος ουτε μπορω να ξερω αμα εχει επαφη και με αλλες γυναικες(κτ που με στεναχωρει παρα πολυ)αλλα θελω να μου εξηγησει.να παρει το θαρρος και να μου μιλησει στα ισια.κατι που ξερω οτι δεν θα ειναι ευχαριστο για μενα.αλλα την χρειαζομαι αυτην την εξηγηση...δν ξερω γιατι αλλα θελω να περιμενω να δω που θα παει ολη η κατασταση γτ δεν μπορω ν το τελειωσω εγω  :(

Οσον αφορα το χωρο εδω, ο ρολος του ειναι να ερχεσαι και να μας κουραζεις  :))

Σχετικα με το να παρει το θαρρος και να σου μιλησει σταρατα στο τι παιζει,
θα σε λυπησω και παλι, αλλα αυτο θα το κανει ΜΟΝΟ
οταν θα εχει καβατζωσει την επομενη μερα και θα σου δειξει την εξοδο.....
Αν λοιπον ισχυουν οι συλλογισμοι σου, αυτη την ωρα "ψηνει" την επομενη σχεση του,
και μολις τελεσιδικησει στο που παει,.... ε οκ θα μαθεις και τα μαντατα....  :-rl
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Δεκέμβριος 2013, 05:11:03 μμ από NDUV »
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος lias

• Πλήρες μέλος
  • Mood: Okay
    Okay
« Απάντηση #35 στις: 04 Δεκέμβριος 2013, 01:20:25 πμ »

Τί εξήγηση παιδάκι μου? Η συμπεριφορά μας είναι η καλύτερη εξήγηση πάντα. Ο άνθρωπος σου εξήγησε αλλά εσύ δεν το βλέπεις....... Γιατί δεν κόβει μαζί σου?  Γιατί να κόψει? Δεν τον ενοχλείς...Όταν το σοβαρέψει με την νέα του φίλη, δεν θα θυμάται ούτε το όνομα σου....Συγγνώμη που είμαι κυνική, αλλά πρέπει να λεμε την αλήθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Δεκέμβριος 2013, 05:11:18 μμ από NDUV »

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #36 στις: 04 Δεκέμβριος 2013, 10:26:40 πμ »
lias  :-be
ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο.....

Ειναι πλεον κλισε μια τετοια ψυχολογια και οταν εισαι σε αυτη την θεση αυτα ειναι τα συναισθηματα που σε κυριαρχουν.
Ζητας εξηγησεις, ελπιζεις κλπ κλπ.
Συνηθως βεβαια ολα αυτα ειναι ματαια, και περιμενεις τον πελεκυ οπου θα κλεισει η πορτα οριστικα....

Θα πω κατι τελευταιο και μακαρι ολοι μας να το ειχαμε σαν προμετωπιδα στη ζωη μας.
Οι σχεσεις πρεπει να ομορφαινουν την ζωη μας, να την κανουν πιο ευκολη και να βασιζονται στην
ειλικρινεια και στην αμοιβαιοτητα.
Αυτα βεβαια ειναι κατι το ιδανικο αλλα δεν πρεπει να σταματαμε να πολεμαμε για κατι τετοιο,
και οταν βρισκουμε μπροστα μας να μην πιστευουμε οτι ειναι κατι προσωρινο και ολα θα φτιαξουν.
Ακομα και αν φτιαξουν, αυτο θα γινει γιατι εμεις θα το πολεμησουμε να γινει ετσι,
απο μονο του δεν φτιαχνεται τιποτα  :-c

Αποσυνδεδεμένος lias

• Πλήρες μέλος
  • Mood: Okay
    Okay
« Απάντηση #37 στις: 05 Δεκέμβριος 2013, 08:50:08 πμ »
lias  :-be
ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο.....

Ειναι πλεον κλισε μια τετοια ψυχολογια και οταν εισαι σε αυτη την θεση αυτα ειναι τα συναισθηματα που σε κυριαρχουν.
Ζητας εξηγησεις, ελπιζεις κλπ κλπ.
Συνηθως βεβαια ολα αυτα ειναι ματαια, και περιμενεις τον πελεκυ οπου θα κλεισει η πορτα οριστικα....

Θα πω κατι τελευταιο και μακαρι ολοι μας να το ειχαμε σαν προμετωπιδα στη ζωη μας.
Οι σχεσεις πρεπει να ομορφαινουν την ζωη μας, να την κανουν πιο ευκολη και να βασιζονται στην
ειλικρινεια και στην αμοιβαιοτητα.
Αυτα βεβαια ειναι κατι το ιδανικο αλλα δεν πρεπει να σταματαμε να πολεμαμε για κατι τετοιο,
και οταν βρισκουμε μπροστα μας να μην πιστευουμε οτι ειναι κατι προσωρινο και ολα θα φτιαξουν.
Ακομα και αν φτιαξουν, αυτο θα γινει γιατι εμεις θα το πολεμησουμε να γινει ετσι,
απο μονο του δεν φτιαχνεται τιποτα  :-c

Όπως τα λες!!

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #38 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 11:14:26 πμ »
Εχω μπλεξει σε μια κατασταση η οποια ενω βλεπω και ξερω οτι ειναι αδιεξοδο συνεχιζω και δεν φευγω.και εγω απορω με τον εαυτο μου.δεν ξερω γιατι αλλα ακομα ελπιζω σε κατι το οποιο ισως ξαναγυρισει αλλα ποτε δεν θα αλλαξει και ισως αν συνεχιστει αυτο γινουν ακομα χειροτερα πραγματα.και ενω δεν μου ξεκαθαριζει τι θελει αν μπορει να προσπαθησει για μενα και να φτιαξουμε μια ηρεμη σχεση εγω ακομα εκει ειμαι.ακομα ελπιζω δυστυχως...το οποιο με εχει διαλυσει συναισθηματικα αλλα ειμαι ακομα εκει.ξερω εγω φταιω κανεις αλλος...

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #39 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 11:28:27 πμ »
black8 καλημερα,

μην πιεζεις τον εαυτο σου για κατι,
ο χρονος θα δειξει οτι ειναι να γινει και οταν ολα τελειωσουν θα κανεις τον απολογισμο σου  :|p

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #40 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 11:40:40 πμ »
Οντως πιεζομαι παρα πολυ.και ολη αυτη η πιεση μου βγαινει σε ανυπομονεσια και πιεση προς τον αλλον.τον εχω πιεσει για να βρεθουμε γιατι ειχα αναγκη να τον δω.εχω παρακαλεσει.σε σημειο που εχω χασει και αξιοπρεπεια και εγωισμο.και αναρωτιεμαι ποσο χαμηλα μπορω να πεσω για κατι;για κατι ομως που θελω πολυ και το αγαπαω και δεν μπορω να το εγκαταλειψω;του εχω πει οτι αν με θελει στη ζωη του θα ειμαι εκει.αν οχι να με διωξει.ακομα ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω λαβει.και το μονο που μπορω να κανω οπως ειπατε ειναι να περιμενω.αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο ολη αυτη η αναμονη

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #41 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 11:48:53 πμ »
και το μονο που μπορω να κανω οπως ειπατε ειναι να περιμενω.αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο ολη αυτη η αναμονη

οχι εγω τουλαχιστον δεν ειπα μονο αυτο,
μπορεις παραλληλα να κανεις την ζωη σου,
να βγαινεις βολτες και να γνωριζεις κοσμο η οτι αλλο σου αρεσει.
Αυτο το σκεφτηκες καθολου?

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #42 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 12:08:57 μμ »
Δυστυχως δεν εχω ορεξη για τιποτα.εχω χαθει απο τους παντες γιατι απλα δεν εχω ορεξη ουτε να μιλαω σε κανεναν ουτε να βγαινω με κανεναν.στη σχολη μου πια δεν παω και αμα παω καθομαι στη βιβλιοθηκη και διαβαζω για αρκετες ωρες.και μετα παλι σπιτι.ουτε μονη μου θελω να παω καπου ουτε καν να περπατησω γιατι σκεφτομαι συνεχεια και δεν θελω αλλο να σκεφτομαι και να με πιανουν τα κλαματα.

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #43 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 07:06:18 μμ »
ενταξει δεν χρειαζεται να μπλεξεις σε χοντρα γλεντια  ;)
κατσε και λιγο να σκεφτεις και οταν ηρεμησεις θα τα δεις με αλλο ματι ολα  :-a

Αποσυνδεδεμένος black8

• Απλό μέλος
  • **
    Sad
« Απάντηση #44 στις: 15 Δεκέμβριος 2013, 07:20:30 μμ »
Οσο και να σκεφτω μπερδευομαι ακομα περισσοτερο και η ηρεμια ειναι κατι που μου λειπει πολυ.ισως φταιει οτι ακομα ειμαι σε διαδικασια αναμονης.και δεν φευγω.και εκτος αυτου ακομα αναρωτιεμαι αν εχει επαφη και με αλλες γυναικες.και οταν ρωταω απαντηση δεν παιρνω.τα βραδια δεν κοιμαμαι γιατι δεν μπορω να ησυχασω.και γενικοτερα ολη μερα δεν κανω τιποτα αλλο παρα να σκεφτομαι που εφταιξα και γιατι δεν μπορω απλα να σταματησω να νοιαζομαι....

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory