Αποστολέας Θέμα: Γειά σας  (Αναγνώστηκε 864 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mantalo

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σας
« στις: 30 Ιούλιος 2013, 08:53:03 μμ »
 ???  :P :P ???  γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ.Είμαι 14 χρονών και σας γράφω μπας και με βοηθήσετε καθόλου γιατί δεν ξέρω και εγώ τι έχω.Αρχικά,θέλω να σας πω ότι εδώ που είμαι για καλοκαίρι δεν έχω κανέναν φίλο και για να περνά η ώρα την χαραμίζω στον υπολογιστή.Το πρόβλημα μου είναι τα περιτά κιλά είμαι 1,78 και 91 κιλά.Αν και αρκετά βαρύς δεν έχω μεγάλη κοιλιά αλλά έχω βάρος σε όλο μου το σώμα(μπούτια,κώλος :'( ) καμιά συμβουλή πως να τα χάσω; :-da

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Γειά σας
« Απάντηση #1 στις: 01 Αύγουστος 2013, 11:47:23 πμ »
Καλως ηρθες Mantalo  ;)

προσεχε μονο το τι γραφεις (και τι διαβαζεις) στο ιντερνετ γιατι εισαι σε μια ευαισθητη ηλικια.
Στο παρον φορουμ επιτρεπονται χρηστες μονο πανω απο 18 ετων....
Επι του παροντος ομως, οι ερωτησεις σου πιστευω ειναι απλες
και δεν ενεχουν τους συνηθης κινδυνους του ιντερνετ.

Στο θεμα μας,

δυο πραγματα πρεπει να προσεξεις:
Διατροφη και ασκηση και καντο τωρα που εισαι μολις 14 ετσι ωστε να εχεις ομαλη εφηβεια.
Θα σου προτεινα αρκετο κολυμπι (αν εχεις κοντα θαλασσα) η καθημερινο τρεξιματακι
και να προσεχεις την διατροφη σου περιοριζοντας την πιο πολυ σε σαλατες και φρουτα.

Οταν τελειωσεις τις διακοπες σου, να συνεχισεις πιο οργανωμένα την αθληση σου
και να πας σε ενα διατροφολογο να σου πει πιο επιστημονικα τι αποφευγεις να τρως και τι να εχεις
στο καθημερινο σου γευμα.
Μπορει να σου φαινεται ασοβαρο και παραπανω εξοδο, ωστοσο μετα απο χρονια
θα εκτιμησεις οταν θα εχεις ενα καλο και ισορροπημενο σωμα.
Εισαι τυχερος (και εξυπνος θα ελεγα) που απο τοσο μικρος προβληματιζεσαι,
προχωρα με θαρρος και μην τεμπελιαζεις σε  :-gm

:-be
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Mantalo

• Αρχάριο μέλος
  • *
« Απάντηση #2 στις: 01 Αύγουστος 2013, 02:00:21 μμ »
ττελικά οκ.Μίλησα με τον μπαμπά μου(γιατρός)και μου  εξήγησε κάπως τα πράματα.Μου είπε οτι πάνω από 3 κιλά το μήνα δεν είναι υγιές και μου είπε τί να προσέχω και πόσες θερμίδες πρέπει να πέρνω την ημέρα για να χάσω ένα κιλό σε 14 μέρες και ήδη ξεκίνησα εδώ και 3 μέρες.Απορώ γιατι δεν το είχα σκεφτέι πιο νωρίς  |m

Αποσυνδεδεμένος Only

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #3 στις: 07 Αύγουστος 2013, 03:35:21 μμ »
Αρα εισαι πολυ τυχερος που εχεις μπαμπα γιατρο,ακολουθησε αυτα που σου ειπε ο μπαμπας σου κι ο jimb και δε θα χασεις :)

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory