Αποστολέας Θέμα: ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ,ΜΗΝ ΜΕ ΑΠΟΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ,Δ Ε Ν ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!  (Αναγνώστηκε 11227 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kavourina1974

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
]σας παρακαλω βοηθηστε με! ! ! Πριν εναμιση με δυο χρονια περιπου,γνωρισα εναν 25αρη απο την ξανθη.εγω ειμαι 38 απο ηρακλειο κρητης.γιναμε αμεσως φιλοι,γιατι μοιαζουμε πολυ σα χαρακτηρες,σχεδον σε ολα.στην πορεια τον ερωτευτηκα.μιλαγαμε τηλεφωνο καθε ξημερωμα ανελλιπως,αυτος με επαιρνε δηλ,και παντα με νοιαζοτανε,με εψαχνε αμα δεν εδινα σημεια ζωης. . .αυτος ερωτευεται απ το ιντερνετ κυριως,κανει. . ."σοβαρες σχεσεις",σεξ,ακομα και γαμο στο ιντερνετ και το τηλεφωνο. . .τα χε φτιαξει και με μια που την ειχα σαν αδερφη μου,και αυτη του εβαζε συνεχεια λογια για μενα μεχρι που μας τη χαλασε τελικα,οριστικα,ενω εκεινη εχει παρει το μισο τσατ,και εχει πεισει τον λεγαμενο οτι αυτοι ειναι πλασμενοι ο ενας για τον αλλο,ενω στην πραγματικοτητα του φερθηκε αθλια και στο ιντερνετ και απο κοντα οπως ειπε ο ιδιος.εγω παλι,τον βοηθουσα με τα γκομενιακα του,παροτι επεσα μεσα σε ολα,οτι αυτες τον κοροιδευανε,και μεχρι δουλεια εψαχνα να του βρω!και αυτη την πιστευει σαν θεα του!εμενα με λεει ψυχακι,επειδη του ειπα ποσο τον αγαπαω και με διαολοστειλε επειδη του ειπα οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του,και με απειλησε μεχρι και με αστυνομια!και ολα αυτα γιατι λεει ηθελα να τον χωρισω απο ολες,και με αυτη που ειναι τωρα μια αθηναια,επειδη δεν πολυμιλαγαμε και την εσβησα,με ειπανε ψυχακι και οι 2 και με εσβησε απο παντου,και αλλαξε τηλεφωνα,και γιναμε κολος.βριστηκαμε,απειληθηκαμε,σκατα ολα!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΤΕ,ΘΕΛΩ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ,ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ?

Αποσυνδεδεμένος anonymous

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
ναι μπορεις να τους ξαναπλησιασεις.....κανε καινουριους λογαριασμους με αλλα ψευδωνυμα..τοσο απλα...ετσι κ αλλιως στην πραγματικοτητα δεν συμβαινει κατι απ ολα αυτα...

• Απλό μέλος
  • **
οχι βρε αρτ.εμεις μιλαγαμε και τηλ και εννοω υπαρχει καμια μεθοδος να τον ξαναπλησιασω ποτε απο κοντα?γινεται ποτε να σε ξαναδεχτει ο αλλος οταν σε εχει διαγραψει τελειως?

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
καλημερα, καταρχην δεν θα σε αποπαρει κανεις, μπορουμε ομως να σου εξηγησουμε 2-3 πραγματα....

Αν καταλαβα καλα, ειχατε στησει μια εικονικη ιστορια σε ενα τσατ και εκει μεσα ειχατε μια εικονικη ζωη, το καταλαβα καλα?
Απο οσο λες ειχατε φιλικες η ερωτικες σχεσεις, πλακωματα, διαφωνιες κλπ....
Δεν ξερω αν σου ειναι διακριτο το τι σημαινει, κανω μια τετοια εικονικη επαφη και τι σημαινει το κανω στη καθημερινοτητα μου.
Γραφεις οτι ταιριαζατε σε πολλα κλπ.... χωρις ομως να το εχεις ζησει.
Πιστευεις  οτι αν τα ζουσατε ολα αυτα μαζι, θα ηταν το ιδιο χαρωπα και εσες το ιδιο ερωτευμενοι?
Επετρεψε μου να αμφιβαλλω.

Αν θες ακριβης απαντηση στο ερωτημα σου, σου απαντησε ηδη η αρτ, κανεις ενα καινουριο λογαριασμο και συνεχιζεις,
Αλλα θα σου πω οτι συνεχιζεις μια ιστορια με στρεβλωσεις.
Το ιντερνετ εχει πολλες στρεβλωσεις εκτος απο τα καλα του.
Και μια στρεβλωση τετοια ειναι να σε απορροφησει η οθονη και να προσπαθησεις να κοινωνικοποιηθεις μεσω αυτης.

Καταλαβαινω οτι ισως στο ηρακλειο να μην εχεις πχ παρεες, αλλα εχεις λαθος να πιστευεις οτι θα της βρεις στο νετ.
Παρεα που δεν πινεις ποτε ενα καφε η ενα κρασακι η αλλη επαφη, δεν ειναι παρεα αλλα ψευδαισθηση.
Η φιλικη μου συμβουλη ειναι οτι προχωρας σε λαθος μονοπατι και εκει μεσα ρωτας πατησα αγκαθια, τι να κανω?
Η απαντηση δεν ειναι βγαλε το αγκαθι, αλλα αλλαξε μονοπατι....

Καλως ηρθες στο φορουμ, και αν συνεχισεις στη παρεα εδω καλη παραμονη  :-b
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος Sara

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Worried
    Worried
Παρεπιπτώντως να σας πω για κάτι που έμαθα πρόσφατα:  ο Χάρης Βαρθακούρης, ο γιος του Γιάννη Πάριου ,την νυν γυναίκα του ,την γνώρησε μέσω facebook... Γνωριστήκανε λοιπόν μέσω φβ, παντρευτήκανε και έχουνε τώρα 2 παιδάκια...Αυτά. Μην υποτιμάτε λοιπόν τις σχέσεις από το ίντερνετ! :)) :)) :))

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
για να παντρευτηκαν ομως θα βρεθηκαν απο κοντα ε? εκτος αν το εκαναν και αυτο ιντερνετικα...  :/c

Κανεις δεν υποτιμαει τιποτα ριτα, αρκει το καθε τι να εχει την σωστη του διασταση.
Γνωριμια μεσω ιντερνετ ειναι πολυ συνηθισμενο και φυσιολογικο να κανεις,
αλλα οχι σχεση η οποια αλλη επαφη.
Ειτε γνωρισεις τον συντροφο της ζωης σου, απο το ΦΒ ειτε σε μπαρακι ειναι το ιδιο πραγμα,
αρκει μετα την γνωριμια να προχωρησεις σε κανονικη σχεση και να μην μενεις στο ιντερνετικο κομματι.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Απλό μέλος
  • **
 :||.τζιμακο μου,δεν εχει να κανει με το ειδος επικοινωνιας.ειτε ειναι ιντερνετ ειτε τηλ ειτε εξω στο δρομο,η κοροιδια ειναι παντα κοροιδια και οπως λεει κι ο αδερφος μου,ολα σε ΑΥΤΗ τη ζωη πληρωνονται!οταν λοιπον καποιος σου εχει πει εξ αρχης οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σου,παροτι εσυ τον βλεπεις αδερφικα και συνεχιζεις να του φερεσαι τρυφερα,να τον ψαχνεις,να του λες δε σε αφηνω με τιποτα,και μετα ξαφνικα τον κατηγορεις για ολα τον βλαστημας,τον σβηνεις,και εχεις και το θρασος να απειλεις με αστυνομια,ε τοτε αυτος σου φταιει?ε μην τρελαθουμε!οταν δινεις εσυ ο ιδιος θαρρος και δικαιωματα,ε τι να σου κανει κι ο αλλος.οι ανθρωποι δεν ειναι κουρδιστοι,να παιζεις και οταν βαρεθεις να τους χωσεις σε ενα παταρι και να τους ξεχασεις μεχρι να σαπισουν,ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος anonymous

• Ανώτερο μέλος
τον εχεις δει;;;

• Απλό μέλος
  • **
αρτ μου απο κοντα οχι.εναμιση χρονο τον εψηνα να παμε για ενα ρημαδη καφε και ολο μου λεγε θα ρθει η μερα θαρθει η μερα. . . Και πηγαινε με ολους εκτος απο μενα.τηλ μιλαγαμε.και ξαφνικα με τραβαει χ και με λεει ψυχακι και να παω στο διαολο και οτι εγω φταιω για ολα!μπαινεις μηπως στο zοο?

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
:||.τζιμακο μου,δεν εχει να κανει με το ειδος επικοινωνιας.ειτε ειναι ιντερνετ ειτε τηλ ειτε εξω στο δρομο,η κοροιδια ειναι παντα κοροιδια και οπως λεει κι ο αδερφος μου,ολα σε ΑΥΤΗ τη ζωη πληρωνονται!οταν λοιπον καποιος σου εχει πει εξ αρχης οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σου,παροτι εσυ τον βλεπεις αδερφικα και συνεχιζεις να του φερεσαι τρυφερα,να τον ψαχνεις,να του λες δε σε αφηνω με τιποτα,και μετα ξαφνικα τον κατηγορεις για ολα τον βλαστημας,τον σβηνεις,και εχεις και το θρασος να απειλεις με αστυνομια,ε τοτε αυτος σου φταιει?ε μην τρελαθουμε!οταν δινεις εσυ ο ιδιος θαρρος και δικαιωματα,ε τι να σου κανει κι ο αλλος.οι ανθρωποι δεν ειναι κουρδιστοι,να παιζεις και οταν βαρεθεις να τους χωσεις σε ενα παταρι και να τους ξεχασεις μεχρι να σαπισουν,ετσι δεν ειναι?

καβουρακι μου,
οντως ειτε ιντερνετ ειτε στο δρομο η κοροιδια.....
παρολα αυτα, να το δουμε λιγο πιο συγκεκριμενα?
Σου λεει καποιος σε ενα τσατ και με επικοινωνια ΜΟΝΟ μεσα απο την οθονη χωρις να εχεις βρεθει μαγουλο με μαγουλο που λεμε, οτι σε εχει ερωτευτει....
Ποσο πιιθανο το βλεπεις να ισχυει αυτο?
Ας υποθεσουμε ομως οτι εχεις σοβαρες πιθανοτητες για να βοηθησουμε την κουβεντα.
Μιλας λοιπον με το ωραιο παλικαρι και σε Χ χρονο, βρισκεστε....
Ομως εκει διαπιστωνεις οτι ειναι ξενερωτος....τοτε τι του λες αντε γεια?
Μα αφου πριν του ορκιζοσουν αιωνια αγαπη.... :-i μετα τιποτα?

Για να καταληξουμε,
καταλαβαινω οτι σε ενδιαφερει να βρεις τον ανθρωπο της ζωης σου και ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα στο πλανητη.
Ομως ξεκαθαρισε μεσα σου, οτι το ιντερνετ θα ειναι μονο το μεσο και οχι ο σκοπος.
Θα το βλεπεις σαν μια τεραστια πλατεια με ανθρωπους που ενδεχομενως θα σου κανει κατι κλικ και στη συνεχεια θα δεις κατα ποσο μπορεις με αυτο τον ανθρωπο να εχεις οντως κατι κοινο.

Στην περιπτωση σου, δεν γνωριζεις τι σοι ανθρωπος ειναι (παρα μονο οτι εχεις διαπιστωσει με λογια) μπορει να ειναι ολα αυτα τα οποια δεν εγκρινεις η δεν συμπαθεις.
Και μιλαω για πραγματα που να εχεις ζησει οχι για ιστοριες που εχεις ακουσει.
Προσεξε, αλλο μου λεει οτι στο ταδε ζητημα εκανα ετσι (και εσυ το βρηκες σωστο) και αλλο στο ιδιο ζητημα επραξε ετσι (και οντως επικροτω την σταση του)

Θυμισου οτι οι ανθρωποι κανουν σχεσεις, ερωτευονται βασει των κοινων τους βιωματων (στα καλα και στα κακα που λεμε...) και γιατι η σκεψη τους, η κινηση τους, αυτο που εμπνεουν μας δινει εντολη για να αυξηθουν οι σχετικες ορμονες (αναφορικα η ντοπαμινη) και ετσι να αισθανομαστε καλα για την κατασταση στην οποια βρισκομαστε.

Στο δικο σου στορυ εχεις αδικο?
οχι δεν εχεις αδικο αλλα εβγαλες την ψυχη σου σε ρωσικη ρουλετα....
Ειχες εκτεθει σε μια ιστορια με υψηλο ρισκο και οσο προχωραγαν οι ημερες το ρισκο αυξανονταν.
Δεν φανηκε να πηρες καποιο μετρο προφυλαξης, πχ να πεις στο τυπο θελω να βρεθουμε.... (ειτε ειναι ευκολο ειτε ειναι δυσκολο) οποτε οταν το θεμα ζορισε, φανηκε που ειναι το ψεμα και που η αληθεια.
Αν θες την γνωμη μου για τα οσα συνεβησαν θα μπορουσε το στορυ να τραβαγε πιο μακρια εσυ ν α δενοσουν περισσοτερο, ο πονος και η πικρια σου να ηταν πολυ πιο χειροτερος....

Δεν ξερω ποσο εμπειρη εισαι στο νετ,
αλλα βαλε κανονες στη ζωη σου.
Οταν γνωριζεις καποιο απο ενα διαδυκτικο τοπο και το στορυ γυρναει ερωτικα,
οσο πιο αμεσα γινεται προσπαθησε να βρεθειτε καπου με ασφαλεια.
Μην  συνεχιζεις και μην τρεφεις κατι τετοιο απο την οθονη.
απλα συνεχισε το φλερτ απο κοντα και οχι απο την οθονη.
Αλλιως εχεις πολλες πιθανοτητες να εχεις παρομοιες επιπλοκες....

χμμμμμ νομιζω οτι τελικα δεν σε αποπηρα ε? O:-)

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
αρτ μου απο κοντα οχι.εναμιση χρονο τον εψηνα να παμε για ενα ρημαδη καφε και ολο μου λεγε θα ρθει η μερα θαρθει η μερα. . . Και πηγαινε με ολους εκτος απο μενα.τηλ μιλαγαμε.και ξαφνικα με τραβαει χ και με λεει ψυχακι και να παω στο διαολο και οτι εγω φταιω για ολα!μπαινεις μηπως στο zοο?

ενταξει τωρα και εσυ 1 1/2 χρονο και δεν ψυλλιαστηκες κατι?
οσο για το zoo.... θα σε συμβουλευα να βρεις κατι καλυτερο... :-rl

• Απλό μέλος
  • **
εχεις δικιο για το zοο.

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
εμμμ πως.... κοψε λασπη και βαλε το ιντερνετ δευτερευον στο τροπο αναζητησης ανθρωπων.

• Απλό μέλος
  • **
αρτ μου και δημητρη μου,καταρχας ειστε τα πρωτα ατομα σε τσατ και φορουμ που με αντιμετωπιζουν ανθρωπινα,και αυτο γραφει μεσα μου!οσο για τα αλλα,του εχω πει επιμονα να βρεθουμε.ολο αυτο εκανα.και εγω ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι πρεπει οι ανθρωποι να βρισκονται απο κοντα.και πιστευω θα το καταφερω αυτο μια μερα και ας μου τραβηξε χ και ας μου παιζει το μαγκα ταμπουρωμενος στο σπιτι του!να με κοιταξει μ ι α φορα στα ματια να δω τι @@@ εχει,που μου ειπε οτι θα του τα κλασω κιολας!μαγκια σου λεει ο αλλος!τι να πεις. . .να στε καλα ρε παιδια.εχω και fb (κατ ταμ).

Συνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
ενταξει εισαι θυμωμενη, εχεις απορριψη ολα αυτα ειναι κατανοητα και οτι νιωθεις ειναι φυσιολογικο μην τρελενεσαι :)

Λες οτι θα το παλεψεις για να βρεθειτε... τι θα κερδισεις ομως με αυτο?
για ερωτα πας οχι για πολεμο  :-f3
Αν θες να ακουσεις μια σοφη συμβουλη (οποτε την καταλαβεις δεν ειναι απαραιτητο σημερα να σου κανει) κοψε ροδα μυρωμενα. Φυγε μακρια και μην κοιτας πισω σου, ακομα και να δεις μια παραξενη στροφη και να σου μιλησει βαλε το δικο σου Χ.
Εχεις ηδη χασει χρονο απο την ζωη σου φροντισε τον εαυτο σου και μην σπαταλας αλλο τετοιο χαμενο χρονο.

Για τα υπολοιπα που λες,
χαχαχα μιλαει η εμπειρια  :-da
Για να μην  κανουμε τους εξυπνους, εχουμε φαει και εμεις τα μουτρα μας κανοντας παρομοια πραγματα, καποτε ομως βαριεσαι να κανεις τα ιδια λαθη και λες εεε φτανει....
Κανεις δεν εγινε εξυπνος αν στην περπατησια του δεν πατησε αγκαθια... καλη σου νυχτα
και ολα θα πανε καλα  :-S