Αποστολέας Θέμα: Δεν ξέρω τι να κάνω.......  (Αναγνώστηκε 973 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niaou1983

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
Δεν ξέρω τι να κάνω.......
« στις: 05 Ιούλιος 2012, 12:42:28 μμ »
Γειά σας,
Έχω ενα μεγάλο προβλημα που αρχίζει να μου καταστρέφει καθημερινα την διάθεση. Εδω κ 10 χρόνια εχω δεσμο με ενα παιδι που το αγαπώ παρα πολυ!!! Εχουμε περάσει πολλα μαζι , θανάτους , επιτυχίες , σπουδές , φανταρικα , μεταπτυχιακά και αλλα πολλα!!! Τωρα που τελείωσαμε τις υποχρεώσεις μας του ζήτησα να σοβάρεψουμε την σχέση μιας κ εφτασα 29 χρονων και αυτος 30. Μου λέει συνέχεια ότι περιμένει λεφτα για να το οργανώσουμε αλλα δεν ερχονται τα ριμάδια ενα 4 μήνο τώρα. Χώρις να τον πιέσω με πήγε και είδαμε βέρες και μονοπετρα αλλα αυτη η αναμονή πραγματικά με σκοτώνει...... Εχω αφήσει τα πάντα πίσω μου (δουλειά, μεταπτυχιακο) και στο μυαλό μου έχω μόνο αυτο....... Θέλω να πιστεύω ότι δε4ν με κορουδευει αλλα δεν ξέρω κιόλας.... Αντιδρα μερικές φορές κ αλλες φορές μου αναλύει πως σκεφτεται την ζωή του μαζι μου........ Αν και είναι απο σχετικά ευπορη οικογένεια λέει ότι θέλει να αγοράσει τα κοσμήματα με λεφτα απο την δουλεια του κ όχι να πάρει απο τους δικούς του. Σας παρακαλώ απαντηστε μου πως βλέπετε την όλη φάση???? Με κορουδευει η απλα περιμένει όντως τα λεφτά??? Αρχισα να τρελενομαι κ να αγχονομαι.....  Νοιώθω ότι δεν μ΄αγαπά , και τώρα που θέλω να σοβαρέψει η σχέση σκεφτεται να με παρατήσει!!  :wc

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: Δεν ξέρω τι να κάνω.......
« Απάντηση #1 στις: 05 Ιούλιος 2012, 01:38:23 μμ »
καταρχην ολα αυτα τα ομορφα που ειπες δεν τα πετας ετσι....
Μπορει να σε κοροιδευει, μπορει και να φοβαται, η μπορει απλα να θελει να βαλει την ζωη του (σας) σε σωστη βαση.

Ασχετα ομως απο το τι συμβαινει.
μηπως πρεπει να κανετε καταρχην ηρεμες διακοπες και εκει να το συζητησετε σε βαθος?
Εννοω δηλαδη να καταθεσεις τις αγωνιες σου, αλλα στο τελος να βαλεις τα ορια σου.
Αν υποθεσουμε οτι ειναι καλων προθεσεων, για ποσο υπολογιζεις μπορεις να περιμενεις μεχρι να μαζεψει τα λεφτα για το μονοπετρο? :-hm
1 χρονο? 3 η 5?

Για παραδειγμα μπορεις να πεις οτι θες να παντρευτεις μεσα στο επομενο ετος, παραπερα δεν παει και οτι εχει μαζεψει για το μονοπετρο εχει καλως. Ας βγει και λιγο τσιγκινο δεν πειραζει.

Πρεπει λοιπον καταρχην να δεις τα δικα σου ορια (τα οποια φαινεται οτι δεν τα γνωριζεις) και στη συνεχεια να τα συζητησεις.
Εκει θα δεις τι ακριβως συμβαινει η τουλαχιστον θα ξεκαθαρισει καπως το τοπιο.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"