Αποστολέας Θέμα: λύσε τα μαλλιά σου...  (Αναγνώστηκε 6925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anonymous

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
λύσε τα μαλλιά σου...
« στις: 02 Μάιος 2012, 06:01:39 μμ »
 ναι αλλα τωρα που τα ελυσες δεν πιστευω να δω...ουρες,ψαλλιδα,που αποδεικνυουν οτι εχεις να τα κοψεις απο περυσι το καλοκαιρι....γιατι αυτο δεν ειναι κουρεμα...ειναι το θριλερ"ξερω τι εκανες περυσι το καλοκαιρι"...

οτι πιο βασικο για μια ωραια και κομψη κωμη ειναι ενα ωραιο κουρεμα προσαρμοσμενο στις απαιτησεις:
του σχηματος του προσωπου
στην ποιοτητα της τριχας
στο στυλ που σας αντιπροσωπευει...
στην μοδα

σε ενα οβαλ προσωπο με ιδανικες αναλογιες,θε ελεγε κανεις ταιριαζουν ολα τα κουρεματα...λαθος,σε ενα οβαλ προσωπο πρεπει να αναδειξουμε τις ιδανικες αναλογιες του, επομενως προτιμουμε κοντα κουρεματα,και με λεπτα και ομορφα χαρακτηριστικα τα λεγομενα "αγορε"
σε ενα μακροστενο προσωπο με μεγαλο μετωπο,εκεινο που ζηταμε ειναι να το κανουμε μεσω του κουρεματος να φαινεται πιο οβαλ....επομενως πρεπει να μειωσουμε το μηκος(οχι δεν τις κοβουμε το κεφαλι)εδω ταιριαζουν παρα πολυ οι φραντζες και μαλιστα οι ασσυμετρες που ειναι και πολυ της μοδας....αποφευγουμε μυτες μπροστα που να ξεκινουν απο πολυ ψηλα μπροστα..και σε προσπαθουμε για πιο στρογγυλες γραμμες
αντιθετα ενα στρογγυλο προσωπο θα κοιταξουμε να δημιουργει την αισθηση οτι εχει και καποιες γωνιες...αποφευγουμε φραντζες,κοντες στρογγυλες γραμμες...επιδιωκουμε εντονες γωνιες στις γραμμες μας...οπως ασυμμετρα καρε
ενα τετραγωνο  προσωπο οπως αντιλαμβανεστε εχει προβλημα γωνιων τις οποιες θελουμε να απαλυνουμε....οποτε λεμεναι στις φραντζες και ειδικα στις ασσυμετρες,ναι στο μηκος....οχι στα κοντα καρε και ειδικα στα τετραγωνα ή στις τετραγωνες γραμμες γενικα...προτιμουμε πιοστρογγυλες και παραλληλες γραμμες...

η ποιοτητα του μαλλιου διαφερει,εχουμε μαλλια ισια ,σγουρα,λεπτα,χονδρα,κατσαρα ....δεν μπορουμε να εχουμε ενα ασσυμετρο κοντο καρε σε ενα σγουρο μαλλι,διοτι θα θελει πιστολακι καθε φορα που θα λουζομαστε,για να φαινεται...επομενως αναλογα με την ποιοτητα του μαλλιου επιλεγουμε και κουρεμα....

δεν ξεφευγουμε απο το στυλ μας,ας μην ξεχναμε οτι το κουρεμα ειναι κατι που δεν αλλαζει ευκολα παρα μονο οταν ξαναμεγαλωσει το μαλλι,επομενως πρεπει να λαβουμε σοβαρα εαν μας αντιπροσωπευει το συγκεκριμενο στυλ που αναδυκνυει το κουρεμα που επιλεξαμε.

η μοδα ναι μεν αλλαζει αλλα στο μαλλι θα ελεγα οτι παραμενουν πολλα διαχρονικα κουρεματα...την μοδα φυσικα και την λαμβανουμε υποψιν εφοσον μπορουμε να την προσαρμοσουμε στο δικο μας κεφαλι...

Αποσυνδεδεμένος OnlyHappy

• Ανώτερο μέλος
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mood: Silly
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
Απ: λύσε τα μαλλιά σου...
« Απάντηση #1 στις: 02 Μάιος 2012, 07:18:56 μμ »
ναι αλλα τωρα που τα ελυσες δεν πιστευω να δω...ουρες,ψαλλιδα,που αποδεικνυουν οτι εχεις να τα κοψεις απο περυσι το καλοκαιρι....γιατι αυτο δεν ειναι κουρεμα...ειναι το θριλερ"ξερω τι εκανες περυσι το καλοκαιρι"...

(όλα τα βλέπει? ) , το κεφάλι μου είναι στρογγυλό σαν το φεγγάρι....(δεν κάνω πλάκα....)...καμιά καλή πρόταση? ? ? ? ?
Είμαι καλά!!!!

• Ανώτερο μέλος
« Απάντηση #2 στις: 02 Μάιος 2012, 07:23:56 μμ »
(όλα τα βλέπει? ) , το κεφάλι μου είναι στρογγυλό σαν το φεγγάρι....(δεν κάνω πλάκα....)...καμιά καλή πρόταση? ? ? ? ?

αν εννοεις το προσωπο....τοτε προτιμησε πιο strait γραμμες δηλαδη μηκος εως τον ωμο ισια κομμενα απο κατω,και εντονες μυτες μπροστα....

Αποσυνδεδεμένος lalala

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Mischievous
    Mischievous
  • Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΑ
« Απάντηση #3 στις: 03 Μάιος 2012, 09:43:07 πμ »
εχω φυσικα σγουρα μαλλια
τωρα τα εχω αρκετα μακρυα ,δεν ειναι ολα στο ιδιο μηκος,και με λιγες φραντζες οχι κοντες γτι η κοντη δεν μου στρωνει.
θελω για το καλοκαιρι να τα κοντυνω λιγο παλι σε ασυμετρο μηκος στο μηκος του λαιμου πχ λιγο πανω απο τους ωμους,επειδη εχω παρα πολλα μαλλια γινεται αραιωση με καποιο τροπο?μια φορα μια κομμωτρια μου τα ειχε παρει με ξυραφι λιγο αυτο ειναι αραιωση?αλλα δεν ειδα και τρελη διαφορα
ΓΙΝΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ :)

• Ανώτερο μέλος
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
« Απάντηση #4 στις: 03 Μάιος 2012, 11:14:37 πμ »
Αυτό που όταν έχουνε πολλά μαλλιά τους ενοχλεί με στέλνει.......Νέφος.....λυπήσουμε....τα δικά μου είναι απλά ηλίθια και ίσια....

:[c  αχ δεν μπορώ....άκου αραίωση.....  :[c

:D :D
Είμαι καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος lalala

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Mischievous
    Mischievous
  • Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΑ
« Απάντηση #5 στις: 03 Μάιος 2012, 11:16:16 πμ »
δωσε μου τα απλα ισια σου να σου δωσω τα πολλα δικα μου  :-W
ΓΙΝΕ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ :)

• Ανώτερο μέλος
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
« Απάντηση #6 στις: 03 Μάιος 2012, 11:24:24 πμ »
Με μεγάλη μου χαρά.....ήμαρτον δηλαδή..... :))  :))  :))
Είμαι καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος SANDY

• Πλήρες μέλος
  • Mood: Relaxed
    Relaxed
« Απάντηση #7 στις: 03 Μάιος 2012, 11:33:08 πμ »
τα δικα μ ειναι μακρια μεχρι τον
(click to show/hide)
:|s   

• Ανώτερο μέλος
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
« Απάντηση #8 στις: 03 Μάιος 2012, 11:42:40 πμ »
μήπως είσαι απλά τόοοοοσο ψηλό πόδαρη ?? ??  :D   :D
Είμαι καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος SANDY

• Πλήρες μέλος
  • Mood: Relaxed
    Relaxed
« Απάντηση #9 στις: 03 Μάιος 2012, 11:46:39 πμ »
χαχαχαχαχαχαχα...
λες να εχω τετοια προσοντα???
:|s   

• Ανώτερο μέλος
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
« Απάντηση #10 στις: 03 Μάιος 2012, 12:38:40 μμ »
όπως και να τα έχω κουρέψει ....τελικά μόνο το καρέ μου πάει.....δεν είναι ατυχία?  :(
Είμαι καλά!!!!

• Ανώτερο μέλος
« Απάντηση #11 στις: 03 Μάιος 2012, 05:44:02 μμ »
εχω φυσικα σγουρα μαλλια
τωρα τα εχω αρκετα μακρυα ,δεν ειναι ολα στο ιδιο μηκος,και με λιγες φραντζες οχι κοντες γτι η κοντη δεν μου στρωνει.
θελω για το καλοκαιρι να τα κοντυνω λιγο παλι σε ασυμετρο μηκος στο μηκος του λαιμου πχ λιγο πανω απο τους ωμους,επειδη εχω παρα πολλα μαλλια γινεται αραιωση με καποιο τροπο?μια φορα μια κομμωτρια μου τα ειχε παρει με ξυραφι λιγο αυτο ειναι αραιωση?αλλα δεν ειδα και τρελη διαφορα

αραιωση μπορει να γινει ως κουρεμα....δηλαδη αν σε βολευει καποιο φιλαρισμα
αλλα μπορει να γινει απλα ως τεχνικη σε καποιο αλλο κουρεμα....ναι μπορει να γινει και με ξυραφι....και με το ειδικο ψαλιδι αραιωματος,και με το κανονικο ψαλιδι...προσωπικα το ξυραφι δεν μου αρεσει καθολου γιατι μετα αγριευει την τριχα πολυ.

δεν εχω  καταλαβει βεβαια τι εννοεις ασυμμετρο.....εγω λεγοντας ασσυμετρο εννοω

αλλο μηκος απο την μια πλευρα αλλοαπο την αλλη,το λεω για να μην μπερδευομαστε με το φιλαρισμα.

• Ανώτερο μέλος
« Απάντηση #12 στις: 03 Μάιος 2012, 05:55:36 μμ »
η ταση φετος θελει...

• Ανώτερο μέλος
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
« Απάντηση #13 στις: 03 Μάιος 2012, 06:18:27 μμ »
Και όμως δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να μου κάνει την χάρη να σταθεί το μαλλί μου έτσι......με σπρέι τσιμέντου και πάλι χλωμό.....

Δράμα.... |m
Είμαι καλά!!!!

Συνδεδεμένος jimb

• Ανώτατο μέλος
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #14 στις: 03 Μάιος 2012, 06:20:00 μμ »
εγω πως να τα κανω?  :-W
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"