Αποστολέας Θέμα: Δίλημμα μετά από απρόβλεπτη εξέλιξη  (Αναγνώστηκε 117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jasmine1744

• Αρχάριο μέλος
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
Δίλημμα μετά από απρόβλεπτη εξέλιξη
« στις: 23 Ιούνιος 2018, 10:53:09 μμ »
Εδώ και κάποιους μήνες είμαι τρελά ερωτευμένη με έναν άνθρωπο που από την αρχή ήταν κρύο-ζέστη μαζί μου. Πότε πολύ κοντά ψυχικά και σωματικά (χωρίς όμως ποτέ να ολοκληρώσουμε τη σχέση μας ενώ κάποιες φορές κοιμόμασταν μαζί) και πότε να μου λέει πως δεν είναι ερωτευμένος και να με διώχνει ή να απομακρύνεται. Ξέροντας πως έχει υποστεί κακοποίηση στην παιδική του ηλικία και έχει περάσει από τραυματικές ερωτικές σχέσεις θεώρησα ότι όλη αυτή η συμπεριφορά οφείλεται σε αυτά. Χθες όμως, εντελώς συγκυριακά, έμαθα ότι πάσχει από μια σοβαρή - ψυχοσωματική προφανώς - ασθένεια με υφέσεις και εξάρσεις την οποία με πολλή προσπάθεια κρύβει από όλους. Αυτό με σόκαρε και ενώ ήμουν αποφασισμένη να ξεκόψω τελείως για να δω αν θα με διεκδικήσει πίσω στη ζωή του (πάντα με είχε δεδομένη) ή αλλιώς να φύγω μια για πάντα, τώρα αναρωτιέμαι μήπως πιο σωστό θα ήταν να μείνω σταθερά κοντά του, ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα μοιραστεί το μυστικό του μαζί μου και θα έχω την ευκαιρια να του δείξω ότι η αγάπη μου είναι τόσο δυνατή που δεν θα σταθεί σε αυτό που περνάει.
Έχω πελαγώσει, τι κάνουν σε τέτοιες περιπτώσεις; Τον αγαπάω τόσο μα τόσο πολύ..  :( :(

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory