Αποστολέας Θέμα: φιλιες  (Αναγνώστηκε 182 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rabbit

• Αρχάριο μέλος
  • *
φιλιες
« στις: 16 Ιούνιος 2018, 11:24:51 μμ »
Καλησπέρα,θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομη γίνεται. Είμαι 19, πέρυσι γνώρισα την καλύτερη μου φίλη και αρχίσαμε να κάνουμε πολύ παρέα.Ήμασταν σχεδόν όλη τη μέρα μαζί. Φέτος όμως το πρόγραμμα μου βάρυνε με διάφορες δραστηριότητες και δεν είχα τόσο χρόνο να τη βλέπω. Και από ΄δω ξεκινάνε τα προβλήματα. Στην αρχή ξεκίνησε να μου κάνει παράπονα ότι δεν έχω χρόνο να τη βλέπω και ότι δεν περνάει καλά γιατί μόνο όταν είμαστε μαζί διασκεδάζει. Μετά άρχισε να μου λέει οτι και όταν είμαστε μαζί δεν περνάει πολύ καλά γιατί δεν έχουμε τόσο χρόνο όσο είχαμε παλιά και ότι έχω αλλάξει (αυτό μάλλον ισχυεί). Μου ανέφερε συχνά ότι δεν θέλει να βρω άλλη παρέα και να την παρατήσω παρόλο που τη διαβεβαίωνα ότι αυτό δεν θα γίνει. Αν τύχαινε να βγώ με κάποιον άλλον πέρα από την ίδια μου έλεγε ότι ζηλεύει που περνάω καλά με τους άλλους και με το νέο μου χόμπι και τέλος αν περνόυσε μέρα χωρίς να την πάρω τηλέφωνο μέχρι το μεσημέρι το έκανε ολόκληρο θέμα.. Επί αρκετούς μήνες αισθανόμουν πολύ άσχημα γιατι κάθε φορά που βρισκόμασταν μαλώναμε για τα πράγματα που ανέφερα παραπάνω. Πλέον μου λέει ότι έχει μετανίωσει για όσα έκανε και όντως έχει σταματήσει σχεδόν όλες τις συμπεριφορες. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν νιώθω όπως πριν γιοα τη φιλία μας. Το έχει καταλάβει και μου λέει ότι δε θέλει να με χάσει και εγώ απαντάω ότι δεν θα γίνει αυτό. Τι να κάνω; Από τη μία δε νίωθω τιποτα παρα μόνο πίεση όταν είμαστε μαζί ( χωρις όμως τωρα να φταίει γιατί δεν κάνει κάτι κακό ), και από την άλλη έχω τύψεις, μου έχει σταθέι σε πολλά πράγματα και δε μου αρέσει που σκέφτομαι έτσι .

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
Απ: φιλιες
« Απάντηση #1 στις: 18 Ιούνιος 2018, 07:02:44 μμ »
εγω καταλαβα οτι αρχιζει η καθε μια και εχει δικα της διαφορετικα ενδιαφεροντα και φαινεται οτι η καθε μια αρχιζει να εχει διαφορετικους δρομους.
Ειναι καλο η κακο αυτο? τιποτα απο τα δυο, απλα ανθρωπινο.
Συνεχιστε να κανετε παρεα οποτε το εχετε αναγκη, εξηγησε στην φιλη σου οτι οι φιλιες ειναι εθελοντικες και οτι κανετε και αλλα πραγματα διαφορετικα αλλα απο την αλλη μπορειτε να κανετε και καποια κοινα οταν υπαρχει ελευθερος χρονος.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος rabbit

• Αρχάριο μέλος
  • *
Απ: φιλιες
« Απάντηση #2 στις: 20 Ιούνιος 2018, 02:20:26 πμ »
ευχαριστώ πολυ!!!

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory