Αποστολέας Θέμα: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο  (Αναγνώστηκε 10026 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margaritina

• Πλήρες μέλος
Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« στις: 28 Αύγουστος 2016, 10:19:27 μμ »
Ολα αρχιζουν ξαφνικα και τλειωνουν βιαστικα αυτο  που μπορει να  με χαρακτηρισεπτιν απο λιγο καιρο γνβρισα ενα.παιδι πουε εντυπωσιασε απο την πρωτη στιγμη αλλα δεν εξελιχθηκε οπως θα ηθελα.,Οταν συναντηθηκαμε.τυχαια νομιζω πτι υπηρξει ελξη μεταξυας και οι ματοες δεν ελειπαν.Αυτος μεπροσκαλεσε σε αυτο το παιχνιδι και.δεν μπορεσα να βαλω πολλους ορους .Αυτο υο παιδι ειχε κατι διαφορετικο που προσελκυσε.Γνωριστηκαμε σε ενα παρτυ κα.εκει αρχισαμε ναανταλλασσουμε ματιες συνεχως.Στημ.αρχη ηταν πολυ εκδηλωτικος αλλα μετα τπ επαιζε λιγπ.αδιαφπρος λαι.αυτπ με ξετρελανε.Εκανα ομως καποιες κινησεις που δεν επρεπε και πιστευω πως τα πραγματα θα πηγαιναν καλυτερα και θα εφερναν ενα αποτελεσμα.Βασικα δεν ξερω αν θα εκανα σχεση μαζι τοθ αλλα με γοητευει.Υπαρχπυν πμως εμποδια αλλα και πι πιστευω πως ειναι ματαιο να ασχουμαι μαζι του λογω αποστασης.Εκεινο το.βραδυ ηταν ιδιαιτερο γιενα πρωτη φορα ενιωσα ετσι .Δεν πηρα τα μαρια απο πανω τπυ και ισως αυτο να τον εκανε να δςιχνςι λιγοτςρο ενδιαφερον γιατι οπως ειναι γνωστο οταν φτυνεις τους αντρες αυτοι κολλανε.Τελος παντων το ενδιαφερον κορυφωθηκε οταν εγω και αλλα παιδια αρχισαμε να χορςευουμε και αυτος αρχισε να κοιταει επιμονα ωσπου ανεβηκε να.χοερεψεαζι μας και τοτε ξεκινησε η πολιορκια.Τα εχασα πραγματικα και.προτιμησα ν μην τομ κοιταω μα.αυτος συνεχιζε και μου υραβουσε.περισσοτερο το ενδιαφερον.Σαν να μην εφθανεαυτο εγινε αυτο που φοβομουν  χορεψαμε μαζι αλλα νομιζω οτι το εκανε επειδη καταλαβε οτι ανταποκρινομουν και ηθελς να το εκμεταλλευτει .Μετα στατησαμε για λιγο και.συνεχισαμε μεχρι που καυισαμε στο.ιδιο.τραπεζι λογω κοινωμ γνωστων αλλα δεν μιλησαμε καθου μονο κρυφες ματιες ριχναμε ετα απο λιγο εφυγα και πηγα στην παρεα που καθοταν απεναμτι απο το τραπεζι και παλι εριχνε ματιες.Αυτο ομως που με.αναστατσε ηταν οταν.βγηκα απο το.χορο αρον αρον λαι.οταν τελειωσε το τραγουδι εκανε σαν να εχασε κατι και.γθρισε.στο τραπεζι του.Οταν πηγα στημ τπυαλετα και.περασα απι μπροατα τπυ αυτος εκανε μια κινηαη που εδειχνε οτι.ηθελα να με ακολουθησει αλλα.δςν το εκανε..Επισης θελω να αναφερω οτι.πριν παμε στο παρτθ και.ημασταν στο σπιτι των κοινων γνωστων μας ηταν ευγενικος.μαζι και.συναμα ανησυχος ισως ενιωθε αβολα οπως και εγω.Εσεις τι πιστευετε για τη συμπεριφορα τπυ?Στο τραπεζι μαλιστα πουκαθομασταν τον ειδα που ψιθυτιζε κατι στον φιλο αλλ δεν ξερω αν αφορουσε εμενα.Το κακο ειναι πως εψασα επαφη μζι τπυκαι δεν μπορωνα σκςφτω τροπο για να ξαναμιλησω.Εκενο.το βραδυ τον σκεφτομιυν συνεχεια.Οταν εφυα απο το παρτυ δεν ηρθε να με χαιρετισει και απογοητευτηκα.Δεν θελω ομως να το αφησω ετσι.Βεβαια δεν ξερω αν ειμαι σε θεση να κανβ σχεση.Τι να σημαινουν ολα αυτα?

• Πλήρες μέλος
Απ: Νεα γνωριμια σε αδιεξοδο
« Απάντηση #1 στις: 28 Αύγουστος 2016, 10:54:10 μμ »
Δυο μηνες πριν τον γνωρισω ετυχε να δω ενα αλλο παιδι αλλα δεν εγινε απολυτως τιποτα.Με αυτον ηταν κατι διαφορετικο αλλα μου φαινεται οτι αδικα ασχολουαι μαζι του γιατι απο την πλευρα του δεν υπηρχε ουτε υπαρχει πραγματικο ενδιαφερον.ΟΥΦ!Γιατι τυχαινει να γνωριζω παντα ατομα με τα οποια δεν υπαρχουν πολλες δυνατοτητες να γινει κατι η αν γινει κατι στο τελος κατι παει στραφι?.Η αποσταση ειναι κατα κaποιον ττοπο ενα εμποδιο αλλα αυτο δεν δικαιολογει τιποτα.ΔΕν μπηκε καν στον κοπο να με γνωρισει καλυτερα να μαθει το ονομα μου απο που ειμαι τι κανω πως περναω το χρονο μου τις κλασσικες ερωτησεις τελος παντων.ΔΕν ξερω τι να υποθεσω.Απο τη μια σκεφτομαι εκεινο το βραδυ αλλα απο την αλλη λεω πως οτι ειναι να γινει θα γινει.Ολα εγιναν μονο μεσα σε μια μερα μετα χασαμε ο ενας τα ιχνη του αλλου.Να δωσω μια ευκαιρια?Να κανω κατι παραπανω?

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #2 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 05:22:17 μμ »
Εχει περασει καμποσος καιρος απο τοτε που σας εγραψα αλλα πραγματικα τωρα νιωθω την αναγκη να μου δωσετε μια συμβουλη.Ειδα καποιες περιεργες μεν ασαφεις δε κινησεις του αγοριου που γνωρισα τλευταια και σκεφτηκα να παρω την πρωτοβουλια να του μιλησω για την ακριβεια να του γραψω κατι.Φοβαμαι ομως γιατι δεν τον ξερω καθολου μονο λιγα πραγματα απο γνωστους μου.Αν ειναι σε σχεση και γινει φασαρια με την κοπελα του?Αν ισχυει κατι τετοιο φταιει και αυτος επειδη οι κινησεις αλλα εδειξαν τοτε.Το θεμα μου ειναι τετριμμενο το ξερω αλλα θελω μια.συμβουλη η επιλογη ξεκαθαρα ειναι δικη μου.Τι πρπει να κανω?

Αποσυνδεδεμένος anna129

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #3 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 06:07:18 μμ »
Πιστεύω πως ανεξάρτητα από την κατάσταση που είναι το παιδί (δηλαδή είτε έχει σχέση είτε όχι) δεν είναι κακό να εκδηλώνουμε το ενδιαφέρον μας ειδικά απο τη στιγμή που δεν ξέρεις ακριβως τι γίνεται. Απλά θα σου πρότεινα να το οδηγήσεις εσύ εν μέρει το θέμα εκεί και όχι να του πεις για αρχη τι νιωθεις ή πως τον βλέπεις. Η αλήθεια είναι πως αν θέλει να κάνει κάτι, την οποιαδήποτε κίνηση, θα την κάνει. Όλα είναι πολύ απλά στο μυαλό των αντρων. Αν λοιπον, για παραδειγμα, τον κοιτας λιγο πιο έντονα ή αν βρεθείτε κοντα στα πλαίσια παρεας θα μπορούσες να ανταλλάξεις λιγες κουβεντες μαζί του χωρίς να εκτεθεις απολυτα. Αν το βλέπει και εκεινος με τον ιδιο τρόπο το θεμα σας τοτε θα παρει αμεσως το πρασινο φως και θα κανει κινηση. Αν οχι, δεν θα κανει τιποτα. Γενικα ομως αν ζορίζεσαι πολύ και θελεις απλά να του μιλήσεις η να εκφρασεις καποια πραγματα τοτε καντο μην το σκεφτεσαι. Η ζωη ειναι πολύ μικρη για ντροπές!!!

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #4 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 07:40:58 μμ »
Τα πραγματα ομως δεν ειναι τοσο απλα.Τυχαια εχω δει περιεργα πραγ.ατα και πρεπει να τ διασταυρωσ για να δω ι στα αληθεια παιζει.Αν εχει σχεση τοτε τα δεδομενα αλλαζουν.Οταν τον πρωτοσυναντησα εφαγα σκαλωμα .Αυτο ομως που δεν μπορω μα υυμηθω ειναι ποιος απο τους δυο μας ξεκινησε υο παιχνιδι με τα βλεμματα.Σε καποια φαση που τον πλησιασαν για να περασω μπροστα του με κοιταξε ρ.αυτο το βλεμμα του.Πραγματικα ηταν κατι πρωτογνωρο για μενα.Τι να πρωτοπω!Πρεπει να τα περιγρψω με λεπτομερειες.

Αποσυνδεδεμένος anna129

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #5 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 08:17:17 μμ »
Καλά, μη δυσκολεύεις και πολύ τη ζωή σου. Τα πράγματα εμείς τα κάνουμε σύνθετα. Αν σου αρεσει πολύ κάνε κίνηση. Αν οχι, ασ το. Μην τρελαινεσαι για έναν άνθρωπο. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή. Τα συναισθηματικά θλεματα υποτίθεται τα έχουμε για να μας φτιάχνουν τη διάθεση, οχι για να μας προβληματιζουν. Ειδικα σε τετοιες εποχές.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #6 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 11:40:54 μμ »
Ναι συμφωνω με αυτα που λες αλλα τοθεμα ειναι οτι ακομη δεν ξερω τι ειναι αυτο που νιωθω ειναι ελξη ενθουσιασμος.Σκεφτηκα να κανω διακριτικη κινηση ωτε να μην καταλαβει αμεσως πτο ειμαι εγω να τον βαλω σε σκεψεις.Αυτο ομως που με.προβληματιζει ειναι οτι δεν ξςρω αν πητε το θαρρος απο μονος.του η ειδε απο τηπλευρα μου κατι και κινητοποιηθηκε.Αυτο το παιδι δεν ξερω κατα ποσο ηταν ο.εαυτος.του εκεινη τη στιγμη οταν γνωρισα.Δεν περιμενα να με.προσεξει.γιατι ενα τετοιο παιδι δεν νομιζω να κοιταζε καποια κοπελα αν εμενα.Αυτος   ειναι πιο εξωστρεφης,ανοιχτος,πμιλητικος φαινεται πτι ειναι μεσα σε ολα.Βασικα εχω ενα μικρο κομπλεξ με.την εμφανιση μου αλλα αυτο.ειναι αλλο θεμα.Δεν μου περασε απο μυαλο οτι θα με προσεχε.Θελω να μαθω ομως αυτος τι ενιωσε εστω και αυτο το συντομο χρονικο διαστημα της.γνωριμιας.Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα οπως λενε αλλα ο.τι και να ειναι αυτο εγω θελω να ξερω.Πως ομως?Πρεπει να μαθω πολλα ακομη γι αυτον για να κανω σωστες κινησεις.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
« Απάντηση #7 στις: 27 Σεπτέμβριος 2016, 11:48:00 μμ »
σαν τι πρεπει να μαθεις δηλαδη για να κανεις κινηση?
Οντως τα πραγματα ειναι απλα, το πρωτο πραγμα που κανει καποιος ειναι σε μια χαλαρη στιγμη,
πετας μια ατακα, παμε για κανα καφεδακι? αν σου πει οκ θα σε παρω τηλεφωνο να κανονισουμε (και σε παρει) θα παρεις ολες τις απαντησεις που θες.
Αν δεν σε παρει ποτε η δεν απαντησει θετικα με την προσκληση, θα μεινεις με τις αποριες.

Τα υπολοιπα ειναι θεωριες για να γεμιζουμε βιβλια.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #8 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 02:43:15 πμ »
Πρεπει να μαθω τι ανθρωπος ειναι και ολα τα σχετικα,αν ειναι σε σχεση γιατι υπαρχουν μερικοι που το παιζουν σε διπλο ταμπλο.Και να μου προτεινε να πηγαιναμε για καφε θα ημουν στην τσιτα.Οταν τον γνωρισα ημουν καπβς σφιγμενη αυτος μου μιλησε και.εγω ημουν σε απολυτη σιωπη απλως του εριχνα μερικα βλεμματα και χαμογελουσα.Τωρα τι υποθεσεις θα κανει εινα αλλη ιστορια μπορει να μηνε θυμαται καν.Ποιος ξερει?Δεν θελω να εμπλακουν τριτα προσωπα γιατι θα τα κανουν μουσκεμα λλα ουτε και.εγω ειμαι σιγουρη αν θα μπορουσα ολομοναχη.Οποτε?

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #9 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 09:53:15 πμ »
συνηθως το who is who καποιου το μαθαινεις μεσω κοινων γνωστων, κατι που εσυ δεν θες  :-hm
τι αλλο να κανεις δηλαδη? να το παρακολουθεις να δεις που παει?
Πλεον εδω και χρονια υπαρχει η λυση του FB, αν νομιζεις οτι θα βρεις ακρη κανε του αιτηση να γινεται φιλη.
Αλλα και παλι δεν το θεωρω λυση.

Λυση ειναι τα παραπανω που σου ειπα, και φυσικα ειμαστε επιφυλακτικοι με αυτον που παμε για καφε μεχρι να δουμε τι ρολο βαραει και αν μας κανει η του κανουμε.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #10 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 02:54:50 μμ »
Τα πραγματα μπορει να ειναι απλουστατα αλλα εγω τα βλεπω ετσι.Ισως εχω κανει τις σκεψεις μου κουβαρι μες το μυαλο αλλα επειδη τον τελευταιο καιρο εχω περασει ζορια και δεν μπορω να διακρινω τιποτα καθαρο στον οριζοντα τα αντιμετωπιζω ολα με ασαφεια.Οταν ερχεται στο μυαλο μου η εικονα του ταραζομαι γιατι θυμαμαι με την παραμικρη λεπτομερεια εκεινη την μερα που τον συναντησα.Δεν περιμενα ποτε ομως οτι θα μου εδινε σημασια ενα τετοιο παιδι γιατι θεωρησα οτι δεν ειμαι το κοριτσι των γουστων του.Δεν μου εχει τυχει τετοια περιπτωση σαν και αυτη για να ειμαι ειλικρινης γι αυτο δεν ξερω πως να το χειριστω.Δεν ειμαι και απολυτα βεβαιαη αν οι κινηεις εδειχναν κατι παραπανω απο συμπαθεια η αν αυτος ειναι το στυλ του.ΣΤΗΝ αρχη ειχαν στο μυαλο μου να του στειλω αιτημα αλλα δεν το εκανα αφου ουσιαστικα ειναι αγνωστος.Για μενα οσο παραξενο και να ακουγεται παιζει αρκετα σημαντικο ρολο αν το αγορι παρει απο μονο του την πρωτοβουλαι να πλησιασει μια κοπελα αν το ιδιο δεν δει την κοπελα να κανει τρομερα βηματα γιατι αν η κοπελ ατον κοιταζει συνεχεια μιμειται τις κινησεις για να την προσεξει ειναι φυσικο το αγορι να κανει την κινηση -μπορει να πεφτω και εξω σε οσα λεω.Σκεφτηκα να κανω κατι γι να δω αν θα αντιδρασει και δω καποιο φως στην ολη υποθεση αλλα δεν θελω να του ερθει στο μυαλο απο την αρχη οτι θα ειμαι εγω.Θ

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #11 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 03:07:04 μμ »
Θελω να τον ιντριγκαρω μρ τον τροπο μου αλλα μπορει να το αφησει παντελως αδιαφορο ολο αυτο.Αυτο που ζηταω ειναι να τον ξαναμιλησουμε και να πουμε πως ακριβως αισθανθηκε εκεινη τη μερα να ανταλλαξουμε εστω δυο κουβεντες.Ακομη και αν δεν γινει κατι σοβαρο γιατι ουτε και εγω νομιζω οτι ειμαι σε θεση να κανω σχεση ας το δουμε φιλικα και μονο τιποτα παραπανω.Αρχικα μπαινω καθημερινως και παρακολουθω το προφιλ του και καποια πραγματα με ενοχλουν-ξερω οτι και δεν ειναι και ο.τι καλυτερο να στηνω καρτερι στο fb για να δω τι θα κανει αλλα δεν εχω καποια κλυτερη ιδεα.Το βασικοτερο ομως που εππεπε να αναφερω απο την αρχη ειναι οτι ειμαστε απο αλλη πολη αλλα οι γνωστοι μου ειναι πολυ κοντινοι φιλοι με αυτο το παιδι οποτε καπως σωζεται η κατασταση.ΘΑα προτιμουσα εκεινη τη μερα να μην εκανε τιποτα να μην μου εδινε την παραμικργη σημασια ωστε να μην με βαζει σε σκεψεις.

Αποσυνδεδεμένος anna129

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #12 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 03:09:48 μμ »
Μη δυσκολεύεις τόσο πολύ τη ζωή σου για κάποιον που δεν έχετε κάνει ουσιαστικά κάτι!Όλα καλά! Έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου για να ασχολεισαι τόσο πολύ με τον καθένα που θα γνωρίζεις.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
« Απάντηση #13 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 03:50:22 μμ »

Για μενα οσο παραξενο και να ακουγεται παιζει αρκετα σημαντικο ρολο αν το αγορι παρει απο μονο του την πρωτοβουλαι να πλησιασει μια κοπελα

δεν ακουγεται παραξενο, αλλα δωσε του και εσυ λιγο αερα και θαρρος να κανει κινηση....
πλησιασε τον, πες ενα γεια, κατι δηλαδη για να παρει πασα να κινηθει.
Αν δεις οτι δεν κανει τιποτα, τοτε ειτε δεν ενδιαφερεται ειτε εχει σχεση.
Μην ταλαιπωρεισαι παντως για μια ιστορια που πιθανον δεν εχει μελλον.

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #14 στις: 28 Σεπτέμβριος 2016, 04:41:19 μμ »
Κατ αρχας συμφωνω με την αποψη σου anna σε οσα λες γιατι και εγω αυτης τηε αποψης ειμαι ομως αλλα μπορει να καταλαβει ο καθενας.Μπορει ολη η αγωνια μου που θρλω να μαθω αν τον ενδιαφερω ως κοπελα α γινεται απο αντιδραση για να ικανοποιησω τη φιλαρεσκεια.Τολμω να πω πως ζηλευω καποιες κοπελες που ειναι σε σχεση αι δεν εχω η που τιε.φλερταρω ειτε μεσω fb ειτε οταν βρισκονται σε club,καφετερια.Για οσα μου αναφερες  jimb εχω να πω το εξης.Υπαρχουν αγορια που ακομη κι  αν βρισκονται σε σχεση φλερταρουν με αλλα κοριτσια και αν δουν οτι υπαρχει ανταποκριση συνεχιζουν το μεγαλειωδες κτορθωμα τους με αποτελεσμα να εχουν παραλληλες.σχεσεις.

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory