Αποστολέας Θέμα: "Άναψαν" οι συζητήσεις για την υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια  (Αναγνώστηκε 9781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evithea

• Απλό μέλος
  • **
Γεια σας! :)
Προσωπικά αυτό που με ενοχλεί και με απασχολεί δεν είναι το αν θα πρέπει ή όχι να μεγαλώνουν ένα παιδί οι ομοφυλόφιλοι......Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα και το συναντώ στο μεγαλύτερο ποσοστό ζευγαριών κάθε είδους,είναι ο "αηδιαστικός" εγωισμός που βγάζουν ορισμένοι γύρω από το θέμα "παιδί".Δεν άκουσα κανέναν ποτέ να λέει "θα κάνω ένα παιδί γιατί θέλω να προσφέρω ή γιατί θέλω να δώσω ό.τι έχω σε μια νέα ζωή".Οι περισσότεροι λένε "θέλω ένα παιδί για να ολοκληρωθώ,για να δέσω το γάμο μου..." και τέτοια ανόητα κατά την ταπεινή μου γνώμη.Ας σκεφτούμε πρώτα το λόγο που θέλουμε ένα παιδί στη ζωή μας και μετά λύνουμε και τα υπόλοιπα.
Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
evithea

πολλες οικογένειες αρχιζουν καπως ετσι και στην συνεχεια ειναι υπευθυνες για σωρεια λαθων.
Θελω να πιστευω οτι τα ομοφυλα ζευγαρια θα ψαχτουν αρκετα παραπερα γιατι ηδη ειναι στοχοποιημενα και στιγματισμενα κοινωνικα.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος gvhool

• Απλό μέλος
  • **
1.Ναι πολιτικό γάμο
2.Όχι στο παιδί
3.Ναι στο σεξ
4.Όχι στον εξευτελισμό
5.Ουδείς αναμάρτητος

Καλησπέρα :)
Αν η εξυπνάδα είναι χρυσός τότε η βλακεία είναι χάρισμα

Αποσυνδεδεμένος Only

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Καταρχην καποιος γεννιεται γκει δν το επιλεγει ο ιδιος!Δεν ξυπνησε μια ωραια μερα κ ειπε τι να κανω δεν παω με ανδρες?Ετσι γεννηθηκε κ αυτο δν μπορει να το αλλαξει! Η μηπως ειναι ευκολο για ενα εφηβο να ειναι στο περιθωριο κι να φοβαται μηπως τυχον καταλαβουν τιποτα οι γόνεις του?Επισης δν μπορουμε να θεωρησουμε το σεξ μεταξυ γκει ανδρων αηδιαστικο,γιατι ειναι ακριβως το ιδιο οπως το σεξ αναμεσα σε μια γυναικα κ εναν ανδρα!Ακομα θεωρω οτι οι γκει κ οι λεσβιες πρεπει να χουν το δικαιωμα να υιοθετουν παιδια κ πολλες φορες γινονται καλυτεροι γονεις απο τους ετεροφυλοφιλους! Οι ομοφυλοφιλοι ειναι κοντα στα παιδια τους,τα στηριζουν,τα αγαπανε πραγματικα μιας κ το αποφασισαν συνειδητα να υιοθετησουν,τα κανουν να δουν διαφορετικα τη ζωη,τα βοηθαν να ειναι πιο ανεξαρτητα κι πολλα αλλα. Αλλωστε ευρενες εχουν δειξει οτι σε αρκετουσ τομεις τα παιδια τν ομοφυλοφιλων υπερεχουν!

Αποσυνδεδεμένος OnlyHappy

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Silly
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
Ανώριμη η χώρα μας για τέτοιες ιδέες ...αλλά δεν επιλέγουν να είναι γκέυ... εμένα προσωπικά δεν με αφορά τι αποφασίζει κάποιος για την ζωή του. Γιατί τα παιδία των ετερόφυλων ζευγαριών περνάνε απαραίτητα καλά? δεν θα το έλεγα....
Είμαι καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος Only

• Απλό μέλος
  • **
Χεχε το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ακριβως αποφαση το να ειναι καποιος γκει!Ειναι κατι που γινεται εξαιτιας των γονιδιων του οργανισμου!Ειναι ακριβως οπως ενα ατομο εχει σγουρα μαλλια αντι για ισια για παραδειγμα!Γιατι γινεται αυτο?Το ιδιο αποφασισε να εχει σγουρα μαλλια?Οχι ετσι γεννηθηκε!Ετσι ακριβως γινεται κι με τους γκει!Παντως εχεις δικιο οτι η χωρα μας ειναι ανωριμη!Και δυστυχως η Ελλαδα ειναι πολυ πισω σε αυτο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος VIDOCQ

• Απλό μέλος
  • **
Χεχε το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ακριβως αποφαση το να ειναι καποιος γκει!Ειναι κατι που γινεται εξαιτιας των γονιδιων του οργανισμου!

Πάντως βλέπω και πολλούς να πηγαίνουν με άνδρες καθαρά και μόνο για λόγους ανωμαλίας...Να ικανοποιήσουν δηλαδή περισσότερα βίτσια ή και από την πολλή μοναξιά, και μη μπορώντας να βρουν γυναίκα, μετά ψάχνουν να βρουν την πολύ εύκολη λύση του ίδιου φύλου... :/c

Οι γκέι σίγουρα είναι συνάνθρωποι μας και πρέπει να μην τους κοροϊδεύουμε όπως κάνουν πολλοί ηλίθιοι και υπάνθρωποι βλάκες, όμως δεν θα <<ηθικοποιήσουμε>> και την ομοφυλοφιλία...Είναι και αυτή μια αδυναμία της ψυχής, όπως χιλιάδες άλλες(π.χ. κάπνισμα)... 8)

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
το καπνισμα πας σε ενα αντικαπνιστικο κεντρο και το κοβεις...
το να εισαι γκει, θα πας παλι σε ενα κεντρο να το κοψεις?

Βιντ, ειτε το εχεις να σου αρεσει ενας αντρας (αν εισαι αντρας)
ειτε το να σου αρεσει μια γυναικα (αν εισαι γυναικα)

Εγω δεν ειμαι γκει, ας μεινω μονος και 100 χρονια, πως θα κανω κατι το οποιο δεν μου βγαινει?
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

Αποσυνδεδεμένος lias

• Πλήρες μέλος
    Thoughtful

Εγω δεν ειμαι γκει, ας μεινω μονος και 100 χρονια, πως θα κανω κατι το οποιο δεν μου βγαινει?

Eννοειται!! Έχω συζητήσει το θέμα και με φίλους και μου έχουν πει ακριβώς αυτό.

Αποσυνδεδεμένος OnlyHappy

• Ανώτερο μέλος
  • Mood: Silly
    Silly
  • Μόνιμος τρόφιμος..
Εγώ πάντως τροχονόμος στον πισινό δεν θα γίνω κανενός..... :-ty
Είμαι καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
    Thoughtful
παρακαλω πολυ να αποφευγουμε τα τροχαια.....  :|p

Αποσυνδεδεμένος VIDOCQ

• Απλό μέλος
  • **

Υπάρχουν άνδρες Jimb που ενώ ήταν ετεροφυλόφιλοι στην πορεία έγιναν ξαφνικά ομοφυλόφιλοι και μάλιστα πολλοί απ΄αυτούς σε προχωρημένη ηλικία...Δεν διαφώνω πως πολλοί γκέη, έχουν αυτήν την σεξουαλική προτίμηση επειδή εκδηλώνουν αυτήν την  εσωτερική τάση και από πολύ μικρά παιδιά είναι γκέι... :-rl

Πάντως, εντελώς πληροφοριακά σας λέω πως(μιας και ανέφερες για τα αντικαπνιστικά κέντρα) υπάρχουν κάποια ιατρικά κέντρα σε κάποιες χώρες του κόσμου που υποστηρίζουν πως μπορούν κάποιον συνειδητό ομοφυλόφιλο να τον μετατρέψουν σε ετεροφυλόφιλο...  :-W

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
Απ: "Άναψαν" οι συζητήσεις για την υιοθεσία από ομόφυλα
« Απάντηση #27 στις: 29 Δεκέμβριος 2019, 07:10:54 πμ »
Το τελευταίο δεν το είχα ακούσει ....
Φρίκη  :>c