Αποστολέας Θέμα: Εκφοβισμός σε θέση δημοσίου νοσοκομείου!!  (Αναγνώστηκε 98 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα!!!αντιμετωπίζω ενα θέμα κ θα ήθελα την βοήθεια σας!!εργάζομαι με σύμβαση επικουρικού για 2 χρόνια στο νοσοκομείο!!είμαι βοηθός ιατρικών εργαστηρίων!! ξαφνικά  μας ανέθεσαν ο διευθυντής της υπηρεσίας, επειδή έτσι του την κάρφωσε να ανεβαίνουμε στις κλινικές να κάνουμε αιμοληψιες στους ασθενείς!!στην αρχή είχε βγει για όλο το προσωπικό κ μόνιμους κ επικουρικούς!!πάτησαν πόδι όμως οι μόνιμοι κάτι με το σωματείο,κάτι με το άλλο κ τελικά στέλνουν εμάς τους επικουρικούς!!έχω μάθει κ από δικηγόρο ,ότι όλο αυτό είναι παράνομο!!μας βοήθησε μια συνάδελφος κ πήγε τις συμβάσεις σε δικηγόρο κ τις διάβασε!!αλλά δυστυχώς εμείς το αφήσαμε έτσι κ είπαμε να πηγαίνουμε!!θα μπω στο θέμα... ανεβαίνουμε στις κλινικές μια κοπέλα κάθε μέρα κ περνούμε αιμοληψιες!!οι 2 κοπέλες τα καταφέρνουν μια χαρά,η μια κάνει ότι δεν μπορεί κ δεν είναι στην ώρα της πάνω στις κλινικές ,η άλλη κουτσά στραβά μπορεί κ εγώ μπορώ κάποιες περνώ αιμοληψιες όχι ολες!!θα συνεχίσω στο θέμα μου...με αποτέλεσμα εχθές να με καλέσει η αναπληρώτρια προϊσταμένη να μου κάνει πάραπονα ότι διαμαρτυρήθηκαν πάνω από την κλινική την συγκεκριμένη που πάμε (δεν πάμε σε όλες,μόνο στην β παθολογική)να πει ότι ταλαιπωρώντας τους ασθενείς κ ότι μήπως δεν θέλω να ξαναπάω!! επειδή κάποιες μέρες όντως οι ασθενείς δεν μου έδιναν αίμα!! μπορεί να έβρισκα φλέβα κ να μην έδινε αίμα!!τι να κάνω ρε παιδιά!!δεν είμαι νοσοκόμα ούτε γιατρός!!πάντα όταν δεν μπορούσα φώναζα τον γιατρό που περνάμε μαζί αιμοληψιες (υπόψιν οι γιατροί είναι ειδικευόμενοι)!!η κυρία αυτή είχε το θράσος να μου πει ότι μου χτυπάει το καμπανάκι ότι θα αξιολογηθω από αυτό , πράγμα που δεν είναι δουλειά μου!!είναι των νοσοκόμων όμως!!απλά οι νοσοκόμες για τον α κ β λόγο επαναστάτησαν να μην περνούν αίματα,με αποτέλεσμα να την πληρώσουμε εμείς σε όλη αυτή την διαδικασία!! δηλαδή μου έκανε εκφοβισμό ότι άμα δεν προσπαθήσω,ότι θα αξιολογηθω με λίγα λόγια κ θα πάει κάποιος πάνω.. δηλαδή τι θα με απολύσουν?? επειδή δεν είναι δουλειά μου κ τα καθήκοντα μου είναι στα εργαστήρια κ στις αιμοληψιες τις δικές μας τις εξωτερικές??ποια είναι αυτή η κυρία που θα μου μιλήσει έτσι??για ποιο λόγο να πληρώσω τα σπασμένα των άλλων??η διευθύντρια μου  του τμήματος μουείναι ενημερωμένη για αυτό κ έχει νευριάσει πάρα πολύ για αυτό!! γιατί στις βάρδιες μόνη μου κρατάω τρία εργαστήρια κ το μοριακό κ δεν έχω καμία δουλειά με τις κλινικές,αυτό μου είπε κ ότι η κυρία αυτή δεν αρμόδια μου να μιλήσει έτσι!! επειδή έλειπε η προϊσταμένη μας,πήρε τον λόγο αυτή για να μου κάνει  τι?? εκφοβισμό?????ποια είναι αυτή η κυρία που θαενκρινει εμένα κ θα μου πει σου βαράω το καμπανάκι??? ειλικρινά έχω λυπηθεί πάρα πολύ για το γεγονός αυτό, γιατί προσπαθώ ,είμαι πολύ τυπική στην δουλειά μου ,αλλά όχι να μου κάνουν κ μπουλιγκ για κάτι που δεν είναι πάνω στην δουλειά μου??? ευχαριστώ  που με ακούσατε!!θα ήταν πολύ σημαντική η βοήθεια σας!!!

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
Απ: Εκφοβισμός σε θέση δημοσίου νοσοκομείου!!
« Απάντηση #1 στις: 02 Μάρτιος 2021, 10:26:05 πμ »
Για όλες τις υπηρεσίες υπάρχουν ευχαριστημένοι και δυσαρεστημένοι.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω απολύτως τίποτε από τον κλάδο σου και δεν μπορώ να βοηθήσω.

Το μόνο που προτείνω είναι
Ψυχραιμία στις αντιδρασεις κάθε λογής
Και
Πείσμα για συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών που προσφέρεις.

Είσαι σε μια ευαίσθητη και επικίνδυνη σε εισαγωγικά θέση.
Μπράβο για τη δουλειά σου

Είμαι σίγουρη ότι για κάθε έναν που υποτιμά τις υπηρεσίες σου,
Υπάρχουν άλλοι τουλάχιστον δέκα που σε επαινούν για αυτές

:-i

Αποσυνδεδεμένος elenakara8530

• Απλό μέλος
  • **
« Απάντηση #2 στις: 02 Μάρτιος 2021, 10:33:18 πμ »
Για όλες τις υπηρεσίες υπάρχουν ευχαριστημένοι και δυσαρεστημένοι.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω απολύτως τίποτε από τον κλάδο σου και δεν μπορώ να βοηθήσω.

Το μόνο που προτείνω είναι
Ψυχραιμία στις αντιδρασεις κάθε λογής
Και
Πείσμα για συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών που προσφέρεις.

Είσαι σε μια ευαίσθητη και επικίνδυνη σε εισαγωγικά θέση.
Μπράβο για τη δουλειά σου

Είμαι σίγουρη ότι για κάθε έναν που υποτιμά τις υπηρεσίες σου,
Υπάρχουν άλλοι τουλάχιστον δέκα που σε επαινούν για αυτές

:-i

Βατσι μου πολλοί είναι που είναι με το μέρος μου,μέχρι κ η διευθύντρια μου,μου είπε θα έρθει μαζί μου κ δεν ανέχεται για το τμήμα της κ για τους συναδέλφους που συνεργάζεται να μιλάνε έτσι!!απλά η συγκεκριμένη κυρία που έκανε τον εκφοβισμό δεν είναι κάτι!!απλά υποστηρίζει κάποιες ελάχιστες αρμοδιότητες της προϊσταμένης όταν θα χρειαστεί να λείψει!!οπως ολιγοωρες ,τέτοια θέματα!!τα πολύ σοβαρά θέματα τα έχει η προϊσταμένη μου!!απλά το να με εκφοβίσει η συγκεκριμένη κυρία ,δεν έπρεπε!! γιατί δεν είναι κάτι πάνω σ' εμένα!!απλαη κυρία έχει βλέψεις για την θέση της προϊσταμένης μας από ότι ακούνε τα αυτιά μου τον τελευταίο καιρό!!!

Αποσυνδεδεμένος Vachi

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #3 στις: 02 Μάρτιος 2021, 12:55:18 μμ »
Αφού δεν έχει δικαιοδοσία να σε κρίνει,αστην να λέει.
Κριτική δεχόμαστε μόνο αν και όταν συμβαίνουν και τα δύο :
-- είναι καλοπροαίρετη
-- προέρχεται από κάποιον αποδεδειγμένα καλύτερο από εμάς στο συγκεκριμένο αντικείμενο

:-ty

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory