Αποστολέας Θέμα: The Professor  (Αναγνώστηκε 90 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimb

• psycho
  • Ανώτατο μέλος
  • Φύλο: Άντρας
  • Mood: Thoughtful
    Thoughtful
    • το στεκι σας :)
The Professor
« στις: 18 Δεκέμβριος 2020, 08:42:55 μμ »
Η ταινια πραγματευεται ενα καθηγητη πανεπιστημιου, ο οποιος πασχει απο καρκινο.
Εχει μια τυπικη οικογενεια, μια συζυγο την οποια δηλωνει πως αγαπαει, και μια κορη.
Μετα την ενημερωση του γιατρου οτι εχει περιπου ενα χρονο ζωης, ο καθηγητης αρχιζει να βλεπει με αλλο ματι την επομενη μερα.
Αλλαζει το τροπο διδασκαλιας με τους μαθητες του, καπνιζει χασις, πινει ασυστολα ενω δεν λεει οχι σε μια ομοφυλοφιλη εμπειρια με ενα φοιτητη του.
Στην οικογενεια επισης ερχονται τα πανω κατω.
Μαθαινει απο την γυναικα του οτι τον απατα με τον προεδρο του πανεπιστημιου, ενω η κορη του, ανακοινωνει οτι ειναι λεσβια.

Μια υποσχομενη ταινια η οποια τελικα δεν τα καταφερνει καλα.
Ισως περιμενεις να δεις κατι καλυτερο λογω J. Depp, ο οποιος ομως καταφερνει να δειξει οτι δεν του πηγαινε ο ρολος ειτε ο σκηνοθετης τον εστησε με αχαρο τροπο.

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ο ηθοποιος και σε αλλες του ταινιες, αλλα εδω νομιζω οτι ειναι κατωτερος των δυνατοτητων του.
"Θέλω να μου εξηγηθούν τα πάντα. Και ο Λόγος είναι αδύναμος μπροστά στην κραυγή της καρδιάς"

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory