Αποστολέας Θέμα: Πρακτικος οδηγος για μαμαδες και μπαμπαδες  (Αναγνώστηκε 1616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fabulina

• Απλό μέλος
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
ΠΡΑΚΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ
1 Μη με κανεις να νιωθω μικροτερος απο οτι ειμαι.Αυτο με κανει να παριστανω καμια φορα τον σπουδαιο.

2 Μη μου κανεις παρατηρησεις μπροστα στον κοσμο,αν μπορεις.Θα προσεξω περισσοτερο αυτα που θα μου πεις,αν μου μιλησεις ηρεμα,μια στιγμη που θα ειμαστε οι δυο μας.

3 Μη με προστατευεις παντα απο τις συνεπειες.χρειαζεται καμια φορα να παθω για να μαθω.

4 Μη μου δημιουργεις το αισθημα πως τα λαθη μου ειναι αμαρτηματα.μπερδευονται ετσι μεσα μου ολες οι αξιες που εχω μαθει να αναγνωριζω.

5 Μη δινεις μεγαλη σημασια στις μικροαδιαθεσιες μου.Kαμια φορα δημιουργουνται ισα ισα για να κερδισω την προσοχη που ζητουσα

6 Μη μου κανεις συνεχως παρατηρησεις.γιατι τοτε θα χρειαστει να προστατεψω τον εαυτο μου κανοντας τον κουφο.

7 Μη με παραχαιδευεις,ξερω καλα πως δεν γινεται να εχω παντα ο,τι ζηταω.

8 Μη μου δινεις επιπολαιες υποσχεσεις,νιωθω πολυ περιφρονημενος οταν δεν τις κρατας.

9 Μη με αγνοεις οταν σου κανω ερωτησεις.αν κανεις κατι τετοιο θα ανακαλυψεις πως θα αρχισω να παιρνω τις πληροφοριες μου απο αλλες πηγες.

10 Μην πεφτεις σε αντιφασεις.με μπερδευεις ετσι αφανταστα και με κανει να χανω την πιστη μου σε σενα.

11 Μην προσπαθεις να με κανεις να πιστεψω πως εισαι τελεια και αλανθαστη.Eιναι σοκ για μενα οταν ανακαλυπτω πως δεν εισαι ουτε το ενα,ουτε το αλλο.

12 Μην αναστατωνεσαι τοσο οταν σου λεω οτι <<δεν σε χωνευω>>.δεν απευθυνομαι σε σενα αλλα στη δυναμη που εχεις να μου εναντιωνεσαι.

13 Μη διανοηθεις ποτε πως θα πεσει η υπολυψη σου αν μου ζητησεις συγγνωμη.Mια τιμια αναγνωριση ενος λαθους σου, μου δημιουργει πολυ θερμα αισθηματα απεναντι σου!
Ευχαριστουμε πολυ την φιλη μας Μαρία Γεωργιάδου που μας το έστειλε!

www.childit.gr

SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal
Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.
Web Directory